Immigration Legal services - да или не ?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от smt »

Raziel, много ти благодаря за информацията, която ми даваш и линковете към официалния сайт. :D Благодарност отново! :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
ivobla
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 12:05 pm

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от ivobla »

Здравейте на всички форума
Аз ползвам Legal Advisers и не сажелявам за нито едно левче което сам им дал.Ако е добар и си разбира от работата може да ти спести много нерви и време и най вече време.Може да ти каже(понякога не в прав текст) какво минава и какво не и много други... .В моя случаи ако не бях ползввал сигурно щяха да ме reject-нат още на първа инстанция.За много от хората в BG преполагам че не представлява никаква трудност да си згубят ден или два в четене на форуми и на гадаене но аз просто неможах да си го позволя това и за това прежалих левчетата.По всички форуми пише че нямаш нужда от LA , наистина е елементарно но аз предпочетох малко повече сигурност.
Успех
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от valioiko »

Ти чии услуги ползва?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от kill_u »

//off topic
ivobla написа:Здравейте на всички форума
Аз ползвам Legal Advisers и не сажелявам за нито едно левче което сам им дал.Ако е добар и си разбира от работата може да ти спести много нерви и време и най вече време.Може да ти каже(понякога не в прав текст) какво минава и какво не и много други... .В моя случаи ако не бях ползввал сигурно щяха да ме reject-нат още на първа инстанция.За много от хората в BG преполагам че не представлява никаква трудност да си згубят ден или два в четене на форуми и на гадаене но аз просто неможах да си го позволя това и за това прежалих левчетата.По всички форуми пише че нямаш нужда от LA , наистина е елементарно но аз предпочетох малко повече сигурност.
Успех
Това изказване, колкото пъти го прочета толкова и грешки откривам.
raziel
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 9:32 am

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от raziel »

kill_u написа://off topic
ivobla написа:Здравейте на всички форума
Аз ползвам Legal Advisers и не сажелявам за нито едно левче което сам им дал.Ако е добар и си разбира от работата може да ти спести много нерви и време и най вече време.Може да ти каже(понякога не в прав текст) какво минава и какво не и много други... .В моя случаи ако не бях ползввал сигурно щяха да ме reject-нат още на първа инстанция.За много от хората в BG преполагам че не представлява никаква трудност да си згубят ден или два в четене на форуми и на гадаене но аз просто неможах да си го позволя това и за това прежалих левчетата.По всички форуми пише че нямаш нужда от LA , наистина е елементарно но аз предпочетох малко повече сигурност.
Успех
Това изказване, колкото пъти го прочета толкова и грешки откривам.
Kill_u : Мислиш че някой рекламира ?!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от kill_u »

raziel написа:
kill_u написа://off topic
ivobla написа:Здравейте на всички форума
Аз ползвам Legal Advisers и не сажелявам за нито едно левче което сам им дал.Ако е добар и си разбира от работата може да ти спести много нерви и време и най вече време.Може да ти каже(понякога не в прав текст) какво минава и какво не и много други... .В моя случаи ако не бях ползввал сигурно щяха да ме reject-нат още на първа инстанция.За много от хората в BG преполагам че не представлява никаква трудност да си згубят ден или два в четене на форуми и на гадаене но аз просто неможах да си го позволя това и за това прежалих левчетата.По всички форуми пише че нямаш нужда от LA , наистина е елементарно но аз предпочетох малко повече сигурност.
Успех
Това изказване, колкото пъти го прочета толкова и грешки откривам.
Kill_u : Мислиш че някой рекламира ?!
Не! Не мисля, че някой прави реклама ползвайки гугъл транслейт, просто мисля, че човек трябва като пише такива мнения да си инсталира един чек спелинг за да може да му проверява, какво е писал.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от smt »

Бихте ли ми казали дали точкуването на изпита по ИЕЛТС, което Raziel побликува е за General Training Module или за Academic? Доколкото четох в сайта за провеждане на изпита на ИЕЛТС, за имиграция се изисква General Training. Та затова ми е това запитване, бих искала да съм наясно по този въпрос. Благодаря предварително.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от hadministratora »

Имиграционните искат General Training.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от smt »

raziel написа:За да имаш 4 точки на всяка категория която се оценява в skilled worker, трябва да имаш съответните точки на IELTS:
Speaking 6.5 - 9.0
Listening 7.5 - 9.0
Reading 6.5 - 9.0
Writing 6.5 - 9.0

Под оценка 4.5 на IELTS - не взимаш точки в skilled worker.

