моля за сравнение на цените на Laptopi :)

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
sve
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 2:02 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

моля за сравнение на цените на Laptopi :)

Мнение от sve »

Бихте ли ми казали живеещите вече в Канада заслужава ли си да си купя стар Лаптоп в БГ
http://www.constant.bg/?page=products/c ... &fo==&fv=2
или да изчакам да дойда в Канада и тогава да мисля за това. Бихте ли направили сравнение на цените ако имате някакви наблюдения.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Ami kakvito sa cenite v tvoia site takiva sa i v Canada, samo che v CAD :wink:


:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

I az vse se glasia da napravia sravnenie na cenite i vse me murzi neshto.
Sega puk se chudia obratnoto - dali da si vzema computera obratno za Bulgaria ili da si vzema samo hard diska.

Koe spored vas e udachen variant - da go prodam, da go zamenia s niakoi, koito shte si ostavi svoia v bg ili puk da si go nosia celia?
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Антон »

Da ne se mecham sred razbirachite, ama na men mi se strouvat visoki cenite na staro - i v Ca, i v Bg, verno e che sa pochti sachtite. Dali ne e po-dobre da se vzeme nov ? Po-golemite commerce predlagat bezlihveno izplachtane do 1 god. Moje da se nameriat dobri config. za 1100-1200 CA, men me e iad poveche za taxite.
Strouva li si ikonomia ot 200-300 Cad za systema s AMD, vmesto Pentium IV ? Niakoi ima li predstava kak se darjat AMD-tata pri laptop-ite?
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Az imah edin Compaq s AMD 1800+. Ne mi praveshe problemi, a skorostta si e neshto otnositelno. Ako tarsish niska cena i Intel moje da porazgledash i ofertite za Intel M Celeron Notebooks - niakoi ot tiah ne sa niakak za prenebregvane. Novite modeli sus Celeron na 2.5 i 2.6GHz mi se struvat dosta izgodni.

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

Po moe nabludenie cenite na novite notebooks sa pochti sahshtite kakto markovite v BG. Ako se kanite da si vzimate HP, Compaq, Toshiba i t.n. mislq che ne si struva da si go kupuvate ot BG i da go muknete do tuka... razlikata da e nai mnogo 100-150 $.

Az moga da spodelq ot lichen opit che naprimer na staro tuka moze da se nameri mnogo izgodno kakvato i da e konfiguraciq... Za notebook ne znaq, no az si vzeh normalno PC, P4 2000MHz, 512DDR, 40 GB,Cd-rom, s vgradena Video card, sound card i net karta i mi izleze kam 500$ s taxite i monitor... vzeh go ot turg. Vqrno e che nqma garanciq, no razlikata ot cenata v magazina e ogromna... Ta na tozi turg vidqh da se prodavat i notebooks za po 800$ i to s podobni harakteristiki kato moq.

Taka che oshte vednuz si precenete, zashtoto za da namerite podhodqshtiq turg shte vi otneme vreme, puk da ne govorim, che shte trqbva da se otide i na mqsto... inache si zasluzava pone spored men...

Znachi s upgrade-a koito mu napravih moq izleze kam 1200$ no mu pribavih 17" LCD, CD-RW + DVD-rom, speekers, oshte 120GB hard, 256Mb DDR i Radeon 128Mb... 8) precenqvaite kolko sam spestil...

Haide, uspeh s tehnologiite... :D

P.S. Ako iskate istinski bonne marché, moze da si vzemete i kradenichuk, ako imate poznati i ako precenite che riska da ne pravi problemi si zasluzava.
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Заключено