след интервюто

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
borqna78
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 3:50 am

след интервюто

Мнение от borqna78 »

Здравейте!Имам въпрос,ако някой може да ми отговори:
Какво следва след интервюто?Какъв е етапния ред и горе долу каква е сумата,с която трябва да се подготви човек?Каква проверка правят в Букурещ-по документи или има отново интервю?Благодаря !И желая късмет на всички по пътя им към Канада! :y: :)
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: след интервюто

Мнение от Philip1747 »

Здравеи боряна.След като са ти казали че събираш точките и че те пускат по нататъка ще ти бъде даден сертификат за селекция тои има срок от една година мисля че (сертификата се изпраща заедно с вторият пакет докс но не съм на 100 процента сигурен).До колкото си спомням след интервюто се сабира втори пакет от документи но този път се изпращат до букурещ второ интервю няма. В този пакет документи трябва да се посочат твоите роднини в бг свидетелство за съдимост(в свидетелството трябва да пише "да послужи пред канадските имиграционни власти") имаше още едни докс мисля че но не съм сигурен. След като приготвиш пакета го изпращаш. След това трябва да получиш форми за за медицинските които трябва да направиш.Медицинските имат срок един месец след като получиш формулярите трябва да направиш прегледа. Прегледите се правят в софия в две поликлиники (ВИТА ГРЕЕНБЕРГ) ти си избираш една от тях. Трябва да се обадиш в мом софия и да помолиш да ти запишат час за датата която искаш последн медицинските бяха по 310 лв. Резултата от медицинските излиза наи рано 2-3 седмици след като са направени. След него идват поканите за виза. За визите искат 6 снимки на бял фон за виза (като получиш поканите ще получиш и формуляр в които пише подробно как трябва да се направят снимките). Таксата за визите може да бъде платен с пускането на снимките и другите документи които искат за визи или след това при получаването на визите. Финалната крачка е получаването на визите при нас те доидоха за 25 дена. За парички не съм писал понеже не съм наясно имаше промени след нашето заминаване. Винаги съм насреща за помощ ако мога да я осигуря и за информация също. Желая ти лека и бърза процедура
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: след интервюто

Мнение от Kan_Tangra »

Едно време печатаха и раздаваха сертификатите в момента на интервюто.

А медицинските са си медицински. Те са за визата.

Сигурен ли си? Явно са се променили нещата за няколко години.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: след интервюто

Мнение от Philip1747 »

Серетификатите ни ги разпечатаха след като ни съобщиха че събираме нужният брои точки
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: след интервюто

Мнение от demococcus »

В статията От първа стъпка до получаването на визи можеш да намериш отговори на тези въпроси.
Статиите се обновяват непрекъснато, има и линкове към официалните източници.
Публикувай отговор