Light написа:
1. За последните 30 години случйте на аутизъм са се увеличили от 1:10000 на 1:250 ??
2. Броят на ваксините за същия период е нараснал поне двойно ??
3. Миналата година съд във САЩ е разрешил на около 5000 родители да заведат дела срещу фармацевтичната компания разработила ММР ваксината.
4. Прочетете постовете на хора на които децата са заболяли след такова имунизиране!
Още да ви е смешно?
Light, Въпросите, които поставяш са изключиттелно сериозни, но в този форум няма да намериш отговорите, които търсиш!
Аз съм логопед със 7 годишен опит в БГ и вече с почти 2 години опит в Канада. В БГ съм работила най-вече с тежка речева патология и деца с аутизъм. В Канада работя в училище за деца с аутизъм.
По първа точка от твоя пост мога да набележа основните няколко причини за това статистиката да показва подобни данни относно броя на децата с аутизъм.
Терминът
аутизъм съществува от около 60 години (от 1943г.)и симптоматиката, която тогава е покривал е била много специфична и конкретна. В днешно време под шапката на аутизма се поставят много нозологични единици, които преди години са имали други имена, а в днешно време се приемат за обидни - пр. олигофрениите във всичките им форми. Според мен в днешно време грешно се поставя диагноза аутизъм, само защото МКБ (Медицински класификатор на болестите) го разрешава.
И още - преди години диагностиците и терапевтите са били много по-неподготвени и слабо познаващи патологията, а да не говорим колко пъти по-трудно е било да се прави точна статистика. А относно статистиката в днес също може да се поспори. Това са цифри, които по-скоро обслужват други интереси, но не и тези на пациента или родителя.
За пирмер ще дам, че в училището, в което работя от 30ина деца едва 1/3 са с типичен аутизъм. Всички други са с тежка неврологична патология, но са получили диагноза аутизъм, което им дава шанс да усвоят субсидиите, които се дават за тази диагноза от правителството.
По другите ти точки мога само да кажа, че ДА, предполага се някаква връзка между ваксините и аутизма, но дори да е верно, едва ли скоро ще бъде доказано, а още повече публично признато.
Аутизмът а и другите неврологични патологии, най-често стават явни за родителя между 1 и 3 година от живота на детето. Това е и времето, в което то получава ваксините си и е нормално родителят да свързва ваксината и "появата" на проблема, просто защото те се случват по едно и също време.
Личното ми мнение е, че трябва да сме предпазливи към ваксините, но и да признаем, че не всеки ваксиниран отключва патологията, която дискутираме.
Мога да кажа, че в практиката си доста по видима връзка намирам между психиатричната патология при децата и подобна патология в техните семейства - баби, дядовци и т.н.