За ваксинирането на малки деца в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Light
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 1:52 am
Местоположение: Montreal

За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Light »

Бихте ли споделили опита си от ваксинирането на деца до 1 година в Канада и по-специално на момченца.
Как понесоха ваксините вашите деца, всички ваксини ли направихте, имаха ли някакви усложнения и проблеми?
Разбрахме че ваксините в Северна Америка са различни от тези в Европа и причиняват различни болести включително аутизъм при малките момченца.
Това доста ни притеснява.

Предварително благодарим за мненията ви.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от speedy »

Никакви проблеми. Няма никакви потвърдени изследвания, че причиняват аутизъм. Първите слухове за някаква връзка идват всъщност от Европа.

Не съм доктор и мнението ми е формирано от широкодостъпна информация. За мен като доказателства имат сила само изследвания, които използват научни методи и показват повтаряеми резултати.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от mirkaa »

аз по прицип не съм крайна в възгледите си и се опитвам да гледам на двете страни по равно, до колкото мога... :) :) НО в случая направих това което на мен ми изглеждаше добре и логично.
Детето си го ваксинирах за каквото трябва едва след 10я месец и да чукна на дърво, всичко е ок. И то само по една ваксина на месец най-много.
Да, пише какво ли не за ваксините, но...всеки си взима сам решенията.
Ако искате детето ви да ходи на училище или д.град, спасение няма.
Но пък на мен тукашната практика изобщо не ми харесва, да наблъскат бебето с 5 ваксини на веднъж, докато е само на 1-2 месеца!!!
Така че ако не смятате детето да има много контакти с други деца и хора до 1 год, това са мен е добро решение.
Късмет :y:
third generation immigrant :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от IRA »

Аз моя го ваксинирах , но почнахме ваксинте по късно и не слагах почеве от 2 ваксини на веднъж. Това, че моето дете не е имало проблем с ваксинацията не значи , че вашето няма да има. На времето сестра ми в България едва не почина на 9 месеца след една ваксинация, на всеки организма реагира различно. Приценявате сами.
В Канада ваксинирането е доброволно, няма проблем детето да ходи на училище без да е ваксинирано.
Докато бях в България миналата година, моя племменик беше болен от коклюш въпреки ваксината. Така ,че ваксините не ти дават 100% гарция ,че няма да се разболееш.
От къде рабрахте,че ваксините в Северна Америка са различни от тези в Европа ?
Последно промяна от IRA на Сря Ное 04, 2009 12:02 pm, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от speedy »

Имунизационни календари

Quebec

Ontario

България

Няма ваксина, която дава 100% защита, няма и ваксина която е напълно безопасна за всеки. Въпрос на степента на риска - например коклюш е много опасен за новородени, докато рискът от реакция на вакксината е много по-малък. В края на краищата всеки сам да си решава.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от speedy »

Light, може ли да уточниш какво разбираш под обективна информация?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от anxeli »

Light написа: Благодарим на Speedy също за мнението но той говори базирайки се на широкодостъпна информация, нещо на което ние не се поддаваме лесно особено имайки предвид истерията със свинския грип.
Благодарим ? Компания ли сте ?
Ако не се поддавате на широкодостъпна информация никой тук не може да ви е полезен, достъп до поверителна все още няма :x . Цялото изречение е малко неясно, но ако поровите в интернет всичко ще ви се "изясни" :handshake: :D !
Циганите - на Сатурн !
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от IRA »

Моите мнения по принцип са субективни :)
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от becks »

На мен личния ми лекар в Торонто като ми прави пълни изследвания и ми каза, че не съм ваксиниран за Хепатит А и Б. Аз доколкото можах да намеря в интернет такава ваксина се прави в БГ от 1992 г.

Как мислите, дали да се ваксинирам. :geek:
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от krimon »

бекс, ваксините са за малки деца :P
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от IRA »

becks написа:На мен личния ми лекар в Торонто като ми прави пълни изследвания и ми каза, че не съм ваксиниран за Хепатит А и Б. Аз доколкото можах да намеря в интернет такава ваксина се прави в БГ от 1992 г.

Как мислите, дали да се ваксинирам. :geek:
Ако отиваш на секс туризъм да.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Light
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 1:52 am
Местоположение: Montreal

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Light »

