Зъболекар - спешно

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Зъболекар - спешно

Мнение от janyz »

Моля препоръчайте коректен професионалист стоматолог . Благодаря !
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от troll »

Не мога да ти препоръчам, но искам да ти кажа, че тук доста време е господствала идеята, че твоите зъби само правят проблеми, а изкуствените, били те чене или имплантанти са савършенни! Аз имам колега, които на 18 години е отишъл и по собствена воля си е извадил всички зъби и си е сложил чене, той, сега е около 60 годишен.
Та, санким, понеже пишеш, че е спешно, внимавай на къв дзвер ще попаднеш!
По принцип никой не иска спешни случай!
Тука дзъболекарите, които не са лекари, правят пари като работят по зъбите на клиентите си.
Дано не ме прочете Пумпи, че уйде дзъболекаря в ордера на лекарите!
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
c.o.r.n.y
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 7:47 pm

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от c.o.r.n.y »

Какво ще кажете за др.Димитровски,тел,му е450/6816861,давам телефона,но ме интересува и мнение на хора лекували се при него. :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от pumpy »

Ако ти е СПЕШНО има клиника, работеща в неделя - Fairview dental clinic.
Ако е за по принцип е по-добре хората на място да ти препоръчат някого....
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от emimilanova »

c.o.r.n.y написа:Какво ще кажете за др.Димитровски,тел,му е450/6816861,давам телефона,но ме интересува и мнение на хора лекували се при него. :)
Ние се лекуваме при него и сме доволни. Плюс това, можеш да си вземеш сравнително скоро ранде-ву в сравнение с другите зъболекари, които ни даваха чак за след 2-3 месеца. Но от много хора чувам, че той работел скъпо. Аз не мога да преценя, защото нашето лечение беше покрито от RAMQ.
Тук всеобщото мнение е, че зъболекар се "пазарува" също както си пазаруваш застраховката за колата, например. :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от pumpy »

emimilanova написа:
c.o.r.n.y написа:Какво ще кажете за др.Димитровски,тел,му е450/6816861,давам телефона,но ме интересува и мнение на хора лекували се при него. :)
Ние се лекуваме при него и сме доволни. Плюс това, можеш да си вземеш сравнително скоро ранде-ву в сравнение с другите зъболекари, които ни даваха чак за след 2-3 месеца. Но от много хора чувам, че той работел скъпо. Аз не мога да преценя, защото нашето лечение беше покрито от RAMQ.
Тук всеобщото мнение е, че зъболекар се "пазарува" също както си пазаруваш застраховката за колата, например. :)
Спор няма - всяко нещо в този живот се "пазарува"
Аз лично обаче не бих си пазарувал зъболекар, както застраховка, защото при застраховката за колата водещото е цената. При застраховката "загуба на трудоспособност" водещото е какво и колко покрива, а не толкова цената. Ако си "пазарувам" зъболекар ще се интересувам повече какво и как прави, а не колко струва. Въпрос на гледна точка.
Относно покритото от режито лечение при зъболекар: работил съм в кабинет където пациентите масово са покрити от режито и в такъв, където тази група са минимално. За нещо, което застраховка плаща 500 долара на година, режито плаща 92.50 за същия период от време. В единия случай на пациента му се отделят 2 часа време, във втория 30 минути, тоест съотношението КПД/цена е почти едно и също и тук е приложим принципа за "пазаруването" на застраховка за кола.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от ablood »

emimilanova написа:...сравнение с другите зъболекари, които ни даваха чак за след 2-3 месеца.
Месеца, или дена?!?
Всяка сериозна зъболекарска клиника има дежурни зъболекари за спешни случай, иначе записват за следващата седмица. Това за 3 месеца ми звучи като някой малък кабинет, чиито лекар излиза във ваканция, но няма доверени колеги на които да прехвърли бизнеса си.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от pumpy »

