Провеждане на TCF във Варна

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
gazy
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 4:45 am

Провеждане на TCF във Варна

Мнение от gazy »

За всички заинтересовани-Алианса във Варна провежда ТСF/TCFQ ,но за целта трябва да има поне 5 кандидата.По този начин можем да си спестим ходенето до София и още куп неудобства. Това го научих от един от преподавателите от Алианс-Георги Рашев.Който иска повече информация може да му се обади на тел.: 0885/85 38 00
Документи до Виена-08.02.2010
Акюзе- 27.02.2010
покана по e-mail-28.04.2010(получена и по пощата-30.04)
интервю - 17.05.2010. от 14.00 ч. -успешно
медицински - 06.08.2010 ОК - 30.08.210
покана за визи-31.12.2010
визи-14.01.2011
------------------
общо-341 дни
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от Ninushevi »

Това като цяло е много добре! Въпросът е какъв сертификат издават и дали ще бъде признат от емиграционните власти!За мен Варна определено е по-удобен вариант, най-малкото защото ми е по-близо. Интересното е обаче, че в писмото, което са ми пратили за явяане на тестове, има посочени само софийски инстанции, където да се явявам. Дали това няма да обърка нещата, се питам? Иначе са ми посочили адресите на всички Алианси в БГ, но като варианти за обучение и провеждане на курсове.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от misirosi »

Здравейте, днес разговаря по тел.с г-жа Шотова, тя отговаря за Алианса във Варна и тя ми обясни, че от м.май ще проведат за първи път тест TSFQ/ затова не е споменато в писмата от Виена/ и набират желаещи, който трябва да бъда поне 5човека и датата ще е 25.05. Организират също и подготовка за теста, като цената зависи от това колко човека ще се запишат, т.е. може и с двама човека, но цената ще е различна от тази ако са примерно 6 човека.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от emili_vn »

Въпроса е сигурно ли е, че са сертифицирани да провеждат този изпит, защото аз доколкото знам са сертифицирани само за DELF????? И някой знае ли как може да се провери цялата тая работа?
Да не стане така, че да ни издадат нещо си, което не е точно заветния сертификат, който се издава от едно друго място.
Иначе мисля че 5 човека ще се съберем без проблем и за подготовката и за изпита. Ние сме 2-3-ма, като гледам има и други желаещи.

misirosi, ти ще се явяваш пак, така ли?
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от emili_vn »

Ето тук http://www2.ciep.fr/tcf/Centres/Liste.aspx Алианса го няма като акредитиран учебен център за провеждане на TCFQ.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от demococcus »

Когато плащате таксата ви издават бележка че сте си платили такса за явяване на TCFQ. И ако се окаже че са ви издали докомент за TCFQ, а после ви проведат някакъв друг изпит, предполагам можете да ги съдите.

Освен това, при плащането на таксата ви искат имена и ЕГН, за да ви подготвят бланки за изпита. Така че когато се явявате на изпита, ще ви дадат бланка, на която не съм 100% сигурен какво пишеше, ама е видно че е за TCFQ изпит и че е отпечатана специално за вас и си имаше май и баркод даже.

Иначе верно е че на официалния сайт има само два одобрени центъра за БГ, като варненския не е между тях, но сайтовете малко бавно ги актуализират май.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от kikolilokiko »

пишете до Виена и питайте
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от demococcus »

kikolilokiko написа:пишете до Виена и питайте
Няма сми - ще им пратят линка с адресите на одобрените центрове, който emili_vn е написала по-горе. Не са длъжни да знаят повече по този въпрос или да са в час с новостите на регионалните изпитни центрове.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от kikolilokiko »

demococcus написа:
kikolilokiko написа:пишете до Виена и питайте
Няма сми - ще им пратят линка с адресите на одобрените центрове, който emili_vn е написала по-горе. Не са длъжни да знаят повече по този въпрос или да са в час с новостите на регионалните изпитни центрове.
тогава да пишат на този, който трябва да знае повече по въпроса
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от Ninushevi »

emili_vn написа:Ето тук http://www2.ciep.fr/tcf/Centres/Liste.aspx Алианса го няма като акредитиран учебен център за провеждане на TCFQ.

Това е списъка, вярно. Но тук го няма и ИЧС, а знам, че няма проблем да се явим на изпит там. Аз затова бях започнал да се притеснявам малко, но май неоснователно! :)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от emili_vn »

Ninushevi написа:Това е списъка, вярно. Но тук го няма и ИЧС, а знам, че няма проблем да се явим на изпит там. Аз затова бях започнал да се притеснявам малко, но май неоснователно! :)
Имаш грешка - ИЧС е старото име на Департамента по езиково обучение към СУ"Св. Климент Охридски". Дали са координати на университета с имейл на ИЧС, който е към самия университет. Ето и извадка от сайта на ИЧС: "От 1963 в Департамента по езиково обучение към СУ “Св . Климент Охридски” (пълноправен наследник на бившия Институт за чуждестранни студенти)...."
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от Ninushevi »

OOO, чудесно! :clap: Аз това не го знаех. По принцип там мисля да се явявам, но ми бяха задавано въпроси дали това е призната институция. Понеже знам за хора, които са се явявали там,реших че няма да има проблем. Без да съм бил напълно сигурен, съм се оказал прав! Веч съм напълно спокоен! :) Пожелавам успех на всички, които ще се явяват на този тест!!! :y:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
meisi
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 6:00 pm

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от meisi »

:x
Последно промяна от meisi на Сря Мар 02, 2011 5:53 pm, променено общо 1 път.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от emili_vn »

meisi написа:Здравейте,направих запитване до г-жа Шотова от Алианс франсез Варна ,която потвърди ,че изпитите по ТCF за Квебек са вече факт за Варна.Първата сесия е насрочена за 25 май 2010 г. Записванията могат да станат по телефона или по имейл.
Дали да не поискаме да видим атестация все пак, за да сме сигурни????
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Провеждане на TCF във Варна

Мнение от demococcus »

emili_vn написа:Дали да не поискаме да видим атестация все пак, за да сме сигурни????
Дали не ви гони параноята нещо? Алианс Франсез не са някаква измамна организация. Едва ли ще седнат да лъжат.
Публикувай отговор