Квебек, задължително ли е?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
entombed
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 11:00 am

Квебек, задължително ли е?

Мнение от entombed »

Здравейте,

Дано не е банален въпрос, но се чудя какво ще стане ако не кацна в Квебек а в друга провинция?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от demococcus »

Същото, което би станало ако кацнеш в Кебек. Единствено няма да можеш да ползваш КОФИ-то, предполагам. Тъй че - кацай спокойно където си искаш.

ПС: Е гледай все пак да кацнеш в Канада де :rock:
entombed
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 11:00 am

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от entombed »

Благодаря, demococcus

Това е обнадеждаващо. В придружаващото писмо с визите споменават нещо като:

"Ако не възнамерявате да се заселите в провинцията, която сте декларирали .... бла бла .... може да не бъдете допуснат да влезете в Канада и т.н."

и другото е:

"Ако сте селекциониран за Квебек, но не искате да се настаните там, информирайте ни за това си желание незабавно!"


Звучи обезпокояващо, но е вметнато в текста и смятам, че няма как да ме накарат.

Благодаря!
entombed
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 11:00 am

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от entombed »

A, и друго!
Нали сертификатът за Квебек е с 3 годишна давност!? Т.е. мога и след известно време да се преместя там...., нали така?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от demococcus »

Е това искам, възнамерявам и т.н... кой може да докаже че не искаш? Доколкото е говорено тук и от опита на едно приятелско семейство, хората си кацат където си искат.
Може би има някакви минусчета - по-опитните ще споделят ако е така.

Давностите на сертификата:
1. ако до една година не подадеш молба за постоянно пребиваващ, сертификата губи сила
2. ако в рамките на една година си подал молбата, тогава сертификата може да се митка по бюрата на чиновниците до три години без да изгуби сила. Но дори и след това може да бъде подновен по служебен път с немного усилия от страна на кандидата (това съм чел тук).
3. мисля че никъде не съм чел забрана да се запишеш на КОФИ или нещо подобно със сертификат по-стар от три години
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от teomat.com »

entombed написа:A, и друго!
Нали сертификатът за Квебек е с 3 годишна давност!? Т.е. мога и след известно време да се преместя там...., нали така?
Даже и да не си получавал сертификат за Квебек, но си живял поне една година там, пак се ползваш с правата все едно имаш сертификат.
Нашите сертификати сме ги ползвали само когато някой се записва в ново училище. Те отдавна са изтекли но това няма никакво значение.
entombed
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 11:00 am

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от entombed »

Хъмммм, добре де, а с анулирането на сертификата не губя ли и резиденса....!?
Уморих се вече, купил съм билетите даже, но не за Квебек.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от demococcus »

Под "анулиране" имаш предвид "изтичане на давността" - не, няма да си загубиш резиденса.

Ако верно успееш да си го анулираш по някакъв начин - кажи как си го постигнал, за да обогатиш колективното ни познание...
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от teomat.com »

entombed написа:Хъмммм, добре де, а с анулирането на сертификата не губя ли и резиденса....!?
Уморих се вече, купил съм билетите даже, но не за Квебек.
Никой не може да ти анулира сертификата.
Кацаш където си пожелаеш. Ако ти хареса оставаш. Ако не ти хареса се местиш в Квебек а може и по-на изток :)
Важното е в срока на визата да влезеш в Канада. На аерогарата, на която си кацнал, ти оформят документите и след месец получаваш резидентска карта, която не могат да ти вземат ако стоиш в Канада 2 от последните 5 години. След 3 години престой от последните 4 подаваш документи за канадско гражданство.
Никой не може да те задължи да кацнеш в Квебек или в която и да е друга провинция. Ти имаш виза за Канада не за определена провинция и си в правото си да избираш.
Надявам се това да те успокои и да се концентрираш върху други по-важни неща :)
Успех
St1
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 10:29 pm

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от St1 »

entombed написа:Здравейте,

Дано не е банален въпрос, но се чудя какво ще стане ако не кацна в Квебек а в друга провинция?

