Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от ablood »

Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?
Сега ползвам American-express от Costco, но не я приемат на всякъде и възвращаемостта е едва 1.5%.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от hadministratora »

"кредитна карта" и "възвращаемост"?
Това е като "магаре" и "космос" - можеш да натовариш магарето на совалката и да го пратиш в космоса, но това не значи имат нещо общо.
Така и с кредитните карти - направени са, за да харчиш пари (а в някои случи и по-лошо - да ти стурват пари), а не за да ти се връщат :)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от speedy »

ablood написа:Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?
Сега ползвам American-express от Costco, но не я приемат на всякъде и възвращаемостта е едва 1.5%.
Не е наистина 1.5%. Зависи колко е месечния баланс. Започва от 0.5%, ако не се лъжа. 1.5% става като надхвърлиш някаква сума. Прочети условията.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от MrGeek »

А-групата малко е пообъркал понятията. Разбира се е немислимо да се говори за някаква възвращаемост при кредитните карти. Става въпрос за различни rewards, които банките прикрепват към дадена карта, изцяло с цел подкрепа на маркетинга на въпросния продукт. Най-популярната "възвращаемост" са т.нар. airmiles, в който случай трупаш точки при покупки с картата, които някой светъл ден могат да ти донесат безплатен/намален самолетен билет до определена дестинация. В случая на въпросната Costco/American Express TRUEEARNINGS има наистина малък процент cashback от годишната сума на поръчките направени в Костко или разни бензиностанции. Да се търси обаче кредитна карта, базирано само на тези маркетингови пакети е меко казано нецелесъобразно. Най-важното при избора на кредитен инструмент е лихвата върху остатъчния баланс, различните такси по управлението на сметката, сигурността на транзакциите (например използване на чип&пин технологията) и чак тогава идва ред на маркетинговите глезотии. И други банки предлагат cashback като процент от годишните покупки (напр. Scotia Bank Visa), но почти всички гравитират около 1%, което е почти толкова, колкото и останалите номера като airmiles. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Julian_04 »

И аз не мога да разбера за каква възвръщаемост се говори...Air miles и точките, които трупаш са умряла работа! Аз имам 2: Visa и Master card, но пазарувам и после си плащам сметките като поп....American Express не харесвам, защото не я приемат навсякъде.
Виж ако говориш за кредитни линии вече е друга работа...Понякога банките отпускат такива на благонадежни клиенти с преференциален лихвен % и ако имаш заем и съпъстващ бизнес можеш да погасиш заема си, който е да речем с по-висок лихвен % и за определен период да си изплащаш текущия заем с по-ниска лихва...като по този начин да речем си възвръщаш част от парите, които иначе би загубил...
Това, че към кредитната карта ти прикачат разни привидни профити е да те накарат да харчиш повече!
Аз никога не се вързвам на такива уловки и се пазаря допоследно за всеки %
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от IRA »

На Конско хич не изгодна.На мен най -добре ми се вижда картата на фармапри. По едно време беше по изгодно, но промених малко правилата. Петро поинт също беше добре, защото можеха да се заменят с точки на сиарс, ама и там промениха обмяната на точките и не е толкова изгодно. Иначе аз имам и на BMO и трупам някакви мили, ама става бавно.
И аз си избирам картите според точките, лихвените проценти хич не ме вълнуват, защото няма намерение да закъснявам с баланса. Виж за лихвата на ипотеката се пазарихме като цигани,ама успяхме да изкрънкаме не лош процент пак.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от ablood »

hadministratora написа:"кредитна карта" и "възвращаемост"?
Това е като "магаре" и "космос"
Ще се радвам да обогатиш речника ми с по-подходяща българска дума.
MrGeek написа:Най-важното при избора на кредитен инструмент е лихвата върху остатъчния баланс
Лихвата на кредитните карти изобщо не ме интересува. За тази цел са измислени кредитните линии.
Julian_04 написа:Това, че към кредитната карта ти прикачат разни привидни профити е да те накарат да харчиш повече!
Чекът за $250 който получих от Амекс този януари хич не беше привиден. Веднаха ги похарчих в Костко.

airmiles си е съвсем отделно нещо. На някой места хем плащам с Амекса, хем и airmiles ми дават. Кофтито е, че наистина много търговци не работят с Амекс. За това пуснах темата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от dea »

Дайте малко разяснения за кредитната линия- кой я издава и при какви условия.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от MrGeek »

ablood написа:Лихвата на кредитните карти изобщо не ме интересува. За тази цел са измислени кредитните линии.
Хубаво, ама все пак това си е кредитен инструмент, освен това кредитни линии не се раздават за щяло и нещяло и във всички възможни ситуации. Ако толкова те влечат casback rewards има банки, които предлагат Visa с такива глезотии, като Scotia Bank, както вече споменах. Visa се приема навсякъде и от гледна точка на сигурността са най-напред с chip&pin и Verified by Visa технологиите.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от optics »

Въпросът е хубав, мисля че вече го дискутирахме но може и да се лъжа. Има един сайт, в момента не го помня където човекът разглежда най-съвестно, подробно и старателно от коя , подчертавам канадска кредитна карта има най-голяма далавера. За щатите могат да се намерят повече и по-лесно такива сравнения, а ако помня добре и по-големи далавери. Но може и вече да не са валидни, откак станаха банковите събития.

