Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Здравейте, имам бърз въпрос.
Работодателят отказва да издаде служ.бележка, на която да пише "Да послужи, където е необходимо". Какво да пише на бележката ?
"Да служи пред имиграционни власти Квебек ли" или "Да послужи пред имиграционни власти Канада"?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
melissa2
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 8:05 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от melissa2 »

Здравейте, интересува ни за трудовата книжка, дали се снима и превежда сялата или само определени страници?
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

jasmin_veni написа:Здравейте, имам бърз въпрос.
Работодателят отказва да издаде служ.бележка, на която да пише "Да послужи, където е необходимо". Какво да пише на бележката ?
"Да служи пред имиграционни власти Квебек ли" или "Да послужи пред имиграционни власти Канада"?
"Да послужи пред емиграционните власти във Виена"
"Да послужи пред емиграционните власти в посолството на Канада във Виена", и т.нат, варианти много. Все пак документите се разглеждат във Виена, поне Аз смятам така ;) Важното е какво пише вътре. Моята служебна бележка(трудова характеристика) е извадка от общото ми досие и не е адресирана към никой.
melissa2 написа:Здравейте, интересува ни за трудовата книжка, дали се снима и превежда сялата или само определени страници?
По принцип ги интересуват последните 5 години трудов стаж, но не пречи да се представи цялата. Не забравяйте да представите първата страница на трудовата си книжка, там е написано името-вашето и на фирмата, която е издала трудовата книжка.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Скалъпихме го "Да послужи пред Канадко посолсвво", че ако пише Имиграционните власти, сещай се какво ще стане.... Проблемът произтича от това, че трябва да го подпишат изпълнителните д-ри, пък хич не ми се иска да четат Имиграционни власти, че въпреки че съм в майчинство може да намерят начин да ме отсвирят ако решат.
А я да попитам, друго. Изискват ли се копия от Акта за раждане и граждански брак, дубликати, извадени за чужбина с квадратен печат или може да са само копия на акта за раждане и граждански заверени при норатиус? Че първо мислих, че става само с копия заверени пред нотариус, после един съфорумец ми каза, че са ми нужни дубликати от общините, после пък приятели ми казаха, че може само копия, заверени при нотариус? Вече извадих едното копие :$
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от siso_krasi »

jasmin_veni написа: А я да попитам, друго. Изискват ли се копия от Акта за раждане и граждански брак, дубликати, извадени за чужбина с квадратен печат или може да са само копия на акта за раждане и граждански заверени при норатиус? Че първо мислих, че става само с копия заверени пред нотариус, после един съфорумец ми каза, че са ми нужни дубликати от общините, после пък приятели ми казаха, че може само копия, заверени при нотариус? Вече извадих едното копие :$
Според мен лично, най-добрия вариант е да се издадат дубликати на въпросните актове. Първо са по-евтини и второ те са документите, които са заместители на оригиналите. Цената им варира от 3лв. до 7лв., в зависимост от поръчката.
Има и един друг момент при всички тези документи, издавани от общините - според българското законодателство нотариусът може само да гарантира истинността на представеният му документ, но пък завереното копие няма стойност и тежест на оригинален документ.Надявам се да се изразих правилно, но така са ми го обяснявали на мен.
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Да, разбрах :) Това означава ли, че в пакета документи пращам оригиналите на актовете, които си издавам от общината (тези с правоъгълния печат) или само преведени копия?
Услугата е 5 лв. обикновенна (7 дни), 7.50 бърза (3 дни) и 10 лв. експресна (24 часа) + по 5 лв. за всеки вариант за заверка. Аз лсучих на мила дама и платих за 3 дни и докато отида до банкомат, тя вече беше свършила работата :) Съвсем спонтанно й казах "Иде ми да ви разцелувам", че бързахме и към болницата и дамата ми спести едно ходене :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

jasmin_veni написа:Изискват ли се копия от Акта за раждане и граждански брак, дубликати, извадени за чужбина с квадратен печат или може да са само копия на акта за раждане и граждански заверени при норатиус?
На официалния сайт е посочено, че искат копия на тези документи, не се изискват дубликати или заверени копия.
Ето и къде го пише: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ments.html"
Забелязвам повечето хора го правят. :^)
Vouloir, c'est pouvoir!
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от siso_krasi »

