Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от kikolilokiko »

явно няма смисъл от различни теми
моля да се пусне една единствена за размера..... голяма......а останалите да се заключат

та по темата

поздрави за Юлианчето

Модератор: сори, тази "поема" не може да седи във форума
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от pumpy »

kikolilokiko написа:явно няма смисъл от различни теми
моля да се пусне една единствена за размера..... голяма......а останалите да се заключат

та по темата

поздрави за Юлианчето

Модератор: сори, тази "поема" не може да седи във форума
темата се износи още на 2 страница, всичко останало е за под шипките. Бъди щастлив, че хъли се включи много късно, иначе до сега да е 25 страници нон сенс...
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от kikolilokiko »

kikolilokiko написа:
Модератор: сори, тази "поема" не може да седи във форума
поне частта за морала да бяхте оставили :(

поемата е на Пеньо Пенев все пак
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Julian_04 »

kikolilokiko написа:явно няма смисъл от различни теми
моля да се пусне една единствена за размера..... голяма......а останалите да се заключат

та по темата

поздрави за Юлианчето

Модератор: сори, тази "поема" не може да седи във форума
Пу, Да му се невиди не прочетох каква поема си ми посветил!... :@ А, иначе за морала...Той винаги ни е на много високо ниво! ;) :D
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от jovani »

Аз пък тази сутрин станах по-раничко и направих бързо проучване по въпроса за цените на телевизорите от уебсайтовете на Технополис и Фючършоп/Бест бай (за да се върнем на темата за олиото и телевизорите).

Установих, че ХДМИ телевизорите с размер на екрана 32 инча и резолюция 1920х1080 са на доста по-добри цени в България от Канада (като в Канада преобладават моделите с резолюция 1366х720 за този размер на екрана и изборът е значително по-малък).
Примери:
LCD телевизор SONY SONY KDL-32P3600
Купи онлайн с 5% отстъпка: 882.55 BGN
Доставка: 10.00лв
РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH: 32.0 "
РЕЗОЛЮЦИЯ: 1920 x 1080
КОНТРАСТ: 33000:1
HDMI: x 3
Конвертиран в Канадски долари по курс КАД/БГЛ = 1.37 и такси е около 570 КАД


LCD телевизор LG 32LH3000
899.00 лв
Промоция!
Доставка: 10.00лв
РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH: 32.0 "
РЕЗОЛЮЦИЯ: 1920 x 1080
КОНТРАСТ: 50000:1
HDMI: x2
Конвертиран в Канадски долари по курс КАД/БГЛ = 1.37 и такси е около 580 КАД

На Митето му оставям за домашно да ми намери еквивалентни модели в Канада на по-добри цени.
Да не забравяме, че и в Онтарио от скоро се плаща и т.н. "енвайърментъл фий", която е над 10 долара за този вид техника.

Предполагам, че в България няма голямо търсене на 50 и нагоре инчови модели и затова и няма много промоции за тези модели (все още).

И сега вадя последният коз - в големи ритейл магазини като Бест бай/Фючършоп (тези са с едни и същи собственици) има промоции за телевизори или компютри, но пък консумативите (като кабели или както е забелязал Хълбой - чанти за лаптопи) са на много завишени цени.
В технополис ХДМИ кабели м/у 1.5 и 2 метра има няколко модела на цени м/у 12 и 15 лева, докато в Бест бай/Фючършоп най-евтините започват от 30 долара (> 46 лева), а най-скъпите са малко под 200 долара (за под 2 метра кабел)!
Надявам се сега Митето да не ми вади оферти от ибей, защото и аз не съм стигал до Илиенци като става въпрос за цени на телевизори...

Последното ми мнение може да помогне и на някой новодошъл, защото често съм виждал Канадци, пазаруващи в Бест бай/Фючършоп да вземат телевизор или рисийвър на дийл и да им набутат кабели и консумативи за над 100 долара. Дори по физиономиите им се вижда, че им е неприятно, но ги купуват, за да не си загубят още някой и друг ден да търсят кабели по интернет или по други магазини в Канада (където не са по-евтини).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от jovani »

А сега погледнах и 32 инчовите телевизори с резолюция 1366х720 (1080п няма голямо значение за размер 32 инча) и видях много добри цени за марковите модели:
LCD телевизор PANASONIC TX-L32C10P
Купи онлайн с 5% отстъпка: 664.05 BGN
Доставка: 10.00лв
РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH: 32.0 "
РЕЗОЛЮЦИЯ: 1366 x 768
КОНТРАСТ: 30000:1
HDMI: x2

Конвертирано до ценовата листа на Фючършоп/Бест бай = 429 КАД +10 КАД енвайърментъл фий... кабелите са "екстра"!
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Aribu »

Добре е да погледнеш и средната заплата на потребителите..
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Julian_04 »

Да Бе, Да! Те затова в БГ ги дават "без пари", щото никoй не ги купува! 8)
Пък и като знам 80% от българите в каква мижава жилищна площ се свират....Къде ли ще сложиш телевизор 50 инча??? Нали трябва да имаш място да го гледаш, Бре! :D
Чакай, че пак ще дойде някой да каже, че си мерим не знам какво! :$
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от kikolilokiko »

аман от спам!
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Uspial »

Аз още онзи ден му казах на Митето че 52 инча ТВ не се купуват в БГ ама лаптопове и 32 инча се купиват.

