Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от Kan_Tangra »

А да ти е минавало през ум, че тия корпуснички на мира злобно завиждат?

Нямам никакви спомени колко разголено е било облеклото на жените и момичетата в бг. А си ходих съвсем наскоро.
Но имам много добри спомени, как тук младите момичета се обличат с раздърпани стари и с кофти модел дънки + стара, раздърпана и на дупки тениска, прана все в пералнята + износени обувки без ток.

За сметка на това, в бг момичетата се обличат със доста по-голямо старание и дори вкус.

Изобщо и предния ти, и тоя постинг са изпълнени с негативизъм. Аз по чалга певици не ходя, но и н детски концертине съм се засилил.
Някак си се опитваш да даваш тон на другите, и да ги манипулираш чрез насаждане на фалшива вина. Уви ... смешно е.
Социализма с тия похвати отдавна си отиде.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от ivandaman »

Димова престани да се пенявиш и изпадаш в истерии като застаряла комсомолска/партийна секретарка..
Кви са тези генерализации, слагания по общ знаменател и чиста проба обиди които ръсиш тук..
Вместо да плещиш врели некипели защо не дадеш отговор на някои от валидните въпроси които бяха повдигнати тук??

Ти, и онзи другия който пусна темата, толкова ли не може да се досетите че Монтреал не е Видин (например) където всеки знае кои са Пим-Пам и където я има я няма друго събитие през годината освен Пим-Пам концерта..
Тръгнали са на турне в държава на хиляди километри, където никой не е чувал за въпросният детски хор а тези които са го чували най-вероятно са го забравили... и се надяват на зашеметяващ успех???? Е няма как да стане..

Първо се прави проучване на пазара, след това се търсят спонсори, след това се прави промоция поне няколко месеца предварително и тогава вече може да се очакват някакви по-различни резултати.. а не като случая в момента.. "Ало тук сме... между другото ще правиме и концерт".. Няма как да се получи този номер.. такава авантюра е предварително обречена на провал...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от Павел »

Аз пък като лингвист ;) имам проблем с името на състава. Произнесено слято излиза, че един сутеньор вика ам. Предвид факта, че става въпрос за детски хор, звучи крийпи.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
gdimova74
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 5:11 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от gdimova74 »

Иване, първо не съм аз тази, която е пуснала темата и се включих просто да изразя мнения, нито искам да насаждам вина в който и да е , нито съм изпълнена с негативизъм.За българската "породаю' може да се говори много и това не е негативизъм, а самата истина.Моля те обясни ми как точно мога да гледам с оптимизъм на България и българското при всичките тези ненормални не6та в държавата ни.Просто правех аналог с неща ,които съм чула ( в случая за американските доброволци) и впечатлението, което оставяме у чужденците. Аз съм била 10 години в сектора на образованивто, повярвайте ми , децата сега нямат нищо общо с тези от 1990 например, няма и как да имат, толкова милите се изчанчиха, че много трудно някой може да ме убеди колко са скромни нашите момиченца и как се обличат с вкус, но както 6те кажат някои за това е виновна системата и учителите може би...фактор родители няма.
Съжалявам , че изобщо реших да изкажа мнение....този форум е явно просто за няколко души , които се имат за безгрешни и най-умни на света, които не приемат каквото и да е мнение...и нямам нищо общо с кумунизма....малко съм живяла по време на този режим, а май вие, които го казвате звучите като на комунистически пленум...друго мнение освен вашето няма-край, точка. Повече няма да пиша, даже няма и да чета този форум.вие си продължавайте така с губенето на време en parlant pour parler ...
Интервю - 8.06.2009
Медицински - 6.07.2009
ок на медицинските- 20.07.2009
_____________________

Господ е дал на човека два края-глава и задник.От това,кой от тях ще използваш,зависи как ще живееш.
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от gt_2006 »

Спокойно,вижте в България и какви деца има......Тетевенски е на 14 години, от с. Антон. Ученик е в подготвителен клас на ЧПГЧО - Челопеч. Наскоро излезе от печат неговата първа книга на историческа тематика „Стамболов”, на издателска къща „Труд”. Неговата млада възраст и задълбочената му работа върху мащабността на неговия герой са едно явление. http://www.kambana.net/home/?p=1542
gdimova74
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 5:11 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от gdimova74 »

Ами естествено , че имаме много талантливи деца, каквито всъщност са и тези дечица от Пим-пам и наистина е жалко, че повече хора нямаха идея за този концерт или пък тези които са знаели не са искали или не са могли да дойдат, защото талантът на нашите деца трябва да бъде поощряван и показван, а не само чужденците да виждат негативите в страната ни. Между другото на концерта имаше и не българи, които наистина се радваха на талантите и плакаха с публиката на Облаче ле бяло без дори да разбират за какво се пее...
Жалко е , че в страната ни остават много малко от тези таланти , повечето избират да заминат за чужбина, където обаче получават наистина признание на таланта си и имат възможност да се развият и реализират.
Интервю - 8.06.2009
Медицински - 6.07.2009
ок на медицинските- 20.07.2009
_____________________

Господ е дал на човека два края-глава и задник.От това,кой от тях ще използваш,зависи как ще живееш.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от ivandaman »

Пиши си бе Димова никой не те спира или пък те гони от форума.. Още по малко пък аз който също съм сравнително нов (в този форум).. Само не нападай така свирепо пък и беше доста офф топик... Уж за концерт на Пим-Пам говорихме пък ти се отплесна за проституция и силикони, пък и ни набеди за чалгари :) ..Малко се уля.. откровенно казано ;) .. А повечето хора дори и не са знаели за концерта това според мен е фундаменталният момент..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от JennyAnyDots »

Впечатлява ме изключителната грубост на Димова, чието ниво на общуване, с изрази от типа на "чалгаджии" и "тъпня" и т.н., честно казано, не отговаря много на претенциите й.

