Моля за помощ

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
grace
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 7:44 am

Моля за помощ

Мнение от grace »

Здравейте, искаме да започнем с федералната процедура, но въпросите ни са много. Единственото което ми е ясно е че мьжьт ми е с търсена професия - в IT. Знаем английски и малко френски и затова искаме да се пробваме по тази процедура. За квебетската процедура е изписано много вьв форума, а за тази почти нищо. Има ли изобщо някой който се пробва по този начин. Моля ви да споделите опит и насоки. Не са ми ясни таксите, четох нещо по 550 СА за възрастен и по 150 за деца. Но тази такса на кого се плаща. Защо и какво се праща пьрво до Сидни, и после със вторите документи до Букурещ има ли пак такса...... Та както ви казах доста неясни неща има за мен. Затова моля ви помагайте.
Благодаря предварително на всеки който ми помогне да си изчистя ситуацията.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: мопя за помощ

Мнение от ivalin »

Модератор:ivalin, ти си този, който плюе по федералната процедура, когато някой тук попита за нея. Бъди така любезен и пиши само ако имаш нещо смислено да кажеш!!!
Не плюя по федералната, а само не пропускам да отбележа, че тя е по-трудната и ако някой има шанс по квебекарската да не се обърква излишно. Да не забравяме, че повечето от кандидатемигрантите в началото са доста неинформирани и пълна случайност е къде ще пуснат първото си питане - дали в раздел федерална или при квебекарите. Все пак това е не само разход на нерви, но и на средства и мн., мн. др. неща. И като цяло мисля, че този форум е свободен и всеки има право да изрази свободно своето мнение по дадена тема или конкретен въпрос (поне такава беше славата му когато започнах да го преглеждам и да чета различните информации относно всички възможни начини за емиграция в Канада)!!! :y: Аз съм един от сериозните кандидати, но за последните 3-4 г. минах през доста перипетии, натрупах и доста опит, който не искам да изтъквам и коментирам, а само да предпазя, ако е възможно уважаемите колеги от излишни разочарования. :!:
Последно промяна от ivalin на Пон Фев 15, 2010 7:22 am, променено общо 1 път.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: мопя за помощ

Мнение от hadministratora »

Да, има една търсена професия от областта на IT, но сигурни ли сте че точно това е професията на мъжа ти?
Пълна информация на http://cic.gc.ca/ (официален сайт на канадското министерство на имиграцията). Допълнителна информация от хора минали през федералната процедура има в wiki-то и на този сайт. Прочетете всички инструкции и тогава попитайте тук за онова, което не сте успели да разберете.
ssy81
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:30 am

Re: мопя за помощ

Мнение от ssy81 »

Здрасти Грейс.
Федералната процедура за емиграция в Канада в момента е допустима само до 38 eligible професии. За да бъде одобрен, съпругът ти трябва да е IT Manager и/или да е в състояние да докаже със служебни бележки, издадени от работодателите си че е извършвал основната част от изискуемите според Проф.класификация на Канада /NOC /служебни задължения за съответния код.
Според новата процедура за кандидатсване, първоначално всички молби за Фед.процедура минават през Сидни. Тези , които са одобрени /т.е. попадат в списъка с одобрени професии/, биват препоръчани за по-нататъшна оценка в местните офиси на Имиграция Канада /напр. Букурещ/.
За Сидни е необходимо да пратиш само няколко попълнени / подписани декларации и плащането на първата такса. Сумите, които си посочила са правилни. Те са възстановими, ако Сидни не одобри проф. код на апликанта. Ако сте одобрени на втори етап - от местния офис - се плащат и такси за Перманент резидент.
Надявам се да помагам :y: Ако имаш още въпроси, моля питай :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: мопя за помощ

Мнение от hadministratora »

ssy81 написа:...Ако сте одобрени на втори етап - от местния офис - се плащат и такси за Перманент резидент...
Всъщност тази такса се плаща едва когато и ако бъде взето решение да получите визи.
grace
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 7:44 am

Re: мопя за помощ

Мнение от grace »

ssy81 много ти благодаря. Определено помогна. Ще те питам още 2 неща: кои декларации се подават до Сидни и откъде да ги изтегля?И на коя сметка се привеждат парите? Благодаря
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: мопя за помощ

Мнение от hadministratora »

grace написа:ssy81 много ти благодаря. Определено помогна. Ще те питам още 2 неща: кои декларации се подават до Сидни и откъде да ги изтегля?И на коя сметка се привеждат парите? Благодаря
Списъка с документите и самите документи ги има на официалния сайт - http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... killed.asp. Таксите не се превеждат по сметка, а се плащат със сертифицарн чек или с кредитна карта.
ssy81
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 5:30 am

Re: мопя за помощ

Мнение от ssy81 »

