МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ....Ето това се казва разсеяност

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
eiliev
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 6:27 pm
Местоположение: София

МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ....Ето това се казва разсеяност

Мнение от eiliev »

Здравейте драги съфорумци. Доста ми е притееснено като пиша тези редове..ама ей го на..случи ми се.
Леле...!!!Само като се сетя, и...
Моят казус е по-сложен от този на Краси от
МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ (!) След CSQ доk. за ВИЗА точка.9
Но както казват хората, сам си си виновен.
Ето го и него(иъвинете ме за многословието но мисля че ще бъде от помощ):
С приличен profile(cv), семеен , но много разсеян.Съпругата ми е requerant principal. И на 10.03.2004 доволни изпращаме към Париж (центъра за нашият регион) DCS(заедно с всички копия на docs) и поливаме с по бира тази стъпка.До тук добре но в един тъмен за мене момент четейки постинга на Краси(посочен по-горе) изтръпвам осъзнавайки че пак нещо съм оплескал!!!! :oops:
Забравил съм да напиша в моят DCS реда за казармата:
9. Emplois au cours........Y COMPRIS LE SERVICE MILITAIRE
Айде отиде коньо у реката. Но това не е всичко...аз отгоре на това не съм карал нормално казарма, ами се уволних по болест(здрав вишага съм) след клетва(45дни) и след 3 месеца бях отново в цивилният свят.
И молбата ми е подайте малко съвет, че....само като си помисля за интервю в Париж и свят ми се завива.
1.Трябва ли да им пиша допълнително на делегацията в Париж или да се оправя директно на интервюто и какво точно да им кажа там?
Мдааа..., бая оплесках нещата..супер патица съм
Мерси предварително за помоща.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Какъв е проблема?

Мнение от Linko »

Какъв ви е проблема бе хора?

Тази т.9 от Молбата за сертификат за селекция, изисква подробното описание на трудовата ви заетост през последните 10 години преди датата на подаване на документите.
И са уточнили хората, че ако военната ви служба е в рамките на тези 10 години, трябва да я опишете и нея, в смисъл от....до... и т.н. според съответните графи.
Но ако е извън тези 10 години или не сте служили въобще, то просто нищо не се налага да пишете относно военната служба.
Както и нищо не пишете за периодите в тези 10 години, през които сте били без работа.

Тъй като се знае, че у нас военната служба е все още задължителна, може да се поинтересуват защо аджеба еди-кой си не е служил в армията, но само ако възрастта му предполага ,че е трябвало да бъде на служба през въпросните 10 години.

Пък който е лъгал държавата, ще трябва евентуално да обясни сега колко нормално е да се лъжат българските власти, ама канадските - никога.

То не става така: "Хем вълкът сит, хем агнето цяло."
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
eiliev
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 6:27 pm
Местоположение: София

Не си полезен никому с такава "полезна" информация

Мнение от eiliev »

Линко, благодаря ти за включването, но реално никаква полезна информация не носи твоето изказване.
Само дето се усеща назидателният ти тон.

Целта на този форум е преди всичко да се избегне повтарянето на грешките от страна на хората които ще кандидатстват за имиграция, и споделянето им пред всички читатели, а не назидателен тон от типа на
"Може ли да сте толкова тъпи...!!!", "Как можете да не разбирате, че...!!!"
Не мога да разбера защо всяка тема която започва с добро намерение още в зародиш трябва да бъде умъртвена!!
Мерси предварително на всички съфорумци за конструктивните предложения
:beer: :beer:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ....Ето това се казва разсеяност

Мнение от speedy »

eiliev написа: 1.Трябва ли да им пиша допълнително на делегацията в Париж или да се оправя директно на интервюто и какво точно да им кажа там?
Без гаранция за 100% правилност>

Мой познат беше пропуснал нещо, без да знае, на документите за федералната част. Имиграционните го видяли и поискаха да им изпрати отново само тази страница. Без повече проблеми след това.

Та съветът ми е да пратиш отново същата страница с придружително писмо с обяснение, че си пропуснал нещо. Дано да имаш копие от това, което вече си изпратил, за да не се получи разминаване в останалата информация.

Направи го сега, защото интервюто не е място за изненади.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
OCKAP
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Мар 25, 2004 11:28 am

Няма да се плашиш.

Мнение от OCKAP »

Нещата ще ти се наредят, eiliev! Само че, много добре си помисли, какво си пожелаваш, че ... като се сбъдне, няма на кой да се сърдиш после... :)
Krasy
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:47 am
Местоположение: Deutschland - Berlin => Canada - Quebec

Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ....Ето това се казва разсеяност

Мнение от Krasy »

eiliev написа:Здравейте драги съфорумци.
Забравил съм да напиша в моят DCS реда за казармата:
9. Emplois au cours........Y COMPRIS LE SERVICE MILITAIRE
.
Priatelu , naistina e malko kofti tof-va ce si zabravil , no ne e kasno da si popravish greshkata . Vednaga napravi legaliziran prevod na voennata si knizka - ot kadeto stava jasno ce si bil vkazarmata edi kolko si meseca , zashtoto te ti se broiat za staz . Posle si nameri formuliara s tocka 9 i go popalni na novo no tozi pat bez propuski . Prilozi i oshte edno pismo ot koeto stava jasno kakvo si napravil i te prosto shte ti prilozat vsicko tova kam tvoiata papka pri tjah.
Ima i drug variant , ako vece si izpratil voennata si knizka , a samo si zabravil da popalnish tocka 9. Izcakai da polucish pismo ot tiah ce dosieto ti e palno i posle vtoro s datata za Entrevue i na samoto Entrevue shte obiasnish ce si zabravil da dobavish sluzbata si v Emplois au cours , te taka ili inace vece shte sa vidiali voennata ti knizka i shte sa zapoznati s tova !!!
Tova e moeto mnenie , reshenieto e tvoe !!!
KASMET !
p.s. i ne badi tolkova razsejan :wink:
eiliev
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 6:27 pm
Местоположение: София

Mnoggo Vi blagodariq

Мнение от eiliev »

Много Ви благодаря, за добрите думи и за вашите ценни съвети.
Ще имам предвид това което споделихте.
Пожелавам Ви успех в начинанията.
Cheers :beer: :beer:
Заключено