Забавяне на accusee -то

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
RORO_74
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 9:05 am
Местоположение: Varna

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от RORO_74 »

Получихме светкавичен одговор от Лиза акюзето ви е изпратено на 15.07 .Да живеят bg-пощи.
21.05.2010 - Изпратени документи Виена
23.11.2011 - Получени покани за визи
13.01.2012- Montreal
tina76
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 4:58 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от tina76 »

Честито, и ние още нямаме и се чудим да пишем или да не пишем, но май щом вашето е изпратено чак в средата на юли, ще изчакаме още малко.
изпратени документи Виена: 01.06.2010г
акюзе: 27.07.2010г.
mariqpetrova
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 4:19 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mariqpetrova »

Аз днес мислех да пиша писъмце ,но имах изненада в пощата. :clap: :D :party:
Роси Много се радвам, че и при вас всичко е ок

______________________

Изпратени документи Виена- 31.05.2010
Аccusé 26.07.2010
RORO_74
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 9:05 am
Местоположение: Varna

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от RORO_74 »

Днес освен с отговор от Виена че акюзето е изпратено вече го държим и в ръцете си :rofl: .Писмото е постояло в добри хорица които живеят в същият апартамент (номер)като нашата пощенска кутия.Забелешка пощенската станция се намира в жилищен блок.Та тези добри хора първо ни получиха обратната разписка,но за съжаление я върнали в пощенската станция от там те пак я пускат в тяхната кутия .Но писмото решили да не връщат за да не им го върнат пак .Имало добри хора но не кадърни служители мнооооого.Иначе всички в пощенската станция ме познават знаят какво и от къде чакам и ме уверяваха че трети път няма да се объркват.Трябваше да им видите физиономиите като отидох с писмото.Ама утр ще епо интересно като отиде жена ми :punch: .Хвала на добрите хора дето ни пазиха акюзето една седмица :y:
21.05.2010 - Изпратени документи Виена
23.11.2011 - Получени покани за визи
13.01.2012- Montreal
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от demococcus »

RORO_74 написа:... и ме уверяваха че трети път няма да се объркват.....
Е неее, не може да са толкова зле, хахахах! :clap:
musil
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 5:01 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от musil »

Ако става дума за Варна 9020 в ж-к "Младост" бл.119 там това е редовна практика и ние имахме много проблеми.Оплакахме се но нямаше ефект само да кажа,че с моя ключ отключих още две пощенски кутий а нашата ПК по вина на служителите от БГ пощи се ползва от две лица.Уведомих за това шефката им но нямаше ефект. Върнах ключа и сега си вземам пощата лично от служителката.Там нещата са като едно време работиш неработиш парите си ги вземаш.
tina76
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Фев 15, 2010 4:58 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от tina76 »

:party: и нашето дойде вчера. Пише,че ще ни изпратят инфо с друго писмо, за това какво следва да правим, тъй като все още ни проучват. И на вас ли това са писали?
изпратени документи Виена: 01.06.2010г
акюзе: 27.07.2010г.
mag_66
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 9:33 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mag_66 »

И ние получихме на 24.07 с дата от 21.07. Искам да те питам на вашия плик пишеше ли че е приоритетно. В общи линии и на нас ни пишат нещо такова
RORO_74
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 9:05 am
Местоположение: Varna

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от RORO_74 »

Става въпрос за същия пощенски клон .На плика пишеше приоритетно .Иначе както при вас приятели докоментите се разглеждат ако има нещо ще ви уведомим по пощата .Да ги уведомим в 30 дневен срок ако се разведм ако ни се роди дете или придобием диплома нова.По телефона не даваме инфо.Получихме парите и това в общи линии.Честито на всички получили :y:
21.05.2010 - Изпратени документи Виена
23.11.2011 - Получени покани за визи
13.01.2012- Montreal
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mishka77 »

Много се радвам,че сте получили акюзето :) Моето все още очаквам-дано да пристигне скоро :?:
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от martatabs »

Piтането ми е следното.
-Имало ли е случай,когато е отказвано Акюзе?
-Какви са най-вероятните причина за това,и при такъв отказ може ли отново да се кандидатства за виза?
-Колко основателна трябва да е причината за това?
-Има ло ли е случаи,когато документите са се губили някъде по-пътя и какво се прави в такъв случай?
Попитах в една БГ банка,как стои въпроса за тегленето на парични средства,било от дебитна или кредитна карта,от втори лица в чужбина.Оттам ми казаха,че няма такава практика,без клиента да се теглят пари от друго място.Варианта бил с пълномощно....????
Ако има линк към подобна тема,моля дайте го.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от bttm »

martatabs написа:Piтането ми е следното.
-Имало ли е случай,когато е отказвано Акюзе?
-Какви са най-вероятните причина за това,и при такъв отказ може ли отново да се кандидатства за виза?
-Колко основателна трябва да е причината за това?
-Има ло ли е случаи,когато документите са се губили някъде по-пътя и какво се прави в такъв случай?
Попитах в една БГ банка,как стои въпроса за тегленето на парични средства,било от дебитна или кредитна карта,от втори лица в чужбина.Оттам ми казаха,че няма такава практика,без клиента да се теглят пари от друго място.Варианта бил с пълномощно....????
Ако има линк към подобна тема,моля дайте го.
Акюзето е известие, че са ти приели документите и парите. Могже евентуално да имаш проблеми, ако парите, които си изпратил не са точно (по малко) или не са по оторизирания начин. В петък 06.08 мой познат получи акюзе, което бе стандартна бланка, каквато и аз получих преди време. Той бе пуснал документи на 23.06. В него пише стандартни неща, че са ти получили документите и парите, и е започнало разглеждането на документите му. Имаше и нещо като фактура, за парите и вътре записан номера на досието му.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от martatabs »

Аз защо останах с впечатлението,че Акюзето е документ,с който ти одобряват кандидатурата :?:
Не разбрах,има ли случаи на загубени документи и каква е била вашата реакция.
Повтарям се,но трябва да съм подготвен за всякакви ситуации.Все пак,това са си доста пари по документи,такси и прочие неща.Вчера на една сбирка в Бургас ме посъветваха да ползвам банков превод,и без това кредитната ми карта е с лимит 500лв.
Имам и още един малко по-странен въпрос,въпреки че мен не ме касае.Има ли такава практика при разглеждане на документите във Виена,те по-собствено усмотрение да предпочетът да обърнат водачеството в оглед на това,че са намерили нещо в ''придружителя'' било професия или нещо друго,което има по-големи шансове за успех,или ви пишат на емейла за намерението си?
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от AVB »

Да има случаи на загубени документи. При нас за сега резултатът е от 2 изпратени писма от Виена, 0 получени. И акюзето и поканата за интервю се бяха изгубили. От Букурещ изпратени баркодове и медицински, получени са само медицинските. Не е толкова фатално като се изгуби нещо, защото човек винаги може да се свържи с тях и да разбере какво става, но пък си е притеснение и нерви.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mishka77 »

Моето акюзе все още не е пристигнало,дано не се е загубило! :(
Заключено