Едно мнение за скъсаните

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от troll »

poumpy написа:Da синтезираме с две думи Трола, Хълката и Филипне:

" НЕ съжалявайте, че са ви скъсали на интервюто. Канада и така и така не става за живеене. Тук е като едно циганско гето, улиците гадни и мръсни, работите на разни индийци за по 12-13 хилки на година, и с магистърска степен няма да можете да взимате повече от 17 к на година - ПЪЛНА МИЗЕРИЯ.
Управия има само ако сте:
1. дете на директора...
2. от зъболекарската/лекарската/ държавната/на някой ордер мафията....
3. от 0.001% успешни студенти....
4. големи мрънкала и годишно ви стигат за живот и 5 хилки, то тогава ви остават чисти 7-8 от базовата и вечна заплата при индиеца...."

Ако нещо не съм разбрал правилно моля да ме поправите ;)
Ами има хора дето мислят само в черно и бяло!
След 3 години учене почваш с 50К ако те земат на работа за толкоз.
Не зная що, ма тук гледат да назначават на работа за по-малко пари.
Правила нема!
Учиш, учиш и кат дойде време за беритбата - дуки!
Изобщо не е важно дали зимат професионалисти, като теб за по 100К, а за колко ти си се уредил.
Познавах една медицинска сестра в БГ, която четеше тукашните обяви, заедно с лекаря си и го удряха на мечти. :rofl:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от filipne »

troll, :y:

Ма много директно нещо ... ще вземат да те разберат :o
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от pumpy »

troll написа: След 3 години учене почваш с 50К ако те земат на работа за толкоз.
Не зная що, ма тук гледат да назначават на работа за по-малко пари.
Правила нема!
Учиш, учиш и кат дойде време за беритбата - дуки!
Изобщо не е важно дали зимат професионалисти, като теб за по 100К, а за колко ти си се уредил.
Познавах една медицинска сестра в БГ, която четеше тукашните обяви, заедно с лекаря си и го удряха на мечти. :rofl:
Троле, правила няма, аз това съм съгласен. На мен най-любимата ми фраза е " Канада е страната на лъжата " - и това съм съгласен, НО от курс 40 студента в сежепа по дентална хигиена, няма нито един, който да започна за по-малко от 25 кинта на час, НЯМА такъв. Аз лично се уредих и за повече, но и това няма значение, защото е частен случай. Масовият хигиенист получава поне 25 кинта на час, в година на дипломирането си. Не в Бруней при сулатана, а в Монреал/Кебек.

Кой какво си мечтае е друг въпрос.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от filipne »

poumpy написа: На мен най-любимата ми фраза е " Канада е страната на лъжата " - и това съм съгласен
И аз съм съгласен :)

Също и за уреждането съм съгласен. Може дори да се каже " Канада е страната на уреждането " :o
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от troll »

25 кинта на час!
ОК!
Един дет води упражненията в университет взима 30 на час и работи 10 часа в седмицата!
През останалото време си подготвя часовете, проверява тестовете и други приятни неща! :D
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от pumpy »

troll написа:25 кинта на час!
ОК!
Един дет води упражненията в университет взима 30 на час и работи 10 часа в седмицата!
През останалото време си подготвя часовете, проверява тестовете и други приятни неща! :D
Ти си много упорит. Работната седмица е спокойно 40 часа. Въпрос на желание. Аз ЛИЧНО миналата година бях в Монреал за да направя малко кинти и работех 7 дни седмично, средно около 55 часа на седмица. Така си позволявам да работя 6 месеца, после съм 6 месеца на шомаж и сметката ми се връзва идеално. Познавам хигиенисти, които правят по 16-20 седмично, не защото няма работа, а защото им стигат и не им се гърби повече от това. Всеки си избира какво иска....
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от troll »

Добре де Пумпи!
Ти си върха!
Както и да се извъртам не мога да не го призная!
И добре си платен и много работиш, а и си окомуш, та държавата ти додава. :rofl:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от pumpy »

troll написа:Добре де Пумпи!
Ти си върха!
Както и да се извъртам не мога да не го призная!
И добре си платен и много работиш, а и си окомуш, та държавата ти додава. :rofl:
Не бе, пак не ме разбра. Няма значение какво аз правя или ти или хълчо. Важното е че МОЖЕ, стига да искаш и да си на правилното място в правилното време. А то е ралично за всеки от нас. Затова не е честно да кажем на някого " не се притеснявай, че са те скъсали тук е супер тъпо така или иначе", защото точно за този човек може да не е така.