Логиката е че неща които не се търсят и съответно не купуваш в голямо количество за тях не може да получиш волюм дискаунт кото вносител или магазинер.
Все едно да искаш да купиш кола Лада в Канада. Може и да ти я доставят ама ще струва повече.
Същата е логиката защо ново БМВ в Канада струва повече от колкото в Америка когато КАД беше по силен от Американски УСД.

Шефа на БМВ каза следното. Само 10 дилършипа само във Флорида за една година породават толкова БМВ -та колкото се купуват в цяла Канада за една година. Купете и вие в Канада толкова БМВ като в Америка и вашата цена ще е по ниска.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Павел »

То е ясно, че сравнявате грозде с мерудия и че нищо не отбирате от техника, оставете ги тези спорове. Да допуснем, че в Бг е не два, а 200 пъти по-евтино от Канада, или че Джовани ще закара толкова пари, че няма да гледа изобщо цените.
Вижте само тези две статии и ми кажете, и с 1 000 000 какво може да промените – откъде ще си купувате качествена храна и как ще се предпазите от камикадзетата по улиците?




http://skandalno.net/20-%d1%85%d0%b8%d0 ... %82%d0%b0/




http://skandalno.net/%d0%b8%d0%b7%d1%82 ... %b7%d0%bb/
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Linko »

Абе нали всеки продукт си има отбелязан срок на годност, това е най-важното. Поне според jovani. Ма били пълни с пестициди и разни други гадости...кой ти гледа, важното е да има срок на годност.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от ivandaman »

Павел написа:То е ясно, че сравнявате грозде с мерудия и че нищо не отбирате от техника, оставете ги тези спорове. Да допуснем, че в Бг е не два, а 200 пъти по-евтино от Канада, или че Джовани ще закара толкова пари, че няма да гледа изобщо цените.
Вижте само тези две статии и ми кажете, и с 1 000 000 какво може да промените – откъде ще си купувате качествена храна и как ще се предпазите от камикадзетата по улиците?




http://skandalno.net/20-%d1%85%d0%b8%d0 ... %82%d0%b0/




http://skandalno.net/%d0%b8%d0%b7%d1%82 ... %b7%d0%bb/

Това със "отровните храни" не е само проблем на БГ... В Канада също имат проблеми с вносните храни а доколкото бях чел някъде Канада е номер 1 в света по използване на химични вещества (около 8,000) в хранителната промишленост..

Според мен в "дилемата" на Джовани има един друг важен момент.. Струва ми се че е Ерген, а така от лични наблюдения забелязвам че повечето кандидат емигранти са семейни... Въпросът е "Защо семейните напират да идват в Канада толкова ентусиазирано?"..
Не трябва да си гений за да се досетиш че е: "Заради децата"...

Аз всъщност съм в подобна ситуация..
Напуснах Канада когато бях ерген и ми се живееше "ла вида лока".. Търсех купон, екшън, екзотика, приятен климът, силни емоции и ги намерих...
Само че от няколко години съм семеен със син на почти 4 години и започвам да си задавам въпросът в какво общество предпочитам синът ми да расте??? Какъв тип ценности бих искал да приеме?? В каква образователна система бих искал да се обучава и къде би имал по-добри възможности за изява и развитие??

Въпреки че в Коста Рика купонът е нон-стоп, Природата е като в рая, на практика е "вечно лято" и аз съм се устроил и пуснал корени като хилядолетен дъб, както и да го погледнеш тя си остава държава от третият свят..

Чувствам че като родител имам моралната отговорност, да направя това което вярвам и чувствам че е най-правилно за бъдещето на синът ми.. и да му дам най-добрата (според обстоятелствата) възможност за развитие... Въпреки че нямам начин да знам какво точно ще се случи за в бъдеще и да намеря окончателен отговор на всичките въпросителни, здравият разум, логиката пък дори и интуицията ми подсказват че най-вероятно, за синът ми ще бъде по-добре да расте в Канада...

От лична гледна точка за мен ще си е направо жертвоприношение да емигрирам за не знам кой си път на стари години и да започвам отново от пълна и кръгла нула, но истината е че моят живот вече не принадлежи на мен.. Единственият начин за мен да се чувствам удовлетворен е ако знам че съм направил най-доброто за детето си..
....

