Въпрос към живеещите в Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
nina_
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:01 am

Въпрос към живеещите в Калгари

Мнение от nina_ »

Имам стара кола, която не е в движение. Според Вас къде е най-удачно да я дам и да получа най-добра сума за нея. Благодаря предварително.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Въпрос към живеещите в Калгари

Мнение от Ivan1007 »

Даването срещу сума се нарича обикновенно продаване. Ако не можеш да я продадеш и искаш да се отървеш от нея предполагам си наясно, че май най-добрия вариант е да я подариш на Kidney Foundation - поне няма да платиш за отърваването и май дават и някаква разписка дето може да си я приспаднеш от данъците.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос към живеещите в Калгари

Мнение от Linko »

Има и още един вариант. Ако е с година на прозводство 1995 г. и по-стара, може да я върнеш на държавата за рециклиране по програмата Adieu bazou. Програмата предлага няколко възможности за компенсация, единият от които е $300 кеш. Това е повече отколкoто би ти дал който и да е вехтошар. Плюс това дават разписка за още $100, които да си приспаднеш от данъците.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Въпрос към живеещите в Калгари

Мнение от Ivan1007 »

Горното май нема да свърши работа, ако колата не е в движение:
Who Can Participate?
Eligible participants must be owners of 1995 or older model year vehicles that are in running condition and have been registered and insured in their names in Canada for the previous consecutive 6 months.

http://www.retireyourride.ca/about-the-program.aspx
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос към живеещите в Калгари

Мнение от Linko »

Само това със 100-те долара приспадане от данъците не важи, останалото си важи. Питат при регистрацията дали сам ще си я откараш до събирателния пункт или да дойдат да ти я вдигнат. Във вторият случай реморкажа е безплатен, но не ти дават бележката за данъците.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Въпрос към живеещите в Калгари

Мнение от Ivan1007 »

Това за 100-те долара варира и без това по региони според сайта им.

Не съм ги ползвал нито тях нито ония с бъбреците, но поне това което аз разбирам от сайта им е, че целта е да се махнат занърсяващите околната среда бракми и затова изисквзнето е да може да запали, да се движи, да е регистрирана и застрахована през последните 6 несеца.

най добе е да се пита и на двете места
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
nina_
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:01 am

Re: Въпрос към живеещите в Калгари

Мнение от nina_ »

Благодаря за съветите. Мисля,че ще са ми от полза.
Публикувай отговор