jasmin_veni написа:Да, разбрах :) Това означава ли, че в пакета документи пращам оригиналите на актовете, които си издавам от общината (тези с правоъгълния печат) или само преведени копия?
Услугата е 5 лв. обикновенна (7 дни), 7.50 бърза (3 дни) и 10 лв. експресна (24 часа) + по 5 лв. за всеки вариант за заверка. Аз лсучих на мила дама и платих за 3 дни и докато отида до банкомат, тя вече беше свършила работата :) Съвсем спонтанно й казах "Иде ми да ви разцелувам", че бързахме и към болницата и дамата ми спести едно ходене :)
Аз изпращам дубликатите - имам по два от всеки акт ;) .
Последно промяна от siso_krasi на Чет Апр 14, 2011 7:08 am, променено общо 1 път.
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от siso_krasi »

cantare написа:
jasmin_veni написа:Изискват ли се копия от Акта за раждане и граждански брак, дубликати, извадени за чужбина с квадратен печат или може да са само копия на акта за раждане и граждански заверени при норатиус?
На официалния сайт е посочено, че искат копия на тези документи, не се изискват дубликати или заверени копия.
Ето и къде го пише: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ments.html"
Забелязвам повечето хора го правят. :^)
Прав/а си. Но едно "разхождане" до общината не е толкова трудоемко.
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

На фона на всичко останало това разкарване до общината е капка в морето, но коства време и нерви. Нашата учителка настояваше, че трябва да сa дубликати и аз с кой акъл я слушах.
За нас беше трудоемко: да нося бебето с мен, мъжа ми си има проблеми като отсъства от работа. И за капак на всичко там работят дебили, дори такса не знаеха колко да ни вземат.... Е, минахме и през това. Затова го написах, защото за дребни неща си усложняваме живота излишно.
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Точно това е проблема и при мен. Трябва да ходим до 3 разични общини за актовете за раждане и до Панчарево за акта за граждански брак. А хич не се виждам да шофирам из София с бебето на задната седалка, че може и да стане някоя беля, още съм млад шофьор. Извадихме единия акт за раждане, ако успеем да извадим другите два докато ми пратят документите от работата ще е супер. Ако не супеем, предпочитам да ги дадем за заверка и най-накрая да ги попълваме пустите документи, че ми висят като Дамоклиев меч над главата:)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от siso_krasi »

cantare написа:На фона на всичко останало това разкарване до общината е капка в морето, но коства време и нерви. Нашата учителка настояваше, че трябва да сa дубликати и аз с кой акъл я слушах.
За нас беше трудоемко: да нося бебето с мен, мъжа ми си има проблеми като отсъства от работа. И за капак на всичко там работят дебили, дори такса не знаеха колко да ни вземат.... Е, минахме и през това. Затова го написах, защото за дребни неща си усложняваме живота излишно.
Интересно! Аз си извадих дубликати по пощата. Написах молба, сложих я в плик със съответната сума и след няколко дни си получих дубликатите, като междувременно получих и писмо с вносна бележка за парите.Интересно наистина, как в милата родина работи държавната администрация.
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Аз звънях изрично да попитам за този вариант, обясних, че съм с бебе и така здраво ме отрязаха, че направо ми спряха надеждите, че администрацията можеда работи по-гъвкаво. Казаха да идем лично и като сметнеш, че за подаване на молба+получаване на документа са ти два пъти разкарване...
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от sudju4e »

Не разбирам защо излишно сами си правите кушия с тия актове за раждане и граждански брак - като ви трябва едно обикновено дори незаверено от нотариус копие и превод (никой не ви иска копия от общината и т.н.) |(
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Double Trouble »

jasmin_veni написа: предпочитам да ги дадем за заверка
Копията от актовете за раждане и граждански брак НЕ се заверяват нотариално. Само се превеждат.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Публикувай отговор