Повече инфо на: Before you apply
А оценяването на IELTS може да видиш как се преравнява тук
За това точкуване имам в предвид, което Raziel публикува по повод моя въпрос. Та, въпроса ми беше дали това точкуване се отнася за исканото ниво (General Training Module)? Благодаря предварително!
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от kill_u »

Тук пише, че IELTS трябва да е General Training module

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... esting.asp
Note: IELTS has two options for the reading and writing tests: General Training and Academic. You must take the General Training option.
Ето ти и изискванията за точките на IELTS от ръководството публикувано в официалния сайт на Канадските емиграционни.

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/EG7.pdf

Изображение
ivobla
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 12:05 pm

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от ivobla »

Моля да ме извините, не знаех че ще се явявам на изпит по български. Проверих и форума да не сам объркал нещо, но не съм .Нали това е място на което хората могат да си помагат, било то с идеи, било с опит. Отделям от МАЛКОТО си свободно време, за да споделя своите такива, а за проверката на правопис ще помоля най-учтиво Кill_u да я поеме в свои ръце. Всички знаем че отворковци в БГ има колото искаме, даже има и за износ.Raziel задава въпроса дали не рекламирам не, не рекламирам а и нямам намерението да го правя има други места и начини за това (а и трудно бих могъл да рекламирам нещо или някой без да спомена името му).За IELTS, да трябва да е General .За подготовка за IELTS бих препоръчал http://www.ieltshigher.com - има доста тестове и е един доста добар сайт.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от def34 »

[quote="ivobla"]Моля да ме извините, не знаех че ще се явявам на изпит по български. Проверих и форума да не сам объркал нещо, но не съм .Нали това е място на което хората могат да си помагат, било то с идеи, било с опит. Отделям от МАЛКОТО си свободно време, за да споделя своите такива, а за проверката на правопис ще помоля най-учтиво Кill_u да я поеме в свои ръце. Всички знаем че отворковци в БГ има колото искаме, даже има и за износ.
Изключително се радваме че отделяш от МАЛКОТО си свободно време за да помагаш,но това е форум на българите в Канада и елементарната учтивост изисква да пишеш на български и грамотно.Повярвай ми не става дума за "отваряне" а за най елементарен правопис, които се учи в трети клас.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от smt »

kill_u, благодаря ти за подробното и нагледно инфо. :) Приятеля ми беше изненадан, че за General training изискват подобно високо ниво. Както и да е ще се справим с повече подготовка. :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от ablood »

Аман от досадници търсещи правописни грешки!
def34, щом нивото ти е "над 3-ти клас", 'що пропускаш запетайките.

Духът на "Мама Кенга" още витае из форума.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Immigration Legal services - да или не ?

Мнение от kill_u »

ablood написа:Аман от досадници търсещи правописни грешки!
def34, щом нивото ти е "над 3-ти клас", 'що пропускаш запетайките.

Духът на "Мама Кенга" още витае из форума.
Аз само казах, че поста на ivobla е пълен с грешки. Не виждам нищо лошо в това. Не е ли по добре да се посочват грешките и те да се отстраняват отколкото да закърняват постоянно и постоянно и да водят до абсурди? Всъщност от един друг форум се бях зарекъл да не съдя хората за правописа им защото аз самия не съм перфектен и допускам такива. Но не виждам с какво коментара ми предизвика такова брожение?
smt написа: kill_u, благодаря ти за подробното и нагледно инфо. :) Приятеля ми беше изненадан, че за General training изискват подобно високо ниво. Както и да е ще се справим с повече подготовка. :)
Моля. Всъщност разликата между General Training и Academic Training e в естеството на теста. Reading модула е по дълъг при академичния и Writing-а изисква писането на две есета, а не на писмо и есе. Иначе оценките са еднакви. От 0 до 9.
Публикувай отговор