Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Linko »

Абе идват всякакви, верно е. Ама по-кофтито е, че се връщат тук и разочарованите, обезверените та дори и мразещите Канада само след няколкоседмичен или няколко месечен престой в родината. Що ли? Сигурно е вид мазохизъм някакъв...знам ли... ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Uspial »

А аз смених вече тактиката.
Първо взимам пуловер и шоколад депозит и тогава помагам.
Практиката показва че оставам без шоколада след помоща.
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от 7George »

Нуждаещите се от помощ: "Пари ми дай, акъл си имам... " :(

Помагащите: "Пари назаем - само взимаме." 8)

******
Винаги съм помагал с безплатни съвети. Другото - за приятели най-вече.
Embrace your climate change!
anubis
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 9:39 am

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от anubis »

Явно не сте били емигранти из Европата, за да видите как българите там си "помагат". Хората дошли тук са минали някаква процедура по одобряване на съответния кандидат, което малко или много е гаранция че този човек е с някаква стоиност. Лично мое мнение е,че човешките стойности вървят в комплект. С една дума, намирам че огромната част от българите тук си помагат и то съвсем безкористно,дори и на непознати, ей-така за раздумката с един сънародник. Едноо от нещата които ме задържат тук, са именно свестните българи които срещам...И какво плюете по Десипет, момичето наистина помага доколкото може. Започнах трудовия си стаж в Канада благодарение на нея, и ако сега съм новопристигащ, със сигурност бих се обърнал отново към нея...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от krimon »

anubis написа:Хората дошли тук са минали някаква процедура по одобряване на съответния кандидат, което малко или много е гаранция че този човек е с някаква стоиност. Лично мое мнение е,че човешките стойности вървят в комплект.
мда, ама много от приетите имигранти идват със семействата си, което разнообразява пеизажа, особено в перспектива. На мен лично в началото, културният ми шок беше не от канадската действителност, а от подбора на български имигранти 8) И до ден днешен ми държи спомена, за чувството за "селектираност", което имахме преди да стъпим тук и да се запознаем с представителна извадка от бг имиграция в Канада 8) Въпросът не опира точно до "помощ" - ако сме хора - помагаме си, помагали са ни, помагаме.

Лично мнение, че човешките стойности не вървят на ръка с професионални квалификации, семейно положение, възраст и степен на владеене на някой и друг чужд език.

Все пак имаме нещо общо, щом се събираме тук и имаме нужда да си споделяме "по български" ;)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Linko »

Лично мнение, че човешките стойности не вървят на ръка с професионални квалификации, семейно положение, възраст и степен на владеене на някой и друг чужд език.
Много точно казано, споделям напълно. :y:
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от anxeli »

Може би не винаги, или да кажем никак не е задължително, но според мен е доста вероятно, човек със свясно образование, минал през доста цедки преди даже да помисли за Канада, да има и някакви други качества ;) и да умее да изпитва някакви определени чувства. Обратното според мен е по-рядко срещано. Статистически. От моята извадка :D.
Ако искате да изключите УНСС-то от свестните образования - ваше право си е :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Uspial »

anubis
Хората дошли тук са минали някаква процедура по одобряване на съответния кандидат, което малко или много е гаранция че този човек е с някаква стоиност.
Има и недостатък ( пропуск ) в системата на одобряването на хора за Канада.
Оглежда се внимателно само основния кандидат и за него има някаква гаранция за стойност.
Не можеш да си представиш какви утрепки се промъкват покрай основните кандидати.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Linko »

Да, определено има пропуски в селектирането. Понякога пускат и още по-големи Отрепки като сами кандидати, които са такива неграмотници, че даже и не знаят как се пише думата. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ablood »

anxeli написа:...според мен е доста вероятно, човек със свясно образование, минал през доста цедки преди даже да помисли за Канада, да има и някакви други качества...
Тези "цедки" също така не би трябвало да пропускат хора, неспособни да си намерят елементарна работа.
Ама на интервюто всички са квалифицирани, нахъсани за бачкане, подготвени с езици и канадска подкрепа...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от kikolilokiko »

крайно време е програмата да се преименува "за неквалифицирани работници" :D
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от krimon »

то затова имиграционното министерство е наблегнало на някакви обективни критерии, за да селекционира по-качествен материал с цел генетичното разнообразяване на канадците. Въпросът е, че те ясно си дават сметка, че повечето хора няма да се втурнат в професионалното си развитие, но поне са с някакво образование и децата си ще възпитат различно от местните. Опитват се да се презастраховат, че това не са потенциални престъпници и измет. Така или иначе икономиката трябва да функционира ;)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Aribu »

Нали за това пускат и полицаи...ще ви следим ;)

Сега по несериозно...
Проблема идва от там, че след като се усещаме нещо като роднини без да сме такива а и без да сме приятели вече се усеща някакво очакване за взаимопомощ. Е, да ама това нещо трянва да става с някакъв инструмент който да изградим ние, които се разпознаваме по някакви флуиди или вибрации ли или каквото ще да е.
За да стане това, най напред трябва в гъстонаселеното вече такова пространство да се запали една искра...някой да вземе да я раздуха и пламне огънче. Ще погорим и онези от нас които останат само печени ще изградят скелета на това нещо. После идващи или нуждаещи ще се лепват и ползвайки тази структура ще започнат да усещат, че му помага някой от общност с която се усеща едно цяло.

Какво имаме сега..
Дружество за взаимопомощ, което помага на познаи, роднини, приятели или някой който е дал гаранция....и забе;ежете не съм убеден, че тази помощ е изтъкана от само такива намерения...за това трябва да направим опит да строшим порочната практика...
Ей кримонке я духни малко 8)
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Fireman

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Fireman »

Крайно време е процедурата да бъде преименувана в " Поизостанала Канада приема образовани и умни хора с цел Изпростяване"
На лъжата краката са къси,на излъганите още повече :fubar:
Fireman

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Fireman »

С почест към bp_de,но абсолютли Германия се оказа много по-развита и чиста :rock:


p.s. и какво стана Муха,че не вечеряхме :drunk:
Заключено