Точки за образование при две години и половина полувисше?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от loginn »

Здравейте, имам следното питане.
Търсих във форума мнения относно полувисшето образование. Имаше такива, но никъде не се коментира относно полувисше 2 и половина години. Навсякъде се говори за 2 или 3 години.
Нека разкажа накратко какъв е нашият случай. Решили сме със съпругата ми да подадем документи по процедурата за Квебек. Тя ще бъде водещ кандидат (медицинска сестра завършила полувисше между 1995 и 2000 година). В дипломата и изрично пише: "Завършила две и половина годишен курс на обучение по специалност медицинска сестра - общ профил". Преди това има 8 години основно и три години СПТУ към техникум.
Ще ми се да чуя мнения и коментари за колко би го счел интервюиращия, 2 или 3 години след като реално е 2 и половина. Или колко точки съответно би получила 6 или 10 за Ниво на образование. Ще ми се да вярвам че е редно да се закръгли на по голямата стойност, но за момента за мен това си остава казус. Незнам дали съм прав, но ми се струва че ако се счете за 2 години това би свалило точки и от Област на образованието.
Надявам някой по-компетентен да хвърли светлина по въпроса.
Благодаря предварително на всички които ще се отзоват!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Kолко точки за медсестра с две години и половина полувисше

Мнение от Linko »

Никакво двуомение няма тук. Срокът на обучение си е 2,5 г. и никой нищо няма да закръгля накъдето и да било. А тъй като в таблиците с образованията и с точките няма срок от 2,5 г. то ще се влезе със срокът, който се съдържа в този срок от 2,5 г. т.е. това е Postsecondaire technique 2 ans. Няма как да се "закръгли" обучението на 3 г. защото липсват цели 6 м.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Kолко точки за медсестра с две години и половина полувисше

Мнение от loginn »

Linko, благодаря за отговора.
Това означава ли че се губят точки и за Област на образованието (т.е. стават по-малко от 12)?

Бих искал да продължа малко разискването. При положение че в последствие има допълнитено обучение, примерно курс за продължаващо обучение на тема: "Анестезиология и интензивно лечение" категория А с кредитна оценка 120 точки. Също така има половин година стаж като стоматологична сестра (или стоматологичен асистент). При това тези курсове, стажове и пр. са проведени през последните 5 години. Тези и подобни фактори биха ли могли да натежат в полза на "нашата кауза"?
Има ли някой с подобен случай който вече е бил на интервю и каква е била развръзката?
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от kikolilokiko »

ще ви дадат толкова точки за образование на колкото отговаряте ;) 2 г. професионално - няма как да получите колкото за магистър. преквалификациите са си преквалификации. приложете и тях
обаче мед.сестрите са търсена професия и ще ви се дадат допълнително точки за това
вижте с списъка с превилегированите професии колко точно ;)
успех!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от loginn »

kikolilokiko написа:ще ви дадат толкова точки за образование на колкото отговаряте ;) 2 г. професионално - няма как да получите колкото за магистър. преквалификациите са си преквалификации. приложете и тях

kikolilokiko, благодаря за включването!
Първо да уточня, 12-те точки за които говоря не са ниво на образование, а за област на образование.
И това което не разбирам:
kikolilokiko написа:обаче мед.сестрите са търсена професия и ще ви се дадат допълнително точки за това
вижте с списъка с превилегированите професии колко точно ;)
успех!
Аз изчислявам точките според тази таблица http://www.iijcan.org/fr/qc/legis/regl/ ... r3.02.html
Има ли точки които могат да се дадат извън нея? Бих се радвал ако е така, но моля за пояснение.
Кой точно е списъка с привилегированите професии? Моля за линк.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от kikolilokiko »

тази таблица е стара!