ablood написа:
emimilanova написа:...сравнение с другите зъболекари, които ни даваха чак за след 2-3 месеца.
Месеца, или дена?!?
Всяка сериозна зъболекарска клиника има дежурни зъболекари за спешни случай, иначе записват за следващата седмица. Това за 3 месеца ми звучи като някой малък кабинет, чиито лекар излиза във ваканция, но няма доверени колеги на които да прехвърли бизнеса си.
Toва на мен ми звучи на български зъболекар, който НЕ ИСКА да работи с българи. Няма друго обяснение. Работил съм при зъболекар в 40 години трудов стаж в Монреал. Доктора не отказва да види спешен още днес. Все едно прегледа се прави от хигиениста и едва след това го поглежда и зъболекаря и затова му взима 50-80 кинта. Обикновенно за спешните случаи изписват антибиотик и се дава час за след няколко дни. НЕ мога да повярвам, че местния зъболекар, който тук се е родил и израстнал и е купил готова практика и работи в нея вече 40 години има по-малко зает график от един български зъболекар, дошъл преди няколко години (5-10-15) от България. Единствената причина за мен, българските зъболекари да дават часове за след 2-3 месеца е нежеланието им да работят с българи......
За пациент, който плаща часове има винаги и веднага.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от IRA »

На мен за спешните прегледи ми взимаха по 32 долара. Ходих при 3-ма и всички ми взеха по толкова . Застрахователите ми платиха 30 защото при тях това било тарифата. Аз съм доволна от едни на West Island , ако те интересуват ми пиши на лични, телефона го имам в работата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от Independent »

В този форум д-р Юлияна Петрова няма добра репутация, но ние сме ужасно доволни от нея. Никога не е отказвала да приеме спешен случай, дори и без застраховка. Досега не ни се е налагало да си "преправяме" зъби, правени от нея. Мисля, че телефона и го има във викито.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от dartcherniat »

Да бе точно при Юлиана трябва да си запишеш час 2-3 месеца по-рано. А спешни случаи взима , щото отказа часовете на не спешните. Наскоро ми отказаха часа записан преди 2 месеца, защото не се обадих веднага да потвърдя-тъпата и секретарка ( някаква латиноска май ) ми оставила съобщение в къщи , а ми имат мобилния. Аз да не вися до тела. Прехвърлиха часа за след още два месеца, хем съм клиент от 7 години и то с добра застаховка. Изобщо не смятам по-вече да ходя при нея , без това те претупва щото все закаснява с графика .
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от milla »

Eто координати на още един стоматолог, който ми препоръчаха хора, които са били стоматолози в тяхната страна. Лично аз не съм се ползвала до сега от услугите на този доктор и не мога да дам конкретна информация, но ако някой проявява интерес може да му звънни и да попита. Казаха ми, че цените му са били изгодни, слагал подлжка, за да не е пломбата направо на пулпата (надявам се да съм разбрала правилно обясненията), което пропускали другите зъболекари и вследствие на това после дадения зъб бързо започвал да има проблеми... Работи извън Монреал.
187, boul. D'Anjou, Chateauguay, QC, J6J 2R3, (450) 692-7730, (450) 692-7731
Dr H. Langroudi - Chirurgien dentiste / Dental surgeon
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от pumpy »

milla написа:....., слагал подлжка, за да не е пломбата направо на пулпата (надявам се да съм разбрала правилно обясненията), което пропускали другите зъболекар.....
Бидейки зъболек и там и тук мога да ви уверя, че това е супер грешно разбиране на проблема. Не ми се спори професионално тук, в този форум, но къде слагаме подложката - на мястото на зъбни тъкани, които изрязване за да има място, защото материала за пломба има своите изисквания за обем. И аз преди 6 години се пулех, като теле в железница, къде им е подложката на местните зъболекари, но няма как всички зъболекари в северна америка да бъркат, а ? Те все пак осигуряват дентална помощ на около 400 милиона пациенти....
Днес знам, че не бъркат и подложката няма нищо общо с постоперативната чуствителност на зъбите. Така, че това не е критерии за избор. За мен даже е точно обратното - аз не бих отишъл при такъв зъболекар, но все едно аз не бих отишъл при никой зъболекар, освен жена ми ;)
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от troll »

Добре де Пумпи!
Дай телефона на жена си! :clap:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Зъболекар - спешно

Мнение от pumpy »

troll написа:Добре де Пумпи!
Дай телефона на жена си! :clap:
Няма да стане. За това и мога да си позволя да го напиша толкова директно, открито и без да се притеснявам. Жена ми практикува в Колорадо ;) Виж ако някой от вас пътува, минава оттук и се окаже в спешна нужда с удоволствие бихме помогнали.
Публикувай отговор