Защо всички пропагандатори на концерта пропускат факта, че най-малкото транспортирането на децата по начина, по който изглежда, че са транспортирани, е незаконно, както и вероятното получаване на виза за Канада с фалшива информация?

Не твърдя, че е било непременно така, но докато някой от организаторите не обясни ясно и точно как е било и то сравнено с изискванията на закона, се налага това впечатление.

Опитите за прехвърляне на топката от слабата и може би незаконна организация към зрителите, които били длъжни да отидат, изобщо не заслужават коментар.
gdimova74
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 5:11 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от gdimova74 »

Изобщо нямам претенции и не мисля , че съм груба и кой се засяга толкова нямам идея. Отмен толкова. Приключих с форумите, нямам нищо общо с организацията,поканата, превоза или престоя на децата за да ме нападате , че имам претенции. Просто исказах мнение, което явно е различно от вашето, а очевидно за вас то е претенция някаква си на някоя си Димова, ами много ви здраве от Димова.
Интервю - 8.06.2009
Медицински - 6.07.2009
ок на медицинските- 20.07.2009
_____________________

Господ е дал на човека два края-глава и задник.От това,кой от тях ще използваш,зависи как ще живееш.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от troll »

Уважема г-жо Димова,
с огромен интерес прочетох постовете Ви и мога да кажа, че Ви нападат заради тях, заради туй дето е написано вътре, а не за туй дето сте организаторка. Беше ми интересно къде живее човек с такива задълбочени и акцентирани мнения, но за съжеление не можах да открия канадски град Мотреал.
Лично аз Ви моля, да не преставате да пишете!
Вижте каква интересна тема се получи.
Няма да я коментирам.
Бъдете здрава и весела!
Трол.
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
gdimova74
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 5:11 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от gdimova74 »

Хахахха, Трол бил много остроумен :)
Интервю - 8.06.2009
Медицински - 6.07.2009
ок на медицинските- 20.07.2009
_____________________

Господ е дал на човека два края-глава и задник.От това,кой от тях ще използваш,зависи как ще живееш.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от troll »

Га-га-га!
Г-жа Димова се е преместила в Монреал!
Благодаря, че ми обърнахте внимание г-жо Димова!
Поласкан съм и горд!
:)
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от bgmontreal »

Виждам, че баткаковци и ивановци и подобни са изпълзяли от дупката, та да ги вкарам обратно:

За пристигането и настаняването на децата разбрах във вторник, т.е. един ден преди да дойдат. Тъй като става дума за деца, а не за някакви фолк диви откликнах веднага. Нямам нищо общо с организацията - (тези които бяха на гласуването в Отава, биха се досетили ;))!!

5 от децата бяха при роднини или роднини на приятели, останалите изкараха прекрасни 6 дена в Монтреал. Гарантирам ви го, защото бяхме до тях неотлъчно всеки ден.

На молбата откликна и самотна майка която приюти две сестрички - как се е грижила за тях говори фактът, че лично една от сестричките самоинициативно поздрави нейната "хазяйка" (другите бяха поздравени с песни от ръководителя на ПимПам - г-н Борис Карадимчев - остава и това име да не сте чували :^) ).

Дечицата се наслаждаваха да пеят - изнасяха ни самоинициативно мини концерти по колите, в къщи, във влакчето на ботаническата градина, до олимпийския стадион, на площата в стария град, пяха и на летището за една съфорумничка която много им помогна за обратния полет.
Това че някой не ги е чул, било защото не се е обадил на телефона от обявата и не е попитал за цени и място (наистина пропуснати в обявата :o ) или защото предпочита да отиде на "по-така" концерт или защото му се привиждат неща - пропуска е него (както си остават негови и спестените пари от билета). Който е искал да дойде, но е бил възпрепятстван може да ги види скоро в YouTube (както обеща оператора).

Искрено пожелавам на всеки от вас да изпита насладата от "нашите" деца, както ние я изпитахме през тези дни.
Няма по-голяма "тръпка" от това да видиш на раздяла сълза в очите на дечица, които до вчера не си познавал.


ПП Оставам без коментар това, че другите мейлинг листи не препратиха обявата за Пим Пам, а в същото време ни заливат с мейли за Консулски ден, на който НЯМА да се приемат документи за новите паспорти :o :o
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от bgmontreal »

JennyAnyDots написа: Защо всички пропагандатори на концерта пропускат факта, че най-малкото транспортирането на децата по начина, по който изглежда, че са транспортирани, е незаконно, както и вероятното получаване на виза за Канада с фалшива информация?

Не твърдя, че е било непременно така, но докато някой от организаторите не обясни ясно и точно как е било и то сравнено с изискванията на закона, се налага това впечатление.

Опитите за прехвърляне на топката от слабата и може би незаконна организация към зрителите, които били длъжни да отидат, изобщо не заслужават коментар.
Това съм го пропуснал. Какво е било незаконно? По кои закони?
МОЛЯ ЗА РАЗЯСНЕНИЕ
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Само аз ли съм в шок от българите в Монтреал - концерта на П

Мнение от IFF »

Ми как няма да пропусниш,ти докато разкарваш ПимПам напред назад,ние тука си обсъждаме.
Публикувай отговор