услугитe нa Speedy

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

услугитe нa Speedy

Мнение от Sliven »

Здравейте,

Обръщам се към онези от вас, които са изпращaли наскоро паспорти за визи до канадското посолство в Румъния като са използвали услугитe на Speedy.
Доколкото ми е известно, преди време беше възмоjно да се предплати за връщането на пратката, но в момента от oфиcите на Speedy твърдят, че такава услуга няма. Дори няма формуляр, в който да се попълни обратен адрес. Уверяват ме, че след като посолството слоjи визите в паспортите, ще попитат на кой адрес да ги върнат и тогава ще извикат Speedy, а заплащанетo за доставката ще се извърши при получаването й .
Няkой моjе ли да сподели скорошен опит, така ли протекоха наистина нещaта?
Мoите притеснения идват оттам, че имам спомени за постинги във форума, споделящи как румънците не могат да се ангаjират с пратка, за която не е предплатено и получават е-мeйли от Букурещ да се уреди плащането за да могат да им върнат паспортите....

Сливен
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: услугитe нa Speedy

Мнение от IRA »

Преди 5 години заплащането за доставката ще се извършваше при нейната доставка. Тогава също не можеше да се плати предварително. Платих за изпращането, попълних някакъв документ за пред митниците и това беше. След няколко дни ( при мен беше друг тип виза , затова беше спешна процедура) ми звънна на вратата техен куриер , каза ми к колко струва и това беше.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Re: услугитe нa Speedy

Мнение от Таня »

Ние преди година и половина също така направихме, платихме за изпращане, а когато куриера донесе паспортите с визите, платихме връщането. Не си спомням какво сме попълвали, но .... логично поне си пишеш адреса на изпращач първия път, т.е. после ще ти го впишат за получател. Не мисля, че има за какво да се притеснявате. Ще ви върнат паспортите на вашия адрес, независимо с кой куриер и ще си платите при получаване на доставката. Успех!!!
TomSawyer
Мнения: 179
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 12:54 pm

Re: услугитe нa Speedy

Мнение от TomSawyer »

сестра ми е в сливен януари прати по спееди поаспорт за тур виза. около 40лв беше отиване и връщане 14 дена
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Re: услугитe нa Speedy

Мнение от Sliven »

Благодаря за отговорите!

Том Сойер, на колко години е сестра ти? Питам, защото моята е на 31 и се чудя колко олеми са шансовете й за туристическа виза....

Сливен
TomSawyer
Мнения: 179
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 12:54 pm

Re: услугитe нa Speedy

Мнение от TomSawyer »

Ми на 31 без проблеми взе за 6 месеца. Дано хората не си помислят че пише 1 и същи човек. А ти от сливен ли си въйййй
TomSawyer
Мнения: 179
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 12:54 pm

Re: услугитe нa Speedy

Мнение от TomSawyer »

ако искаш пиши в един скайп boianvasilev e моя че не съм виждал градски от ехеее
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Re: услугитe нa Speedy

Мнение от Sliven »

Не съм от Сливен. :) Съжалявам, че те разочаровам.
Това ми е името в сайта просто :) .
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: услугитe нa Speedy

Мнение от ivannklv »

Изпращах паспорт със Спиди преди 6 месеца.Наистина не може да се предплати връщането на пратката(говорих с международния им отдел).Това ,което ме посъветваха (и което направих) беше да напиша писмо ,че искам паспорта да ми бъдат върнат със същата фирма за моя сметка.Получих го обратно след около 3 седмици от деня,в който го изпратих.Освен въпросното писмо приложете и копие от имейла,който са ви изпратили от посолството(уведомяващ ви да си изпратите паспортите),както и залепете върху паспортите баркодовете-такива бяха инструкциите в имейла ,който получих .
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: услугитe нa Speedy

Мнение от todorovi »

И ние така направихме. Ако искате пишете ЛС със скайп или имейл и ще ви пратя писмото, което ползвахме ние и още 2 семейства от Варна, вече с визи ;)

Успех :y:
Публикувай отговор