Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
svetlami
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 8:52 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от svetlami »

Здравейте,

аз съм нова тук и искам да се включа с два въпроса:
1. взех изпит по френски за ниво Dalf C1 - дали го признават за кандидатстване в Канада?
2. тъй като имам 2 момичета на 7 и 9,5 г. предполагам ще ми трябва нотариално заверено съгласие от баща им (имам съдебно решение за родителските права, но за каквото и да е излизане от страната трябва неговото съгласие), какви точно други документи ще ми трябват?

ще съм много благодарна ако някой може да ме насочи...
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от karelia79 »

По въпроса с ДАЛФ - разбира се, че се признава и се взема предвид. :y:
По другия въпрос не съм компетентна да ти отговоря, но всичко го има описано по официалните страници и в гида:http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf . По логика предполагам, че 100% трябва съгласие от бащата.
По-важният въпрос е дали професията ти попада в онези важни списъци: https://services.immigration-quebec.gou ... index.html"
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
svetlami
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 8:52 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от svetlami »

Благодаря Карелия,

имам магистърска степен Счетоводство и контрол от ИУ Варна, като счетоводител работя вече 13г., но предполагам там организацията на работа е различна...
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въпроси за документите

Мнение от sakrovi6te »

Да- трябва ти декларация от бащата, че е съгласен децата да напуснат страната - в контролния лист е написано подробно какво трябва да пише в нея. Иначе професията ти е от търсените и ти носи 6т. Отделно искат и превод на решението за развода.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от 24022012 »

Привет,
имам въпрос за документите, които се прилагат към молбата за сертификат за селекция. В Документи, представени в подкрепа на Молбата за сертификат за селекция пише , че на акт за раждане искат Copie certifiée conforme, т.е. заверено копие, а на акт за брак - Copie assermentée, т.е. нотариално заверено копие. Значи ли това, че за акта за раждане трябва да ходим в общината, където сме се раждали и да търсим шефа на отдел ГРАО да ни заверява копието, или все пак става и с нотариално заверено?

И още нещо, ако от някой от работодателите не успеем да вземем служебна бележка, възможно ли е вместо нея да представим копия от трудов договор, длъжностна характеристика и трудова книжка?
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Отидете в общината и си извадете дубликат на акта за раждане, това е достатъчно...аз пратих такъв.
24022012 написа:ако от някой от работодателите не успеем да вземем служебна бележка, възможно ли е вместо нея да представим копия от трудов договор, длъжностна характеристика и трудова книжка?
Подчертаните са като допълнения към удебеленият текст, който е задължителен и за двамата кандидати. Няма начин да не може да изкарате такава служебна бележка, която да е написана на фирмена бланка показваща координатите на фирмата (пълен адрес, телефонен номер, номер на факс, електронна поща). Няма основание да ви отказва такава информация, друг е факта, че ще пита за къде ви трябва....
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от 24022012 »

Благодаря :) Не знаех, че издават дубликати.

Казваш, няма начин да няма начин за бележката :) А какъв е начинът да я вземеш, без да се усетят, особено като преди теб сума ти народ от фирмата е заминал точно за Канада? Четох назад нещо, че за кредит от банка уж я искали някои съфорумци? Проблем ли е, че пише да послужи пред другаде?
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

24022012 написа:Благодаря :) Не знаех, че издават дубликати.

Казваш, няма начин да няма начин за бележката :) А какъв е начинът да я вземеш, без да се усетят, особено като преди теб сума ти народ от фирмата е заминал точно за Канада? Четох назад нещо, че за кредит от банка уж я искали някои съфорумци? Проблем ли е, че пише да послужи пред другаде?
Аз казах, че планираме да посерим приятели и новите правила бля-бля изискват бележка, че работим.
Издадоха :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от Icoman »

Доколкото ми е известно, такава бележка се изисква още веднъж към документите до Нова Скотия след интервюто.
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
ventsislava.nikolova
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 9:26 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от ventsislava.nikolova »

Здравейте,
мъча се от известно време с точките и уж в песимистичен вариант имаме 58, в оптимистичен 63 :))
Според вас как да преведа Стопанско управление- Business administration Или business management.. а на френски- gestion d`enterprises или gestion du commerce... :tmi:
Благодаря на всеки, благоволил да отговори на многото ми въпроси :)
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Привет!
Някой сменял ли си е скоро паспорт, след отворено досие ?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milly »

ventsislava.nikolova написа:Здравейте,
мъча се от известно време с точките и уж в песимистичен вариант имаме 58, в оптимистичен 63 :))
Според вас как да преведа Стопанско управление- Business administration Или business management.. а на френски- gestion d`enterprises или gestion du commerce... :tmi:
стопанското управление си е Бизнес администрация, така че Business administration, а на френски е Administration des affaires
gestion = management
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

jasmin_veni написа:Привет!
Някой сменял ли си е скоро паспорт, след отворено досие ?
Трябва да изпратиш писмо, с което да уведомиш за смяната на паспорта. В него трябва да приложиш копие на стария и на новия паспорт.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

emili_vn написа:
jasmin_veni написа:Привет!
Някой сменял ли си е скоро паспорт, след отворено досие ?
Трябва да изпратиш писмо, с което да уведомиш за смяната на паспорта. В него трябва да приложиш копие на стария и на новия паспорт.
Благодаря Емили, пуснах им и едно официално запитване снощи :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
anikci
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 1:25 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от anikci »

Здравейте искам да питам от къде другъде бих могла да извадя този док:

"Déclaration d’un membre de la parenté au Québec "

защото тук не излиза ...а и в официалния сайт също казват че го няма.

Поздрави
Публикувай отговор