Просто исках да споделя и този аргумент.. и да посоча фактът че семейната ситуация понякога доста променя мирогледа..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от troll »

ivandaman написа:
Павел написа:То е ясно, че сравнявате грозде с мерудия и че нищо не отбирате от техника, оставете ги тези спорове. Да допуснем, че в Бг е не два, а 200 пъти по-евтино от Канада, или че Джовани ще закара толкова пари, че няма да гледа изобщо цените.
Вижте само тези две статии и ми кажете, и с 1 000 000 какво може да промените – откъде ще си купувате качествена храна и как ще се предпазите от камикадзетата по улиците?




http://skandalno.net/20-%d1%85%d0%b8%d0 ... %82%d0%b0/




http://skandalno.net/%d0%b8%d0%b7%d1%82 ... %b7%d0%bb/

Това със "отровните храни" не е само проблем на БГ... В Канада също имат проблеми с вносните храни а доколкото бях чел някъде Канада е номер 1 в света по използване на химични вещества (около 8,000) в хранителната промишленост..

Според мен в "дилемата" на Джовани има един друг важен момент.. Струва ми се че е Ерген, а така от лични наблюдения забелязвам че повечето кандидат емигранти са семейни... Въпросът е "Защо семейните напират да идват в Канада толкова ентусиазирано?"..
Не трябва да си гений за да се досетиш че е: "Заради децата"...

Аз всъщност съм в подобна ситуация..
Напуснах Канада когато бях ерген и ми се живееше "ла вида лока".. Търсех купон, екшън, екзотика, приятен климът, силни емоции и ги намерих...
Само че от няколко години съм семеен със син на почти 4 години и започвам да си задавам въпросът в какво общество предпочитам синът ми да расте??? Какъв тип ценности бих искал да приеме?? В каква образователна система бих искал да се обучава и къде би имал по-добри възможности за изява и развитие??

Въпреки че в Коста Рика купонът е нон-стоп, Природата е като в рая, на практика е "вечно лято" и аз съм се устроил и пуснал корени като хилядолетен дъб, както и да го погледнеш тя си остава държава от третият свят..

Чувствам че като родител имам моралната отговорност, да направя това което вярвам и чувствам че е най-правилно за бъдещето на синът ми.. и да му дам най-добрата (според обстоятелствата) възможност за развитие... Въпреки че нямам начин да знам какво точно ще се случи за в бъдеще и да намеря окончателен отговор на всичките въпросителни, здравият разум, логиката пък дори и интуицията ми подсказват че най-вероятно, за синът ми ще бъде по-добре да расте в Канада...

От лична гледна точка за мен ще си е направо жертвоприношение да емигрирам за не знам кой си път на стари години и да започвам отново от пълна и кръгла нула, но истината е че моят живот вече не принадлежи на мен.. Единственият начин за мен да се чувствам удовлетворен е ако знам че съм направил най-доброто за детето си..
....

Просто исках да споделя и този аргумент.. и да посоча фактът че семейната ситуация понякога доста променя мирогледа..
Има нещо много хубаво в емиграцията ти в Коста Рика!
Помъдрял си!

If you can keep your head when all about you
Are losing theirs and blaming it on you;
If you can trust yourself when all men doubt you,
But make allowance for their doubting too;
If you can wait and not be tired by waiting,
Or, being lied about, don't deal in lies,
Or, being hated, don't give way to hating,
And yet don't look too good, nor talk too wise;

If you can dream - and not make dreams your master;
If you can think - and not make thoughts your aim;
If you can meet with triumph and disaster
And treat those two imposters just the same;
If you can bear to hear the truth you've spoken
Twisted by knaves to make a trap for fools,
Or watch the things you gave your life to broken,
And stoop and build 'em up with wornout tools;

If you can make one heap of all your winnings
And risk it on one turn of pitch-and-toss,
And lose, and start again at your beginnings
And never breath a word about your loss;
If you can force your heart and nerve and sinew
To serve your turn long after they are gone,
And so hold on when there is nothing in you
Except the Will which says to them: "Hold on";

If you can talk with crowds and keep your virtue,
Or walk with kings - nor lose the common touch;
If neither foes nor loving friends can hurt you;
If all men count with you, but none too much;
If you can fill the unforgiving minute
With sixty seconds' worth of distance run -
Yours is the Earth and everything that's in it,
And - which is more - you'll be a Man my son!

Аз лично предпочитам да бъда The Son Of The Man:
Изображение

p.s. Семеен съм.
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Julian_04 »

На практика и ние затова дойдохме, въпреки че сърцето ми ...по-точно половината остана в България...Акълът (доколкото го имам, щото и това е под съмнение...) ме доведе тук в Канада, защото на този етап тя е по-добрата страна за моите деца, за моето семейство,... а мене кучета ме яли...
Боже колко ми е мъчно! Искам си у дома! ;(
Само, че къде ли е това у дома. Като съм тук искам да съм там...като съм там броя дните до завръщането си тук. :( Добре, че има кой да решава вместо мен! :sweat:
Публикувай отговор