anxeli написа: Благодарим ? Компания ли сте ?
Ако не се поддавате на широкодостъпна информация никой тук не може да ви е полезен, достъп до поверителна все още няма :x . Цялото изречение е малко неясно, но ако поровите в интернет всичко ще ви се "изясни" :handshake: :D !
Трябва да прочетеш началото на темата където също говоря в множествено число и мисля е ясно че става въпрос са мен и съпругата ми!
Е за по-развинтените мозъци може да има и други комбинации, но за това нищо не може да се направи.
Виждам че има хора които четат само част от целия пост и после без да им е ясно бързат да изкажат "компетентно" мнение.
Прочети пак заглавието на темата, въпроса и после си отговори дали мнението ти беше информиращо, полезно и нужно.
2 уточнения за да бъда още по-ясен.
1. Когато казах че ваксините за Америка и Европа са различни имам предвид че са произведени от различни компании и със различен състав.
2. Под широкодостъпна информация разбирам това което се внушава чрез средствата за масова информация. Не случайно дадох пример със свинския грип.
Смисъла на тази тема е да събера мнения от първа ръка, от хора който са минали през този етап и имат лични впечатления.
За съжаление от 15 мнения досега има само 2 съществени + линк на спееди за имунизационния календар.
Нещо повече, на такава сериозна тема някои се опитват евтино да остроумничат и да си правят шеги.
Намирам го за извратено и ненормално.
За сведение много добре мога да ровя в нета и винаго намирам това което търся.
Ако и шегаджиите се поровите малко ще видите че нещата съвсем не са безобидни. Ето ви малко примери
1. За последните 30 години случйте на аутизъм са се увеличили от 1:10000 на 1:250 ??
2. Броят на ваксините за същия период е нараснал поне двойно ??
3. Миналата година съд във САЩ е разрешил на около 5000 родители да заведат дела срещу фармацевтичната компания разработила ММР ваксината.
4. Прочетете постовете на хора на които децата са заболяли след такова имунизиране!

Още да ви е смешно?

Хайде сега лаладжиите ако обичате да си траете и оставете хората които има какво да кажат по въпроса да го кажат.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от anxeli »

Виж какво Светльо, аз съм се ровила много повече и по-отдавна от теб, по начина по който изнасяш известните ти "факти" виждам че вече имаш мнение, затова не ми е ясно какво точно питаш, дали някой има дете с аутизъм и дали има връзка с ваксините ?

Това никой на света не го е доказал. Преди 30 години думата аутизъм не е съществувала като термин, много по-малко хора изобщо са търсили и имали диагноза.
Какво предизвиква аутизма? Някъде доказано? Дали пък не е наследствен ?
Този форум ми се струва на-малкото несериозно място за търсене на информация от този род :^). Не знам какво очакваш ...
Циганите - на Сатурн !
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Жени »

Light написа: 1. За последните 30 години случйте на аутизъм са се увеличили от 1:10000 на 1:250 ??
2. Броят на ваксините за същия период е нараснал поне двойно ??
3. Миналата година съд във САЩ е разрешил на около 5000 родители да заведат дела срещу фармацевтичната компания разработила ММР ваксината.
4. Прочетете постовете на хора на които децата са заболяли след такова имунизиране!

Още да ви е смешно?
Light, Въпросите, които поставяш са изключиттелно сериозни, но в този форум няма да намериш отговорите, които търсиш!

Аз съм логопед със 7 годишен опит в БГ и вече с почти 2 години опит в Канада. В БГ съм работила най-вече с тежка речева патология и деца с аутизъм. В Канада работя в училище за деца с аутизъм.

По първа точка от твоя пост мога да набележа основните няколко причини за това статистиката да показва подобни данни относно броя на децата с аутизъм.

Терминът аутизъм съществува от около 60 години (от 1943г.)и симптоматиката, която тогава е покривал е била много специфична и конкретна. В днешно време под шапката на аутизма се поставят много нозологични единици, които преди години са имали други имена, а в днешно време се приемат за обидни - пр. олигофрениите във всичките им форми. Според мен в днешно време грешно се поставя диагноза аутизъм, само защото МКБ (Медицински класификатор на болестите) го разрешава.

И още - преди години диагностиците и терапевтите са били много по-неподготвени и слабо познаващи патологията, а да не говорим колко пъти по-трудно е било да се прави точна статистика. А относно статистиката в днес също може да се поспори. Това са цифри, които по-скоро обслужват други интереси, но не и тези на пациента или родителя.

За пирмер ще дам, че в училището, в което работя от 30ина деца едва 1/3 са с типичен аутизъм. Всички други са с тежка неврологична патология, но са получили диагноза аутизъм, което им дава шанс да усвоят субсидиите, които се дават за тази диагноза от правителството.

По другите ти точки мога само да кажа, че ДА, предполага се някаква връзка между ваксините и аутизма, но дори да е верно, едва ли скоро ще бъде доказано, а още повече публично признато.

Аутизмът а и другите неврологични патологии, най-често стават явни за родителя между 1 и 3 година от живота на детето. Това е и времето, в което то получава ваксините си и е нормално родителят да свързва ваксината и "появата" на проблема, просто защото те се случват по едно и също време.

Личното ми мнение е, че трябва да сме предпазливи към ваксините, но и да признаем, че не всеки ваксиниран отключва патологията, която дискутираме.

Мога да кажа, че в практиката си доста по видима връзка намирам между психиатричната патология при децата и подобна патология в техните семейства - баби, дядовци и т.н.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от ablood »

Извинявам се, ако мнението ми (вече изтрито) е звучало раздразнително.

Изразявайки позиция, че си наясно с нещата ти сериозно можеш да разтревожиш някои родители, които вече са ваксинирали децата си и са склонни да повярват на една толкова едностранчиво поднесена информация. Представи си една лековерна майка какво ще си помисли: "Господи, заради мен детенцето може да стане аутист!" :worried:

Посочваш удобни стъкмистики, заведени (неспечелени) дела, едностранчиви мнения. Такава тема има нужда от баланс.

Едно мнение, грубо, но от сърце: наистина ли мислиш, че всички, които ваксинират децата си са заблудени глупаци?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор