Учители френски София

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Учители френски София

Мнение от Nescafe »

Здравейте!
След упорито звъненене/2 седмици/ на 3 от най-предпочитаните преподавателки за София/Жана ,Марина и г-жа Евгения Узунова/,начинанието ни се оказа неуспешно.Предполагаме,че в момента не могат да поемат повече желаещи.Бихте ли ни помогнали с координати и на други мили и добри преподаватели в София.Благодарим предварително!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Учители френски София

Мнение от loginn »

Жена ми ходи при Силвия Костова и е доволна. Свързахме се с нея след като четохме отзиви за работата и тук: http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 0%B8%D1%8F
Днес беше на урок и я помолих да попита дали може да поеме още ученици. Казала е че има възможност само за още един човек.
На линка ще видите координати. Името и фигурира малко по-надолу по страницата.
Успех!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Учители френски София

Мнение от loginn »

Пропуснах да кажа че на уроци при Силвия Костова могат да ходят заедно двама души (например семейство), като се плаща същата сума като за един ученик. Следователно, това че може да поеме само един ученик означава че може да ви обучава заедно. Това са мои разсъждения, ако имате интерес ще се разберете с нея.
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: Учители френски София

Мнение от Nescafe »

Много благодарим! :y:
mary&ceci
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:31 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Учители френски София

Мнение от mary&ceci »

Nescafe ето телефоните на Жана Николова: 0886959948; 0895410332; 8510477
Ние бяхме при нея и сме много доволни.
07.04.08 - Dcs Vienne
21.04.08 - Accusé
16.06.09 - Entrevue - Успешно!
15.09.09 - Док-ти Букурещ
21.10.09 - Медицински
23.10.09 - Направени във Вита
09.11.09 - ОК
01.03.'10 - Покана за визи
24.03.'10 - Получени визи с DHL
yohoho
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Май 20, 2006 10:32 am
Местоположение: Montréal

Re: Учители френски София

Мнение от yohoho »

mary&ceci написа:Nescafe ето телефоните на Жана Николова: 0886959948; 0895410332; 8510477
Ние бяхме при нея и сме много доволни.
Ей тая последната хич не ви я препоръчвам. Ходихме при нея - един урок беше достатъчен. През цялото време ни се хвалеше как синът й се бил напил и трябва да говорим тихо, за да не го събудим. Няма да обръщам голямо внимание на пушенето, готвенето и приказките с приятелки по телефона по време на преподаването. Само може да си отговорите кой плаща времето за тези "извънредни" събития. Тя едва ли ще ви научи на френски - само може да ви продиктува какво да си запишете и да изпеете на интервюто. А какво точно ще ви питат нея не я интересува. На хора като нея аз им казвам печалбари на чужд гръб. Живеехме на 10 мин. път от нея и въпреки това предпочетохме да се бъхтим в задръстванията и да ходим на уроци в Люлин при Силвия Костова.
Оставям на вас да си прецените сами.
4udenka
Мнения: 74
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 11:35 am
Местоположение: Монреал

Re: Учители френски София

Мнение от 4udenka »

yohoho написа:
mary&ceci написа:Nescafe ето телефоните на Жана Николова: 0886959948; 0895410332; 8510477
Ние бяхме при нея и сме много доволни.
Ей тая последната хич не ви я препоръчвам. Ходихме при нея - един урок беше достатъчен. През цялото време ни се хвалеше как синът й се бил напил и трябва да говорим тихо, за да не го събудим. Няма да обръщам голямо внимание на пушенето, готвенето и приказките с приятелки по телефона по време на преподаването. Само може да си отговорите кой плаща времето за тези "извънредни" събития.
И ние имахме същия опит с нея. :shake:

Мога да ви препоръчам нашата учителка, много енергична и отговорна мадама, до момента няма върнати на интервю. Ако ви интересува, пишете на лични. Живее близо до НДК и също могат да ходят двама души заедно на урок (т.е заплаща се часът, без значение дали присъстващите са 1 или двама).
26.05.2008 - интервю
30.10.2008 - докс Букурещ
10.11.2008 - баркодове
27.11.2008 - медицински формуляри
04.12.2008 - мед. направени
20.12.2008 - ОК на мед.
06.01.2009 - покана за визи по мейл
09.01.2009 - изпратени;12.02.2009 - визи
mary&ceci
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:31 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Учители френски София

Мнение от mary&ceci »

Всеки има право на мнение, както и право да види и да опита. Лично ние сме много доволни от отношението, начинът на преподаване и професионализма на Жана Николова.
07.04.08 - Dcs Vienne
21.04.08 - Accusé
16.06.09 - Entrevue - Успешно!
15.09.09 - Док-ти Букурещ
21.10.09 - Медицински
23.10.09 - Направени във Вита
09.11.09 - ОК
01.03.'10 - Покана за визи
24.03.'10 - Получени визи с DHL
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: Учители френски София

Мнение от liddi »

Здравейте!
Темата не е "за" и "против" Жана Николова, но след коментарите бих искала да напиша и моето/нашето/ мнение.
Подготвяхме се при г-жа Жана Николова за интервюто, а съпругът ми продължава да ходи и сега. Всеки има право на мнение и оценка, но за нас тя си остава професионалист. Благодарение на подготовката на въпросите и на индивидуалният подход ние сме до този етап. Не може да очакваме, че само за няколко месеца уроци , ще знаем френски идеално. За ученето на език ни трябва добър учител, но работата си е наша! Ако целта ви е да минете интервюто успешно ви съветвам да търсите учител като нея, с опит в това.
Благодаря ти, Жана!!! Бъди жива и здрава!