за точките от диплома тук:
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... LGARIE.pdf
точките за специалност виж
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от Mi6o76 »

Здравейте!Полувисше,ако пише на дипломата ,това са 6 точки.Само колеж с 3 години образование вдига точките.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от loginn »

kikolilokiko и Mi6o76, мерси
Последно промяна от loginn на Пон Дек 21, 2009 10:49 am, променено общо 2 пъти.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от Linko »

kikolilokiko написа:...обаче мед.сестрите са търсена професия и ще ви се дадат допълнително точки за това
вижте с списъка с превилегированите професии колко точно...
Toва е подвеждащо мнение без всякаква умисъл. Няма как да се дадат допълнително точки за търсена област на образование, при положение че обучението е било под 3 г. Записано си е дословно - Soins infirmiers (DEC-3 ans)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше

Мнение от loginn »

Мдаа. Това не е добре :(
Получават се само 12 точки за образование (6 от Niveau de scolarité и 6 от Domaine de formation). Толкова получава медсестра с полувисше 2 години и половина. Не изглежда особено предпочитана професия когато има тези параметри. Тези точки би могъл да ги има и някой завършил техникум или даже СПТУ със специалност нямаща нищо общо с медицината. Останалите точки не зависят от професия или образование на водещия кандидат.
Уменията на такава медсестра не са по-малки от друга завършила 3 годишен колеж, даже обратното, първата има повече опит. Ама такива са канадците а и квебекарите в частност. Изнемогват поради липса на медицински персонал, а все още не са премахнали доста административни пречки за да може същия този персонал да работи за тях. И дори когато емигрират пак ги бавят дълго и третират лекари като медицински сестри, а медсестри като санитари.
С това не искам да кажа че Квебек е лошо място за живеене, ако беше така не бих се насочил натам. Но е жалко защото мисля че сме хора които могат да бъдат полезни там (и за нас самите, разбира се), а изглежда че не се получава на този етап.
Сега ще трябва да се учи за повишение на диплом или да се учи за много високи нива на изискваните езици което отнема време, а времето в случая не работи в наша полза. Още по-кофти ми става като знам че когато жена ми е завършила полувисшето, следващия випуск вече е бил с колежанско образование.
Благодаря на всички за помощта!
Ако някой иска да добави нещо, да заповяда.
Последно промяна от loginn на Вто Фев 08, 2011 5:04 am, променено общо 1 път.
valentina76
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 3:19 am

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от valentina76 »

Здравейте аз също съм по професия мед. сестра с 3г. обучение-колеж тази сесия бях на интервю -УСПЕШНОно мосюто ми обясни че в Канада в с-мата на здравеопазване всичкое регламентирано -дори пом. сестра и санитар не може без курс там най краткият е 3м. същото важи и за доброволен труд.Когато решите да подавате док. имайте впевид че на следващата сесиа след подаването на док ще ви викат на интервю такасе случи с мен и още2 колежки така че като напреднете с френския подавайте док да не останете изненадани с бързата покана за интервю
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от Mi6o76 »

loginn в никакъв случай да не ти звучи отчайващо,но:за да се придобие диплома 3г колеж към Медицински факултет се изисква редовно посещаване на лекции и упражнения.Уви,те нямат задочна форма или дистанционна.Просто така стоят нещата в медицинските специалности.Това означава,че ако един човек работи по цял ден тази възможност е доста съмнителна,упражненията са в най-различни часове през деня.Казвам всичко това от личен опит и проверка.Моят съвет би бил,ако ти си с висше образование да станеш ти водещ кандидат.Учете здраво френски,ако имате възможност да се явите на официален изпит по френски/много е вероятно да поискат/.Мисля ,че това е по-добрият вариант.Но седнете и хубаво изчислете точките.Решението е ваше,тук само споделяме опит.Придобиването на 3 годишна диплома само за да стане съпругата ти водещ може само да ви изгуби ценно време за учене на френски/поради факта,че придобиваентои не е лек и елементарен процес,особено в МА/
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от loginn »

Mi6o76 написа:loginn в никакъв случай да не ти звучи отчайващо...
Благодаря за насърчението!
За съжаление, ако аз съм водещ кандидат се събират дори по-малко точки общо. Всичко е изчислено. Единствен шанс в нашия случай остава да се наблегне на езика и да се покаже много високо ниво.
Идеята обаче беше да се направи пробив най вече с професията медсестра. Да ама не!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от kikolilokiko »

все пак имиграционните ще решат дали да признаят 2.5 г. обучение и стаж по специалността ;) в таблицата за бг дипломите пише колко точки се дава за полувисшето :)
valentina76
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 3:19 am

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от valentina76 »

Според мен основният кандидат е по добре да е жената особенно ако има стаж като мед сестра мисля че имат по- добри шансове
Публикувай отговор