КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от leaf »

Вашето становище ми навя тази изтъкана сентенция в мозъчето. Какво да направя. :D
Освен това трябва да се вземе в предвид и останала част от становището. не може просто така да се вади от контекста на целия отговор. :!:

А тази приказка важи за всички, които избягват да мислят преди да действат, защото после ги очакват изненади и тогава се налага да си напрягат "ду.."
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от IFF »

leaf написа:Вашето становище ми навя тази изтъкана сентенция в мозъчето. Какво да направя. :D
Освен това трябва да се вземе в предвид и останала част от становището. не може просто така да се вади от контекста на целия отговор. :!:

А тази приказка важи за всички, които избягват да мислят преди да действат, защото после ги очакват изненади и тогава се налага да си напрягат "ду.."
Съгласен съм, че темата за якото дупе може да се развие в един обширен летературен анализ :rofl: ...ама на кой му се занимава?
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от 7George »

ivanko13 написа:БАхахаха.... Много ме кефят такива имигрантски изпълнения, голям смях пада с някои образи които не знаят къде са ама и изобщо не им пука от това де... :D Имам двама близки познати от кубинската вълна и да кажа много са готини типовете... Мъжаги отвсякъде ...
И аз така, доста повече от двама, и не ги сменям за повечето "умели специалисти" от процедурите, щото и там една паплач... :(
Embrace your climate change!
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от army »

7George написа:
ivanko13 написа:БАхахаха.... Много ме кефят такива имигрантски изпълнения, голям смях пада с някои образи които не знаят къде са ама и изобщо не им пука от това де... :D Имам двама близки познати от кубинската вълна и да кажа много са готини типовете... Мъжаги отвсякъде ...
И аз така, доста повече от двама, и не ги сменям за повечето "умели специалисти" от процедурите, щото и там една паплач... :(
Май и на дваминката доста ви се ослажда медеца. :^)
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от apple »

А били ли сте жертви на мобинг в Канада и често явление ли е това според вас спрямо личния ви опит?
Мобинг означава подлагане на даден служител на тормоз от страна на негови колеги, подчинени или началници, включващ в себе си постоянни негативни изказвания, постоянна критика по адрес на работника, неговата социална изолация вътре в организацията, изключването му от служебните действия, разпространяване на лъжлива информация за него и т. н.
:bully:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от roumensp »

apple написа:А били ли сте жертви на мобинг в Канада и често явление ли е това според вас спрямо личния ви опит?
Мобинг означава подлагане на даден служител на тормоз от страна на негови колеги, подчинени или началници, включващ в себе си постоянни негативни изказвания, постоянна критика по адрес на работника, неговата социална изолация вътре в организацията, изключването му от служебните действия, разпространяване на лъжлива информация за него и т. н.
:bully:
На тоя континент обикновено се ползва терминът "Harassment".
Лично аз не съм бил подложен, нито съм чул за подобни случаи във фирмите в които съм работил (3 в Щатите и 2 в Канада). Във всичките фирми като ме назначаваха, един от документите дето трябваше да подпиша беше форма дето обясняваха че подобно поведение (Harassment) или дискриминация не се толерират и се наказват строго. Заради подобни форми много мъже тука ги е страх дори да се усмихнат на колежка, да не говорим за флирт или нещо по-сериозно. :D
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Павел »

Трябва да си призная, че този термин никога не го бях чувал. След като живея почти 20 години в английско говорящи държави означва, че или съм глух, или термина изобщо не се използва. Харасмент или булинг (в училища и казарми) се използва постоянно.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivandaman »

http://en.wikipedia.org/wiki/Mobbing"

Аз спрях да си губя времето на следното изречение: :) :D

Research into the phenomenon was pioneered in the 1980s by German-born Swedish scientist Heinz Leymann, who borrowed the term from animal behaviour...

Edit:
Я? имало го и в Щатите:
http://www.mobbing-usa.com/"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от optics »

roumensp написа: Заради подобни форми много мъже тука ги е страх дори да се усмихнат на колежка, да не говорим за флирт или нещо по-сериозно. :D
Хи-хи, ами ако колежката е рускиня, българка, македонка... :^)

Следва покъртително патриотично четиво на тема - защо рускините са толкова хубави :rofl:
http://www.womenrussia.com/russianwomen/"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivanko13 »

optics написа:
Хи-хи, ами ако колежката е рускиня, българка, македонка... :^)
Рускинята ще те изпревари и ще ти се усмихне първа... За нашите и македонките е малко по-трудно, те са по "серт сурати"
Нали ги знаеш ,Оптикс, нашите заралийки какви са сериозни моми ;)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от roumensp »

optics написа:
roumensp написа: Заради подобни форми много мъже тука ги е страх дори да се усмихнат на колежка, да не говорим за флирт или нещо по-сериозно. :D
Хи-хи, ами ако колежката е рускиня, българка, македонка... :^)
Пак трябва да внимаваш, защото ако ти се ядоса за нещо и реши да те "натопи", кой мислиш че ще изкарат виновен. В днешно време ако си бял, мъж, и хетеросексуален - винаги ти си виновният. :rofl:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivandaman »

roumensp написа: В днешно време ако си бял, мъж, и хетеросексуален - винаги ти си виновният. :rofl:
LOL...Sad but true :D
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от mwanza »

roumensp написа:
optics написа:
roumensp написа: Заради подобни форми много мъже тука ги е страх дори да се усмихнат на колежка, да не говорим за флирт или нещо по-сериозно. :D
Хи-хи, ами ако колежката е рускиня, българка, македонка... :^)
Пак трябва да внимаваш, защото ако ти се ядоса за нещо и реши да те "натопи", кой мислиш че ще изкарат виновен. В днешно време ако си бял, мъж, и хетеросексуален - винаги ти си виновният. :rofl:
Ней баш тъй.
Ся на мен кво ми се случи веднъж. Работя във фирмта Хикс, правя етикети за големи обороти (продукт за Костко Америка, Азия и тн) на козметика, демек ако объркам една буква и печатаме наново, и поради тва съм горе на черешата и незнам на кой какво и на какъв език говоря.
В този сюблимен момент ми се обажда колежката Кюми (много секси, името и то също тоже) тя е азиатка от онези малки гаджета дет карат мини купър. Но аз съм горе на черешата както казах.
И вместо да я питам What ca I do for you? я питах What can I do to you?
Тя се вкамени малко по телефона, ма нищо не каза. Обаче кат затворих, колегата вика - на теб щи са размине. Понеже английския не ти е майчин език. Ама аз ако кажа подобно нещо, ще ме разцепат....
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

:D
Не се знае, ще го минат в кръга на майтапа.
Тук точно нашите реднечета, дето ги наемат да носят отверките на сисадмина за по 3 месеца през ваканцията, точно те не пропускат да кажат "what can I do you for" и да се хилят като Бийвъс и Батхед :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от apple »

И какво стана с "Harassment"-а, понеже разбрах, че мобинг няма :lol: . Отклонихте се по темата - сексуален тормоз на работното място май. Обаче примерите, които давате са само смешни лапсус недоразумения. В БГ нещата са си направо харт във всяко отношение на мобинга, харасмънта, булинга и каквото още се сетите там. Затова питам сериозно как е откъм подли интриганти и доносници във вашите работни колективи и шефовете как са - големи задници или по-малки /понеже добър шеф няма по правило/. ;)
Публикувай отговор