Сертитифициран Чек

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
shkata2
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 21, 2009 12:22 pm

Сертитифициран Чек

Мнение от shkata2 »

Коя е най-подходящата банка в София за издаване на сертифициран чек при изпращане на първоначалния пакет документи до Nova Scotia?
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от valioiko »

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... BA#p389743

Хубаво е следващия път да използваш търсачката!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
shkata2
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 21, 2009 12:22 pm

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от shkata2 »

Благодаря ти, прав си за търсачката, просто исках да проверя дали има някаква промяна.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от kill_u »

Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от tonich »

"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от hadministratora »

kill_u написа:Вече и с кредитна карта...
Ми аз се опитах да лансирам тази идея 1-2 пъти на разни питащи, но никой не се въодушеви от това и никой не върна инфо дали и как е станало. А и хората продължават да питат за чекове (което според мен е по-трудния начин от БГ, ако не и по-скъпият) и аз реших че или не работи плащането с кр. карта или просто хората си предпочитат чековете.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от Lira »

Моля, нека ако някой е платил успешно таксите до Сидни с кредитна карта, да сподели тук.
За мен това е най-удобният начин за плащане, но все пак, друго е да чуем за опита на по-напредналите :)

Имам известни притеснения относно банката-издател.
Наскоро разбрах, че кредитните карти, издадени от ОББ се ползват с нулево доверие от нормалните държави, т.е. не ги приемат за разплащания. А моята карта е издадена именно от ОББ. |(
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от def34 »

Lira написа:Моля, нека ако някой е платил успешно таксите до Сидни с кредитна карта, да сподели тук.
За мен това е най-удобният начин за плащане, но все пак, друго е да чуем за опита на по-напредналите :)

Имам известни притеснения относно банката-издател.
Наскоро разбрах, че кредитните карти, издадени от ОББ се ползват с нулево доверие от нормалните държави, т.е. не ги приемат за разплащания. А моята карта е издадена именно от ОББ. |(
Какво значи "нулево доверие" и от къде сте чули за това.Достатъчно е да имате необходимия лимит в картата, тя да е брандирана с логото на Мастеркард или Виза за да я ползвате.Аз лично съм пазарувал в Канада с карта на ОББ-Виза и е нямало никакви проблеми.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от Lira »

def34 написа:
Lira написа:Моля, нека ако някой е платил успешно таксите до Сидни с кредитна карта, да сподели тук.
За мен това е най-удобният начин за плащане, но все пак, друго е да чуем за опита на по-напредналите :)

Имам известни притеснения относно банката-издател.
Наскоро разбрах, че кредитните карти, издадени от ОББ се ползват с нулево доверие от нормалните държави, т.е. не ги приемат за разплащания. А моята карта е издадена именно от ОББ. |(
Какво значи "нулево доверие" и от къде сте чули за това.Достатъчно е да имате необходимия лимит в картата, тя да е брандирана с логото на Мастеркард или Виза за да я ползвате.Аз лично съм пазарувал в Канада с карта на ОББ-Виза и е нямало никакви проблеми.

Точно така!
Преди по-малко от година, а и на няколко пъти преди това, аз също съм пазарувала извън България с карти, издадени от ОББ, без никакви проблеми! :y:
Но ОББ е гръцка банка, а знаем какви проблеми имат днес икономиката и банките в тази наша съседка.... та вероятно от тук произлизат и евентуалните проблеми с "доверието"... ако наистина ги има ...
Аз не твърдя, че това е факт. Казах, че имам притеснения. А информацията, че не навсякъде в чужбина приемали карти на ОББ ми е от един познат. Съвсем не е официална и не е потвърдена от никъде другаде.
Но това беше само между другото.

Моят въпрос по-скоро е, ако някой е платил с кредитна карта, да сподели - всичко ОК ли е било; кога са му чарджвали картата и т.н.
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от Uspial »

Преди да спорите безмислено се научете да разбирате какво означават различните финанови инстурменти на англииски език.
Да не говорим че един и същ финансов инструмент в Канада и УСА има едно име в Англия друго.

Задайте си въпроса дали правите разлика между :
- certified cheque
- bank draft
- money order

С всеки един от по горните иструменти може да се плати, плюс кредитни карти които са изброени в по долния линк в точка 2.

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/f ... M5620E.pdf
Вижте точка 2 начини на плащане.

Има разлика между различните инструменти и тя е съществена.
Има разлика също и в цената на различните инструменти. Може за някои точно цената да е главната причина да избере първия, втория, или третия инструмент ( не включвам кредитните карти като казвам цена на финансовия инструмента )
Какво означава това.
Нека кажем че дължимата сума е 550 КАД или principal payment
към тази сума от 550 КАД трябва да се добави и такса за издаване на първия, втория, или третия инструмент и тази такса е различна за всеки от тях.

Темата е със заглавие сертифициран чек.
Може би този начин на плащане ( този инструмент ) е избрал питащия.
Защо този а не друг питайте него.
Автора не пита как може да плати по друг начин а пита за сертифициран чек.

Аз искам да знам всички изказали се по горе дали разбират какво точно означава самия термин certified cheque?
Пишете за да стане ясно.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от Koko »

Uspial написа:Преди да спорите безмислено се научете да разбирате какво означават различните финанови инстурменти на англииски език.
.....
Успял, въпроса който беше зададен е следния:
shkata2 написа:Коя е най-подходящата банка в София за издаване на сертифициран чек при изпращане на първоначалния пакет документи до Nova Scotia?
В дългото ти писание не виждам отговор на този конкретен въпрос и ако не промениш арогантния си тон с който пишеш, най-вероятно мнението ти ще свърши в Кофата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от Uspial »

Като си отговорите на въпроса първо какво означава Сертифициран чек тогава ще разберете в коя банка.
Не се чудете защо хората в Бг банките не ви разбират какво искате а най вече след като не го предлагат точно този финансов инструмент.
Това което предлагат в Бг Банка е Банк Драфт или Мъней ордер.

Към Коко .
Отговор няма защото не се предлага Сертифициран чек в БГ Банка.
За да не съм голословен в Канада и УСА Сертифициран чек означава следното.

Да имаш сметка в КАД . ( в случая за да се плати таксата в КАД )
Да имаш лични чекове в КАД от същата сметка
Да напишеш и подпишеш един чек платим на когото е посочено
Да идеш в банката в която е сметката, Да платиш такса за сертифициране, Банката да премести парите в друга сметка която е на банката, Да сложи печат на банката, може и да перфорира чека като с това показва че е сертифициран и че банката гарантира за този чек.

Това не се предлага в БГ банка.
Аватар
vasko44
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 7:10 am

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от vasko44 »

Uspial написа:Като си отговорите на въпроса първо какво означава Сертифициран чек тогава ще разберете в коя банка.
Не се чудете защо хората в Бг банките не ви разбират какво искате а най вече след като не го предлагат точно този финансов инструмент.
Това което предлагат в Бг Банка е Банк Драфт или Мъней ордер.

Към Коко .
Отговор няма защото не се предлага Сертифициран чек в БГ Банка.
За да не съм голословен в Канада и УСА Сертифициран чек означава следното.

Да имаш сметка в КАД . ( в случая за да се плати таксата в КАД )
Да имаш лични чекове в КАД от същата сметка
Да напишеш и подпишеш един чек платим на когото е посочено
Да идеш в банката в която е сметката, Да платиш такса за сертифициране, Банката да премести парите в друга сметка която е на банката, Да сложи печат на банката, може и да перфорира чека като с това показва че е сертифициран и че банката гарантира за този чек.

Това не се предлага в БГ банка.
Беше много полезна информацията ти! Би ли обяснил и другите два начина за плащане? Кой е най-удачния вариант?
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от Uspial »

Мен ако питате най удачен вариант за в БГ е кредината карта ако имате такава.
По този начин ще си спестите такса за издаване на другите два финансови инструмента защото такава такса ще има.

Ако нямате обаче кредитна карта изберете Банк Драфт или Моней Ордер в зависимост от цената на таксата.
Изберете този който може да намерите в Канадски долари и е с по ниска такса.
За Канадците няма значение кое ще изберете защото парите са гарантирани и при двата инструмента.
На Бг език Банк Драфт се нарича Поименен чек издаден от Търговска банка платим на : ............. ( както е посочено )
Само банките имат право да издават Банк Драфт за това се нарича и така.
Моней Ордер могат да издават освен банки и други компании. Такава например е Уестерн Унион. Аз лично продавам моней ордерс на Уестерн Унион в КАД и УСА долари. Пощата в Канада също продава такива моней ордерс в КАД и УСД.
В бяла държава като в Канада цената на моней ордера е по ниска.
Между 3-5 КАД такса за издаване в зависимост кой е издателя.
Цената на Банк Драфта е по висока 6 - 7 долара но това е защото само банките могат да ги издават и конкуренцията е по малка в сравнение с моней ордерс които както казах могат да бъдат издавани и от други компании и организации освен банки.

Според мен в БГ по лесно ще намерите Банк Драфт от колкото Моней Ордерс.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Сертитифициран Чек

Мнение от Lira »

Uspial, много полезни са разясниенията за банковите инструменти.
МНОГО БЛАГОДАРЯ !!!
:handshake:
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Публикувай отговор