Грейс,тези са декларациите, които трябва да се попълнят / подпишат.
1-Application for Permanent Residence in Canada [IMM 0008] - от основния апликант
2-Schedule 1: Background/Declaration [IMM 0008 SCHEDULE 1] - от основния апликант и съпругата
3-Schedule 3: Economic Classes [IMM 0008 SCHEDULE 3] - от основния апликант
4-Additional Family Information [IMM 5406] - от основния апликант и съпругата
5-Fee Payment Form – Application for Permanent Residence – Federal Skilled Worker
[IMM 5620]
6-Document Checklist [IMM 5612]
7-Use of a Representative [IMM 5476] - само ако използвате имиграционен консултант
Можете да ги попълните онлайн, и да ги принтирате. Имената на кирилица не се принтират добре, ние лично ги написахме на ръка.
Бланките са публикувани ето тук http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... killed.asp

За плащането - лично аз плащах с банк драфт. Всяка банка би следвало да може да издаде драфт в КАД. Тук някои чейнж бюра също издават.
Грейс, позволи ми да наблегна на важността съпругът ти да е извършвал допустима от НОС професия. Виж тук какви са изискванията някой да бъде признат за eligible, ако работи в сферата на IT
Plan, organize, direct, control and evaluate the operations of information systems and electronic data processing (EDP) departments and companies
Develop and implement policies and procedures for electronic data processing and computer systems operations and development
Meet with clients to discuss system requirements, specifications, costs and timelines
Assemble and manage teams of information systems personnel to design, develop, implement, operate and administer computer and telecommunications software, networks and information systems
Control the budget and expenditures of the department, company or project
Recruit and supervise computer analysts, engineers, programmers, technicians and other personnel and oversee their professional development and training.
Employment requirements
A bachelor's or master's degree in computer science, business administration, commerce or engineering is usually required.
Several years of experience in systems analysis, data administration, software engineering, network design or computer programming, including supervisory experience, are required.

Източник - http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC ... val65=0213

Казвам това, за да избегнете моята съдба - реджект и всичко наново :(

Хадмине, извинявай че те повтарям
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: мопя за помощ

Мнение от kill_u »

Всъщност не съм сигурен, че сумите са възстановими ако те отхвърлят от Сидни, Нова Скоша. Те обаче не отхвърлят в почти 100% от случаите до колкото разбирам и съм чел по форумите. Обикновено отхвърлят тия офиси дето се занимават с одобрението.

ПП
И някой няма ли да промени името на темата "мопя за помощ"
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: мопя за помощ

Мнение от hadministratora »

ivalin написа:Не плюя...
Имаш ЛС.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Моля за помощ

Мнение от ivalin »

Здравей, grace! Това, което основно трябва да знаете е че федералната процедура използва точковата система, като основно се интересува от вашето образование, възраст, стаж, владеене на английски и френски език и образованието на вашия съпруг. Допълнителни точки се дават, ако имате роднина в Канада, но само по първа линия, ако сте учили или работили там. Бихте получили и 10 точки бонус, ако имате осигурена оферта за работа, одобрена от HRCC. Необходимият минимум точки, с които покривате изискванията са 67. Дори и да събирате точките, доказано от документите, които сте представили, в някои случаи ви викат на интервю. Целта на интервюто е да се сравнят копията на документите с оригиналите, да прецени имиграционният офицер доколко сте адаптивна личност и какви са бъдещите ви планове и виждания за живота в Канада. Като за начало от тук се тръгва. Успех!
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Моля за помощ

Мнение от tot2311 »

Да попитам и аз.Ще пускам документите април(понеже тогава ми е изпита IELTS) и искам с приятелката ми да заминавам,но засега не сме женени.Знам че ако се оженим е много по-лесно да се замине.Дали могат да направят проблем ако се оженим март,а документите се пуснат април?
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Моля за помощ

Мнение от ivalin »

tot2311 написа:Да попитам и аз.Ще пускам документите април(понеже тогава ми е изпита IELTS) и искам с приятелката ми да заминавам,но засега не сме женени.Знам че ако се оженим е много по-лесно да се замине.Дали могат да направят проблем ако се оженим март,а документите се пуснат април?
Точно така се прави - първо се жениш и след това пускаш документите. Така можеш да бъдеш по-спокоен. :y: ;)
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Моля за помощ

Мнение от tot2311 »

Притесняваме краткия период в който сме женени преди подаване на документите.Да не се заядат нещо
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Моля за помощ

Мнение от Lira »

Да попитам и аз.Ще пускам документите април(понеже тогава ми е изпита IELTS)
tot2311,
Да те питам, кои документи ще пускате след IELTS? До Сидни или до Букурещ?
Питам, защото и аз трябва да се явявам на IELTS, но някъде в официалните инструкции прочетох, че не резултатът от теста не е необходимо да се изпраща в Сидни, а ще бъде изискан от съответния офис, в който продължава процедурата, т.е. Букурещ.
Ние подготвяме документите за изпращане в Сидни, но без положен IELTS все още.
Дали това ще е проблем?

Моля, нека и някой по-напреднал да даде инфо :)

Благодаря!
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Публикувай отговор