Можеш да кацнеш където си искаш. Визата ти е за Канада. А имаш само един допълнителен документ за селекция за Квебек. Той ти дава някои малки предимства - например ако искаш да учиш в университет бакалавърска програма тогава един кредит беше 57 долара срещу 104 за хора от другите провинции (цитирам по памет цените от 2002 г.) и повече от 300 долара за чуждестарнни студенти (90 кредита ти трябват за бакалавърска степен. Цените са за Universite de Montreal). Също можеш да се запишеш на курс по френски и там ти плащат по около 500 долара на месец. Ако дойдеш от друга провинция може би трябва да живееш определено време за да можеш да плащаш по-ниските цени.

Иначе май за други предимства не се сещам да има човек.
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от bai_ganiu »

demococcus написа: Същото, което би станало ако кацнеш в Кебек. Единствено няма да можеш да ползваш КОФИ-то, предполагам. Тъй че - кацай спокойно където си искаш...
Може и така да се каже, но аз лично имам познати и то не само едно семейство, които имаха проблеми при кацането си в Торонто, другите в Едмънтън и третите във Ванкувър. Какви точно са няма да навлизам в подробности, но все пак се приготви за тях. Едните даже са коментирани и то тук в този форум.
Успех!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от Kan_Tangra »

цената на образованието е сериозен фактор.

Така се получава, че тази уж малка разлика в цените впоследствие може да се превръща в:
"възможно е да се учи" и в "невъзможно е да се учи".

Реално в Квебек може да избуташ цяло ново висше, или пък някоя магистърска програма и след това да си много по-конкурентноспособен.
А ако кацнеш директно в Торонто, Калгари или Ванкувър има опасност да търсиш да търсиш работа, и накрая да вземеш да обвиняваш целия свят, че било много гадно в Канада, и никой не те взимал на работа по специалността ти (шеф), пък видиш ли с какво си ти по-лош от тукашните шефове на банки.

Освен това в Квебек е доста добра програмата за социални стипендии и заеми. Не зная как стои въпроса за това в други провинции. Още повече ако не си техен резидент, а квебекски.
В квебек може да получаваш едно 700$ стипендия + 300$ заем на месец ако си студент. С които да си плащаш всичките такси за университета + наема.
Не знам как е на другите места.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от troll »

Право дума Кана!
А ако си в горните 5-10% по успех университета ти плаща таксите към самия него.
Като отидете някъде да учите се поинтересувайте веднага за стипендии какви има и как се кандидатства и какви са сроковете.Даже е добре да се започне с туй. :)
За картата СПЦ писах!
А entombed да няма притеснения!
Той винаги ще идва в Квебек. и така ще казва ако го питат някои. Но откъде да доиде в Квебек нема ограничение.
Може примерно да кацне в Торонто, ИДВАЙКИ В КВЕБЕК.да се види с приятели или да види Торонто. Пък ако си намери случайно работа там и му хареса, може и да остане и да се засели, но да не бърза да предупреждава Кебек, щото може да му дойде друг акъл.
Успех entombed !
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от Philip1747 »

Здравеи да ти кажа ние бяхме по френската процедура и кацнахме в ванкувър и имахме доста проблеми с митничарите но в последствие нещата се оправиха, но има вероятност да ти откажат достъп до страната, вариантите са 2 единият е да ти кажат че ще те оставят да се качваш на самолета за града в които си писал в документите, другият вариант е да ти откажат достъп до страната, има и трети които е наи благоприятен да те пуснат в страната но да не ти изпратят пр картите. Не че нещо искам да ви плаша но си помислете много добре как ще постъпите защото ако си кацнете в монт реал ще избегнете много големи главоболия, за допълнително инфо може да ми пишете на лични ще отговоря на всички въпроси. Ако можем да помогнем сме насреща
lancome
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 7:15 am
Обратна връзка:

Re: Квебек, задължително ли е?

Мнение от lancome »

а да кацна в Квебек и на другия ден да съм в Отава? проблем не виждам, идеята е: само кацни на правилното място!
Публикувай отговор