п.с. "заплаща се часът, без значение дали присъстващите са 1 или двама" - такива са условията и при нея.
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Учители френски София

Мнение от AsicsFan »

По повод Жана:

С жена ми ходехме при Жана. Аз ходих само за опреснителни курсове. Половината ми рода е във Франция, в училище само френски съм учил, така че ми трябваше само малко да си върна формата. Като човек, който е живял във френско-говоряща страна, мога да ви кажа, че Жана си разбира достатъчно от работата. Френския и е на повече от нужното ниво. Не съм чул да има върнат ученик от интервюто.

Колкото до нас - не само че минахме от раз, но и бяхме похвалени и класифицирани като "франкофони". Е, аз отпреди си знаех, но когато жена ми започна, незнаеше дори една дума на френски. Учи 6 месеца. На интервюто пича специално и обърна внимание и употреби думата "впечатлен" от това какво е постигнала. Пак казвам - за 6 месеца от нулата. Вие си преценете за учителя.

Ако държите на дипломката - идете във френския център - заниманийцата са само групови. Пък ако ви се ходи на хотел - ходете си.

Съвсем не казвам че другите учители са по-долу - не ги познавам - просто казвам ние с кой си имахме работа.

Това колко хора продължават да ходят при Жана достатъчно говори за качеството, което получават.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Re: Учители френски София

Мнение от GGG »

Здравейте,

бих искала да подкрепя Жана Николова. Моите посещения при нея бяха в рамките на 10 месеца, за които достигнах 7 ниво, започвайки от азбуката. На интервюто изпитващият ми каза, че е впечатлен от френския ми. Уроците при нея протичат с първоначално изучаване на граматика, след което постепенно ученикът започва да се опитва да говори на различни теми, които не представляват "наизустяване на фрази", а се учи френският общо.
Негативните изказвания за без почва, защото човек не може да направи извод за професионализма на учител в рамките на 60 минути. А и самият ученик трябва да е положително настроен, което очевидно липсва. Относно другите негативни изказвания-съвсем не отговарят на истината-Жана преподава много съвестно, с професионализъм и много положителна енергия.
Не разбирам защо трябва да се пишат толкова негативизми-в крайна сметка, ако на един-двама не им е харесало дадено преподаване в рамките на 60 минути(което е твърде некомпетентно изказване), имат право да отидат другаде.
А за учениците на Жана, включително съпругът ми и аз, мога да кажа, че си вземат интервютата, благодарение на отличната подготовка от нейна страна. Аз лично й благодаря за професионализма, положителния дух и идеите.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Учители френски София

Мнение от demococcus »

Да сумаризирам казаното дотук: Жана пуши и си говори по телефона по време на уроците, но това не й пречи да бъде успешен преподавател по френски и положително настроен човек. Учениците й жънат успехи. Методите на обучение не включват папагалско наизустяване, а се учи истински френски, който да е полезен и на интервюто и в реалния живот.
Дано горката жена не я е засърбял врата от толкова много приказки по неин адрес и дано нашата темичка не прерастне в караница по повод Жана!
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Учители френски София

Мнение от Chockey »

Като по-опитни бихте ли ме посъветвали, дали да започна с курс или с учител. С мъжа ми започваме от нулата и не знам, кой вариант е по-удачен. Другото, което ме интересува е как учителите съобразяват заниманията, когато са различни нивата на двамата кандидати. Аз примерно имам повече свободно време и нога да се натоварвам повече от мъжа ми. А и ще бъда водещ кандидат. Приемам всякакви предложения :)
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Учители френски София

Мнение от demococcus »

Мисля че с индивидуален учител резултатите са много по-бързи и по-добри. Но е значително по-скъпо. Така че зависи кое ви е по-свидно - времето или парите.

По втория въпрос - зависи от разликата в нивата, от желанието и от времето, което ще отделя по-слабия. Ако по-изостаналия има повече време, добре... ама ако хем е по-назад, хем е по-малко мотивиран, хем времето му е по-малко... задачката за съвместяването на двамата ще се окаже нерешима.
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Учители френски София

Мнение от Chockey »

demococcus написа:Мисля че с индивидуален учител резултатите са много по-бързи и по-добри. Но е значително по-скъпо. Така че зависи кое ви е по-свидно - времето или парите.

По втория въпрос - зависи от разликата в нивата, от желанието и от времето, което ще отделя по-слабия. Ако по-изостаналия има повече време, добре... ама ако хем е по-назад, хем е по-малко мотивиран, хем времето му е по-малко... задачката за съвместяването на двамата ще се окаже нерешима.
Благодаря за бързия отговор. Можете ли да ме ориентирате, как вървят цените на частните уроци. Аз си представям вариант, в който ходим 1 път в седмицата за 2 или 3 часа и наблягаме на самоподготовка. Че имам и 2 деца, едното бебе и ще ми е сложно с организацията.
Публикувай отговор