Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от ivandaman »

бгмонтреал,

за претенциите които имаш, неспособноста ти да схващаш елементарни неща е потресаваща..
Последно промяна от ivandaman на Чет Юни 10, 2010 8:39 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от Linko »

Не разбирам смисълът и значението на тази "подкрепа", още по-малко пък задължението да я предоставя. Все си мисля, че това е мое право и въпрос на личен избор - на кого, в каква степен и под каква форма да дам подкрепа. А присъствието ми по задължение на подобни мероприятия приключи много отдавна и дори не искам да си спомням за това време. Водеха ме под строй на филми и спектакли за да "подкрепям и популяризирам" родното или братското социалистическо изкуство, след това пък мен задължаваха да водя други под строй със същите мотиви. Днес пак ме обвиняват, че не отивам под строй да "подкрепям родното".
Мерси, стига ми толкова! Вече ще ходя и ще водя децата си там където на мен и на тях ни е интересно, ако ми е по възможностите естествено. Времето и парите са си мои и ще ги харча за това, което аз реша, а не за каквото смята този и онзи.

Пък за подпомагане на изкуството си има меценатство и дори специален закон за това. Ако пък някой нещо лично е закъсал, също може и има начини да помоли за помощ, а не да ми се кара да му дам. Нито моралната, нито пък матералната подкрепа се изискват или предявяват по какъвто и да е начин. За тях се моли смирено.
В обратният случай - когато даденото изкуство се харчи добре, то творците поставят своите условия на организаторите и на публиката, позволявайки си всевъзможни безсмислени капризи. Това е животът и трябва да можем да го приемем такъв, какъвто е.

Иначе се радвам, че децата са останали доволни от екскурзията и са си тръгнали със сълзи на очите. То нали май това е била и целта на цялото това мероприятие.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор