Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ablood »

И кои са професиите с които можеш да изкараш от дипломирането до пенсионирането без да се налага периодично да влизаш в час с новите закони, лекарства, материали, инструменти...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Uspial »

Нов закон че не може да пиеш бира в парка или че трябва да караш колело с каска няма нищо общо с професията счетоводител на малки фирми.
Счетоводителя може и да позлва компютър ако иска, може и да прави счетоводството на ръка с молив ама от тия на старите дето бяха по 5 стотинки. Никой не го насилва да ползва нови "материали, инструменти, технологии."
Важното е да е вярно, обективно, да отговаря на принципите GAAP.

А такива професии има много.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от pumpy »

Uspial написа: Коко написа:
А какво би станало ако разходите са предплатени в аванс или пък едно плащане обхваща 2 различни отчетни периода?
Нищо няма да стане порсто ще се запише по друг начин.
Това е почти в сферата на изключенията при малки фирми.
Дай пример за нещо което ще ми се налга да предплащам щото аз за такава услуга не се сещам нито ми се налага да предплащам вече 8 години в Канада.
Не че има смисъл да се дискутира каквото и да е с хъли, но ще ти дам дребни примери, които съм запомнил от единствения си курс по счедоводство, който съм взимал през живота си до сега.
Купуването на хартия за принтера ти може да обхваща 2 финансови периода, освен ако не си купуваш по един пакет всеки път и не държиш нищо на склад. Визитни картички също може да обхващат 2 периода. Разни друго дребни консумативи, ако изобщо имаш такива в офиса. Договор за подръжка на компютрите ти, например също, освен ако не сключваш договори от първия ден на финансовата ти година, до последния такъв на същата финансова година и не пренасяш нищо след това.
И последно: хъли, тези сметки които ни показваш тук аз мога да ти ги водя(въвеждам в компютърната програма) след един курс по счетоводство 101, а не смед 12 месеца загубено време в колежа.....
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Uspial »

Ти чул ли си че преди приключване на счетоводството на края на годината се правят така наречените Closing Entries?
Май не си чул щом питаш.
Та с тези Closing Entries се аджъстват нещата за които говориш така че няма нищо страшно.
Да не говорим че тези разходи са толкова малки и почти не се отразяват на печалбата на фирмата а на другата година се балансират.
Купил си визитни картички 1000 броя за 50 долара. Похарчил си 700 останали са 300 за другата година. Много важно. Догодина разходите ще са ти по малки и така се уравновесяват. Тези 20 $ не са съществени.
Последно промяна от Uspial на Съб Юли 17, 2010 1:04 pm, променено общо 1 път.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от myhata II »

Можеш Пумпи всеки може да си води счетоводството сам,важното е да е ВЕРНО,но от догодина такива като Хълката трябва да се ориентират към някой счетоводител защото влизаме във международните стандарти 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Koko »

Uspial написа:Нов закон че не може да пиеш бира в парка или че трябва да караш колело с каска няма нищо общо с професията счетоводител на малки фирми.
Счетоводителя може и да позлва компютър ако иска, може и да прави счетоводството на ръка с молив ама от тия на старите дето бяха по 5 стотинки. Никой не го насилва да ползва нови "материали, инструменти, технологии."
Важното е да е вярно, обективно, да отговаря на принципите GAAP.
А такива професии има много.
Точно за това става дума - че GAAP (Generally Accepted Accounting Principles) се изменят периодично и че на истинските счетоводители се налага всяка година да си опресняват знанията за да са в час с настъпилите промени. Това че Успял това не го знае е най-убедителното доказателство че сертификата му с който толкова се хвали, няма никакво реално покритие като знания.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Uspial »

Вие "истинските счетоводители" ходете не по един път на година а всеки месец ако искате на допълнителни курсове.
Оставте ни нас счетоводителите на малки фирми да си правим счетоводството на малките фирми което ние твърдим и гарантираме че е вярно, обективно и никой досега не се е оплакал че не върши работа.
Нито банки, нито данъчни, нито други институции които искат финансови документи.
Това и е хубавото на Канада и на демокрацията че хората ти дават възможност и сам да си правиш доста неща ако разбираш а не като в Бг дето щяли да вкарват счетоводители в затвора щото шефа на някаква фимра не платил осигуровки на работници.
Аз твърдя че за сметки като разход за наем, ток, тел, интернет, офис материали, покпука на стока, продажба на стока, комисиона никога нищо няма да са промени в това как се записва. Така е било 100 години назад, така е днес, така ще бъде и за в бъдеще. Който има грешни пари да ходи да ги дава на тези дето живеят от опреснителни курсове.
Последно промяна от Uspial на Съб Юли 17, 2010 1:39 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от pumpy »

Uspial написа:.
Да не говорим че тези разходи са толкова малки и почти не се отразяват на печалбата на фирмата а на другата година се балансират.
Ти попита, кои са тези разходи, които не са само плюс и минус и аз ти показах. Малки или големи няма значение. За да можеш да си занулиш баланса разходите и приходите от двете страни трябва да съвпадат - иначе не се получава - дано поне това си науяил в програмката си.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от pumpy »