Дали аз съм върха или не няма никакво значение. Аз не очаквам оценка от някой анонимен писател в този форум. Не ми трябва. Както казва жена ми " аз си се обичам достатъчно и чужда оценка не ми е нужна " Хайде сега да спим, че даже при мен в Денвър стана полунощ, а утре съм на даскало пак...
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от troll »

:rofl:
Пак не се изказах както трябва! :rofl:
След твоето изказване дохода ти може да бъде изчислен. :rofl:
А тук в Монреал не е полунощ и аз утре гат стана - тогаз ! :rofl:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от krimon »

чувствам се горда, че съм от 0,001 % успешни студенти 8)
дали пък грешката не е във вашия телевизор :?:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от pumpy »

krimon написа:чувствам се горда, че съм от 0,001 % успешни студенти 8)
дали пък грешката не е във вашия телевизор :?:
:y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y:

BTW: тук нямаш право да си горда, можеш само и единствено да си мизерна - така ти се позволява да взимаш участие в темата. Иначе си следващата заклеймена...
Ле
Лека седмица на всички
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от Преуспял »

filipne написа:
poumpy написа: На мен най-любимата ми фраза е " Канада е страната на лъжата " - и това съм съгласен
И аз съм съгласен :)

Също и за уреждането съм съгласен. Може дори да се каже " Канада е страната на уреждането " :o
Излъгани камилчета има всякакви. Периодично, в местната преса излизат статии за току-що завършили вишисти - местни, кореняци, връзкари - с $ХХ,000 долара задължения от студентски кредити и без работа или работещи в кол центрове за $11 на час.

Според мен не държавата им е виновна, че не са преценили обективно собствените си възможности, или какво е търсенето на пазара за работна ръка преди да инвестират време и пари в образование. Друг е въпроса, че тук университетите приемат куцо и сакато, а някои от тези хора просто не стават за нищо.

Същото важи и за "излъганите" имигранти.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от Преуспял »

Uspial написа:Пумпи написа:
Аз ЛИЧНО миналата година бях в Монреал за да направя малко кинти и работех 7 дни седмично, средно около 55 часа на седмица. Така си позволявам да работя 6 месеца, после съм 6 месеца на шомаж и сметката ми се връзва идеално.
Аз на Пумпи не му вярвам на една дума да не говорим за изречение.
Пумпи до оня ден писа как си взел 150 000 студентски заем за да платиш образованието в УСА днес вече забрави какво писа.
Излиза че хем студентски заем взимаш, хем заплата за 4-6 месеца получаваш, хем шумаж взимаш.
Не разбра ли че такъв филм в Канада няма за всички тези неща едновремено.
Хълц, не допускаш ли че студентските му заеми може да са от частни източници, а не по федерална/провинциална програма.

То е ясно, че никой банкер не би рискувал пари да финансира "образование" като твоето, в програма където дори не изискват и завършено средно образование за прием, ама зъбарството е съвсеееем друго животно.

С други думи, не коментирай неща и хора, които са на много по-високо ниво от твоето.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от Преуспял »

poumpy написа:Между другото студентския заем е от банка, нещо което на теб не ти се е слувало докато си бил судент, а доколкото знаем не ти се е случвало и след това, защото видимо си бил неблагонадежден за банката с хартийката си от незнайния колеж, в който си учил.
Хаа! Май съм познал, Хълц :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от pumpy »

човек понякога се зазравя покрай безумиците на хълчо, сега като виждам какви съм ги писал, направо се замислям, че лекцията ще да ми е била супер скучна :)
Последно промяна от pumpy на Пон Юни 28, 2010 5:52 pm, променено общо 1 път.
Заключено