Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

karelia79 написа:
lutar написа:Не съм бил осигуряван.
Ами кофти тогава. Защото във форума съм чела, че хората понякога си вадят удостоверение от НОИ или от НАП за да доказват опит. Ама в твоя случай... :(
...освен това, този стаж няма да е добавен в книжката, и може да се наложи да даваш обяснения....и там ще лъсне истината..., а за последствия не мога да коментирам ;)
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от hrisa79 »

Здравеите,

как мога да сменя адреса за кореспонденция ,посочен в документите до Виена?
Специален формуляр ли се попълва или просто си пиша имената и датата на подаване на документите?


Иначе искам да Ви поздравя за прекрасния форум и добрите теми .От голяма полза е за нас .
Благодаря Ви!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Пишете писмо свободен текст, с което ги уведомявате, че променяте адреса си за кореспонденция от ...(стар адрес) на ...(нов адрес). Съответно си пишете и номера на досието.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от hrisa79 »

emili_vn написа:Пишете писмо свободен текст, с което ги уведомявате, че променяте адреса си за кореспонденция от ...(стар адрес) на ...(нов адрес). Съответно си пишете и номера на досието.
Мерси,за бързия отговор ,но нямаме номер на досие .Предполагам , такъв се дава с акюзето ,а нашето се изгуби .За това сменяме адреса .По email -a ни отказаха такъв вид информация . Малко затворен кръг става :D
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

В такъв случай в писмото обяснете, че ви се е загубило акюзето и бихте желали да ви изпратят копие на новия адрес.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
hrisa79
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 12:55 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от hrisa79 »

МЕРСИ :clap:
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от Desito »

martatabs написа:Не ми стана ясно, преди три години си била студентка, или си била завършила и вече си работила?
Според мен, ако си била студентка преди 3 години, новата книжка ще ти свърши работа. Тях ги интересуват последните 5 години. 3 години стаж + 2 години студентка = 5 :) ;)
По отношение на трудовата характеристика, изисква се такава от последната работа. Но, може да пратиш и от предпоследната, стига да ти върши работа и да е в рамките на нужните 5 години. Но, виж и други мнения. :y:
Martatabs, благодаря за отговора. Да бях студентка. Просто докато бях студентка съм работила тук там и имам някакъв минимален стаж, който не е вписан в новата ми трудова книжка.(но аз и не държа на него ;) )

А,Задължителна ли е справката от НОИ?
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Въпроси за документите

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Чет Май 19, 2011 4:54 pm, променено общо 1 път.
gal_k
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 4:18 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от gal_k »

Здравейте!
Със съпруга ми мислим да пускаме документи за емиграция в Квебек. На 28 и 29 години сме.
И двамата сме със средно образование с разликата, че неговото е средно професионално (строителен техник). Аз съм студентка, но не съм завършила изцяло образованието си. Мъжът ми има свидетелство за професионална квалификация ВиК, аз имам компютърна грамотност, обработка на документи.
Аз имам 7 години непрекъснат стаж, а той има повече, но е с прекъсване.
Записахме се на курс по английски. Надявам се, че за 2 месеца ще достигна средното ниво на IELTS. Френския ни е нула.
Нямаме роднини в Канада.
Но пък ще имаме 2 деца, които ще пътуват с нас (едното е на 8 г., а другото ще се роди живот и здраве юли).

Една позната, която е в Канада ми каза, че ако си изкарам от университета академична справка или че съм преминала 3 или 4 години обучение по това, което уча, ще е в плюс и ще ми донесе точки, но по-малко отколкото ако имам диплома. Нека някой, които е минал по този път да ми кажа това така ли е?
И като цяло дали имаме шанс за одобрение?
gal_k
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 4:18 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от gal_k »

И друго да питам.
Доколкото разбрах първите документи се пращат във Виена, поправете ме ако греша. Първите документи ли се таксуват 550$ за възрастни и 150$ за деца?
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Извинявам се, ама по коя програма сте решили да кандидатствате? Писали сте, че сте се записали на курс по английски език, и че имате средно ниво за EILTS, нулево ниво на френски..! Това са таксите за кандидатите за Провинция Квебек.
gal_k
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 4:18 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от gal_k »

Aз се извинявам! Разбирам, че съм доста неориентирана относно процедурите за кандидатстване.
Не знам по гореописаното по коя е по-подходящо да се кандидатства.
Познатата, която ни упъти какви документи да си подготвим, е в Квебек. Затова предполагам, че става въпрос за процедурата за там. Ще се радвам ако някой скоро преминал по този път ми "отвори очите".
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Един съвет, не се доверявайте изцяло на вашата "позната". Ако сте решили да кандидатствате по програмата на Провинция Квебек, а не по Федералната такава, Ви трябва добро владеене на френски език. В Провинция Квебек официалния език е френски, процедурата е на френски, интервюто е на френски, комуникирането с органите, които ви разглеждат документите се осъществява на френски.
Друго....,не се дават точки за незавършено образование, единствено се дават точки и то в зависимост на изучената специалност, на успешно завършено образование.
Друго...., не е нужно да си минал процедурата за да се информираш за всичко най-важно. Ползвайте информация от официалните сайтове на:
-Канада >> http://www.cic.gc.ca/english/index.asp"
-Провинция Квебек >> http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/index.html"
Горните сайтове ги има и на френски, но нали учите английски....другия път да не чувам за "една позната".
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от liuliak »

Здравейте,

първо благодарности на всички, които споделят тук и най-вече на човека написал толкова изчерпателните и грамотни статии във Уики!!! :clap:
ние сме новокандидати и ще кандидатстваме за Кебек. Интересуват ме няколко неща:
1. Езиците. Аз съм основният кандидат - с френска гимназия съм и съм спокойна, че ще се справя въпреки, че от 10 години работя само на английски. Мъжът ми е с английска гимназия и работи с английски. Френският му е доста слаб - необходимо ли е да учи френски за интервюто? Също така - мисля да си подадем документите без да полагам тест по френски - с диплома от гимназията като доказателство за език - дали ще бъде достатъчно и ако не дали биха ми го поискали допълнително или просто ще ни откажат?
2. Относно резюмето ми - имам магистратура по Човешки ресурси, но съм работила Маркетинг и Продажби. Дали да адаптирам СВ-то си към Човешки ресурси - лесно мога да го направя - или да си го оставя така?
Мерси много!
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от liuliak »

...или пък да напиша Магистър по Икономика и да си оставя стажа във Маркетинг и продажби, което си е поле от Икономиката?
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
Публикувай отговор