Накратко ето моето лично мнение и личен опит:


1. Картата на Костко е добра ако ти я приемат и ако пазаруваш от порядъка на над 20к+ годишно. 1.5% ги пишат с едри букви, но с малки обясняват че първо е 0.5% до еди каква си сума, после 1% до еди каква си сума и чак след това 1.5%

2. Кредитна карта се избира по следните критерии
2.1. Без годишна такса !!!
2.2. Лихвата е без значение. Само улав човек ползва кредитна карта за кредит (или закъсал, но приемаме, че това е изключение).
2.3. Хубавини: Най-малката хубавина е да покрива застраховката на кола под наем, но обърнете внимание дали важи и в Щатите. Не всички важат. Най-голямата хубавина, доколкото ми е известно на мен е да получиш обратно 1% от парите дето са превъртени през картата. С картата на костко ще получиш повече ако си прекарал над 20 и нещо хиляди. Говоря по спомени, който иска да си го сметне.

3. Имам 2 карти с хубавини. Едната е на MBNA, другата е на CITI bank
И двете връщат 1% от изхарченото през годината в първия месец на следващата година. Първата няма ограничения и го връща директно депозирайки го в нейния си акаунт. Втората казва, че ако въпросния 1% е повече от $250 - ще ти дадат 250. С други думи - безмислено е да прекараш повече от 25 000 през нея. Пращат чек за сумата.

4. Нямам добро мнение за Аероплан програмата. Купил съм поне 4 билета за себе си, тоест на мое име (такова им е изискването за да трупаш мили) и винаги съм си въвеждал аероплан номера. Наскоро влязох в сайта им - гледам - нула мили. И някакви обяснения - че били излизали месец два след покупката, че да си се обадел ако ги нямало. А не мерси. Предпочитам чист 1% без да се кахъря излезли ли са милите или не и без да се обаждам където и да било. Освен това кредитните карти "Аеро голд" или там как бяха са с 90-тина долара годишна такса. Много им здраве. Ако си баровец и много пътуваш - вземи си. Аз нито съм баровец, нито летя чак толкоз.
Но тази тема по принцип не е за баровци, щото на тях сигурно не им дреме за единия процент :-)

добавка:
Лихвите се въртят около 18-20%. Някой ще каже - ми като не ти пука за лихвата, няма ли някоя с много голяма лихва, а с много по-високи благини. Е, няма. Те тия не пасат трева. :-))

добавка 2:
пример за малка хубавина - през 2002-ра похарчих над 800 долара за застраховка на кола под наем. Ако имах карта която да покрива застраховката, щях да съм ги спестил. През 2007-ма подобен случай, само че тоя път имах карта.

Сега, който е чел ситните букви ще каже - еее, да ама ако се счупи предното стъкло, застраховката на кредитните карти обикновено не го покрива. Знам чел съм, рискувал съм. Всеки да чете и да си преценява сам.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от ablood »

Мерси оптикс.
Това беше полезно и интелигентно, а не чесане на пръстите, поради неразбиране.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от optics »

Моля,
:-)

Който има Костко-вската, най-добре да комбинира с една от 1% за случаите където не приемат експреса, обаче хем и да внимава - да пробута през експреса поне 25К.

...и да не се бърка Аероплан с Еърмайлс. Макар че и за вторите нямам особено високо мнение. Те дават някакви точки по бензиностанции Шел и някои магазини, ама нищо особено. Просто колкото човек да се намира на занимавка.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от IRA »

На айроплан и на мен не са ми вкарали поне веднъж милите без проблем .Аз има само карта към тях, не кредитна карта. Винаги се налага да им пиша един месец след полета и те ме карат да им пратя писмо с бордовите карти и копие от самолетния билет . При тях също номера е , че ако до една година не вкараш нови мили губиш старите , а и ако решиш твоите мили да ги прехвърлиш на някой друг трябвало да платиш някакви си такси, при което се губи целия смисъл. Пълна отврат са.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от MrGeek »

optics написа:Лихвите се въртят около 18-20%.
Това не е съвсем така. Има карти, на които лихвата може да се смъкне до почти 4%, в зависимост от кредитния рейтинг на притежателя. Така картата спокойно може да се ползва за поддържане на кредитен баланс. Уловката тук е, че при само едно закъснение плащането на минималната месечна вноска и лихвата директно скача на 21%. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Julian_04 »

пнете
dea написа:Дайте малко разяснения за кредитната линия- кой я издава и при какви условия.
Ами всички банки ги издават...Някои са с карта други без. Това си е вид заем, за който сте предварително одобрен и с фиксиран лихвен % за определен период от време. Има минимална вноска, която се плаща всеки месец както при кредитните карти...Разликата е, че можете да дръпнете цялата сума и после я изплащате не при лихвен % 18-20 както е при кредитните карти и е направо убийствено, а при 1,5- 2,5 -5-7%...Това зависи доколко ви е преференциален процента. Има винаги условие за времето на връщане! Така че внимание, ако не сте сигурен, че ще се справите в срок по-добре не взимайте, защото после лихвеният процент скача изведнъж и можете да изпаднете в състояние на задлъжнялост!
Заключено