Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от demococcus »

Si vous laissez des espaces vides, votre demande sera retournée et le traitement sera retardé. Si une question ne s’applique pas à vous, inscrivez S.O. (« Sans objet »).

Помощ! На всяко непопълнено поле ли трябва да се слага S.O. във формулярите за Букурещ? Изглежда дебилно. А и много от полетата (тези с дата например) не го позволяват.
Например в секцията за образование ако имам едно висше и едно средно, в останалите редове S.O. ли трябва да пиша или да ги оставя празни?
А тези в които се пише Néant? Само в една клетка ли или във всичките да го натряскам?
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от kikolilokiko »

на едните пише едното :) на другите другото :)
където пише да пишеш - пишеш ;) каквото трябва да пишеш :)
където нищо не пише - не пишеш :)
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от desiR »

demococcus написа:inscrivez S.O. (« Sans objet »).
Oтносно S.O., незнам дали има конкретно правило по колко пъти да се поставя на местата, определени за това, но аз лично го поставях само веднъж. Напр., изреждам висшите образования, средното и веднага след него слагам само едно S.O. Мисля, че за празните редове надолу не е нужно, то се подразбира.
Същото съм направила и с Néant - само в едно (главното) поле :)
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от kikolilokiko »

в съответния документ се пише на всички редове
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от demococcus »

Деси, звучи разумно, благодаря.

Киколилокико, когато си имам деца, ще им разкажа за Малогалоталотим и ще ги доведа при тебе да ки учиш на скоропоговорки! :lol:

Много сте експресни!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от demococcus »

Деси, днес гледах че по инструкция на гърба на всяка от снимките се пише имена, дата на раждане и дата на която са направени снимките. Ти последното май само се чудеше дали да го правиш... но така или наче вече си ги пратила, това го споменавам само за протокола.

Малко е тъпо че за едно и също нещо - например снимките - има по няколко инструкции в няколко документа и трябва човек всичките да ги изчете.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от demococcus »

Еми още два въпроса от мен:

1. Имам доста излизания от страната - за по няколко дни и две по-дълги - за по два месеца и нещо - курсове от университета, командировки от работа, на плаж в Гръцко... почти съм сигурен че не трябва да ги описвам в документите до Букурещ, но все пак да питам и вие какво мислите. Невъзможно е да се сетя за адресите на всеки хотел.

2. Не видях да се изисква контролен лист от кандидатите по "френската процедура", но пък има такъв в приложение А на инструкцията. Вие пращали ли сте го с комплекта документи?
Аватар
mimsan
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 10:38 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от mimsan »

Аз съм отбелязала само регистрациите които съм била направила в общината през годините. Тъй като съм била студентка в Благоевград си направих спавка с адресната ми регистация през периода в общината. Не мисля че са необходими такива които не си обявил официално. А относно втория въпрос - да изпратих контролен лист като отбелязах квадратчетата под "Q" Кебек - документите които представям. За тези които не съм попълвала не съм ги отмятала например този за - RECOURS AUX SERVICES D’UN REPRÉSENTANT -IMM 5476 - ако имам представител и т.н.
Аватар
Dobrin
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 4:55 pm

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от Dobrin »

Здравей demococcus!

Имал съм едно излизане за около месец извън България - него описах, но тъй като не се сещах адреса, обясних къде се намира сградата, в която бях отседнал.
Излизания като командировки, почивки (които са били с максимална продължителност до седмица) не съм описвал.

Тези документи, които са за Квебек и съм прилагал отменах с "чайка", а тези които не съм прилагал оставих с празно квадратче, подобно на mimsan.

Но все пак съм в очакване от страна на Б-щ, така че не съм сигурен дали това, което съм направил е 100% правилното.

Успех!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от demococcus »

А не ви ли се вижда странно че молбата няма място за подпис? В контролния лист пише че трябва да е попълнена и подписана от главния кандидат, ама вътре йок място за подпис, хъх! Аз треснах един в бялото поле отдолу.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от Linko »

И тук ще кажа, че просто контролният лист не е актуализиран и затова не съответства на новите образци формуляри. Но несъответсвието не касае вида и броя на изискващите се документи, а само дребни детайли относно самите образци. В предишния формуляр на молбата имаше място за подпис.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
miliS
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:01 pm
Местоположение: Canada

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от miliS »

Здравейте,
бих искала да попитам.....
1. преведох си почти целия сайд на български и никъде не прочетох, че на празните полета се пише S.O. дали наистина трябва да го пише това?

2. За справочника когато се попълва, повечето документи съм изпратила с комплекта до Виена и сега не ги пращам в този комплект до Букурещ - мисля че трябва да се отметнат като изпратени, така ли е?
Виза - 15.06.2010
Канада - 21.07.2010
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от demococcus »

miliS:

1. Сайта препраща към файл с инструкции: http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trous ... es/FQ7.pdf
Виж на страница 11 "Comment remplir les formulaires".

2. Каквото се изисква да пратиш в Букурещ, го пращаш в Букурещ. Независимо че преди това може същото нещо да си го пратила във Виена.
valentina76
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 3:19 am

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от valentina76 »

От понеделник 18.01.2010г има нови такси за док за Букурещ увеличени са на възрастен–365 евро и на дете 100 евро за справка проверете в МКБ ЮНИОН БАНК
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от KASTA7372 »

Това вече на нищо не прилича, вдигат и свалят таксите както и когато намерят за добре...
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Публикувай отговор