въпрос за придобиване на професия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
tania_sg
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 7:13 am

въпрос за придобиване на професия

Мнение от tania_sg »

Здравейте, съфорумци!Събираме точките за допускане на интервю, но сме на ръба и затова мислихме други варианти /освен езика/, с които да ги завишим и въпросът ми е някой знае ли как се придобива тази професия "Boucherie de détail", за която се изискват 900 часа/1 година, от къде се взима диплома - чрез курсове към някое училище или от другаде?
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за придобиване на професия

Мнение от loginn »

"Boucherie de détail", това е професия "месар". Преди време и аз бях поставил този въпрос тук, после реших че не ми се учи нещо което със сигурност няма да работя. Бяха ми казали за една фирма Intermenu International School която провеждала курсове и за месари. Така и не съм се свързал с тях.
Може да прочетете и тази тема http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... B8#p404290
tania_sg
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 7:13 am

Re: въпрос за придобиване на професия

Мнение от tania_sg »

Много благодаря, loginn! То и ние няма да работим това, но ни се щеше да се подсигурим, че ако ни резнат крилцата, да може след това да има с какво да вдигаме точките...сметнахме, че тази професия по-лесно ще се изкара :?: още веднъж благодаря за насоките и също на тези, които ще се включат :)
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: въпрос за придобиване на професия

Мнение от kikolilokiko »

не се занимавайте с това
тази професия е нарицателна за това, което правят кандидат имигрантите само и само да "преувеличат" точките си
на инфо сесиите я дават като пример на какво не се връзват ;)
Публикувай отговор