Uspial написа:Вие "истинските счетоводители" ходете не по един път на година а всеки месец ако искате на допълнителни курсове.
Оставте ни нас счетоводителите на малки фирми да си правим счетоводството на малките фирми което ние твърдим и гарантираме че е вярно, обективно и никой досега не се е оплакал че не върши работа.
Кои сте вие ?? Тези, които плащате на сертифициран счетоводител да ви подпише годишните баланси и отчети, срещу по-тънка сума, защото вие сме си въвели сами цифрите в софтуерната програмка ;)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Uspial »

Можеме, знаеме, как, въвеждаме и за това на края плащаме далеч по малко от тези дето не знаят.
Не си губим времето да ходим до офиса на счетоводителя и като ни трябват някакви счетоводни документи сами си ги генерираме а не ходим да се молим, да плащаме и да чакаме Драган да ни ги направи щото ние не разбираме.
Пак повтарям че за тез примери с визитни картички, екстра хартия за принтера дето останала за догодина не е нужно да ходиш на опреснителни курсове.
Може да ги аджъстваш тези разходи ( иам си специален метод за това, за този метод не се ходи на опреснителни курсове, ) може и да ги оставиш така както са си.
Счетоводството ще си пасва идеално, единственото което става е че имаш останали 300 визитни картички, и един пакет хартия за принтер за следващата година.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Koko »

Uspial написа:Вие "истинските счетоводители" ходете не по един път на година а всеки месец ако искате на допълнителни курсове.
Оставте ни нас счетоводителите на малки фирми да си правим счетоводството на малките фирми което ние твърдим и гарантираме че е вярно, обективно и никой досега не се е оплакал че не върши работа.
Нито банки, нито данъчни, нито други институции които искат финансови документи.
Това и е хубавото на Канада и на демокрацията че хората ти дават възможност и сам да си правиш доста неща ако разбираш а не като в Бг дето щяли да вкарват счетоводители в затвора щото шефа на някаква фимра не платил осигуровки на работници.
Аз твърдя че за сметки като разход за наем, ток, тел, интернет, офис материали, покпука на стока, продажба на стока, комисиона никога нищо няма да са промени в това как се записва. Така е било 100 години назад, така е днес, така ще бъде и за в бъдеще. Който има грешни пари да ходи да ги дава на тези дето живеят от опреснителни курсове.
Не разбирам какво лошо има в опреснителните курсове, особено когато са в работно време и друг ги плаща? Освен това, всяка година наистина може да значи и курсове всеки месец, стига да има възможност и в това също не виждам нищо лошо.
Изброил си няколко основни вида разходи и приходи - а наясно ли си на тяхна база отчета за приходите и разходите може да бъде изготвен по два различни формата и че това не е така от 100 години? Предполагам че ти дори не си наясно кой точно формат е заложен в софтуера който ползваш.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от myhata II »

За Горепишещите "Счетоводители" ако си сертифициран счетоводител задължително трябва да взимаш всяка година по един опреснителен курс !!!!!!!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Koko »

myhata II написа:За Горепишещите "Счетоводители" ако си сертифициран счетоводител задължително трябва да взимаш всяка година по един опреснителен курс !!!!!!!
Муха, нарича се CPD - виж в долният линк към уикито колко много професии включва, и пак листа не е пълен.

http://en.wikipedia.org/wiki/Continuing ... evelopment
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Uspial »

Така Коко.
Сега стигнахем до най важното.
Коко написа:
Не разбирам какво лошо има в опреснителните курсове, особено когато са в работно време и друг ги плаща?
Няма нищо лошо.
Ама да се твърди че всички счетоводители са длъжни и че ако не го направят трябва да си скъсат дипломата е пресилено и невярно.

Какъв формат е репорта не ме интересува. Важното е че е правилен, признава се и се приема пред институциите които го искат от мен.
Тоя продукт сме учили в колежа, него го познавам, разбирам, него ползвам.
На мен ми върши идеална работа.
Утре ако си купя новата вресия на програмата ( която твърдя че нямам нужда освен ако не ми откраднат компютъра ) пак не ме възлнува кой формата са заложили програмистите.
Аз искам да произвежда няколко репорта.
- Отчет за приходи и разходи,
- Активи и пасиви на фирмата
- Продажба по месеци.
- Покупки по месеци
- Продажби тази година / този месец в сравнение с минала година/ минал месец.

Нищо повече от това не ми трябва и така мога да си карам докато се пенсионирам със старата програма нищо че всяка година на пазара пускат нова със същото име и в различни цветове. :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от myhata II »

Направете разлика от СЕРТИФИЦИРАН и такъв( аз не го водя счетоводител) който си еизкарал някакъв курс да си оправя сам счетоводството на фирмичката си
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Заключено