Собствен бизнес във Ванкувър?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
aquamagic
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 12:18 pm

Собствен бизнес във Ванкувър?

Мнение от aquamagic »

Здавейте,
Пиша Ви от Варна. Със съпругата ми обмисляме да кандидатстваме по федералната процедура.
Много ме гложди въпроса с работата в Канада и виждам че ситуацията е доста разноцветна по този въпрос.
Направи ми впечатление,че всички тук пишат как са кандидатвали на по няколко места за да започнат работа.
Силно ме интересува, толкова ли е трудно да стартира човек собствен бизнес. Ще бъда по-конкретен. Възможно ли е човек с търговски опит в България/Собствена търговска фирма/ да започне собствен бизнес във Ванкувър?/Имаме намерение да се установим там, ако ни излезе късмета/. Пазарът наситен на всичко ли е, че да не можеш да си намериш подходяща ниша за търговия? Ще кажа, че осем години съм се занимавал със собствен внос и търговия с медицинска техника и консумативи/ ортопедични артикули, гипсове и др., както и поддръжката й. Имам директни контакти с доста производители от цял свят и мога да ги използвам евентуално. Ще Ви бъда признателен, ако дадете стойностни коментари. Благодаря Ви предварително за отделеното време и Ви желая успех в професионален и личен план. П.С. Друго с което се занимавам от четири години вече са спекулациите на финансовите пазари, ако това е актуално в Канада.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

Здравей от Торонто ,можеш ,всичко можеш но законно,и то много законно,провери първо ,за стоките си които си продавал във Бг ,дали могат да се продават тука,за да стартираш тук ,трябва капитал ,става въпрос за милиони и нагоре ,Това което си написал става въпрос за търговия на едро нали ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
aquamagic
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 12:18 pm

Re: Калгари

Мнение от aquamagic »

Здравей Муха,
Продуктите с които смятам евентуално да стартирам своя бизнес са на една американска компания със седалище в Сиатъл, USA. Сертификатите им са съгласно FDA, т.е. съгласно американските стандарти, които май важат и в Канада. Става въпрос за продукти от сорта на колани за дископатии, дискови хернии, имобилизатори на крака, ръце врат, китки и т.н. Засега нямам информация как се продават такива продукти в Канада. Дали се продават свободно в санитарни магазини и аптеки или се изписват от ортопедите както лекарствата. Дали се заплащат от клиентите или здравната каса им ги поема. Това е от изключителна важност за мен за да мога да се ориентирам за евентуалния обем на търсенето на тези продукти. Дали има в Канада служби за социално подпомагане както е в България, откъдето се изписват и се дават безплатно различни помощни средства като например слуховиапарати,глюкомери, гръдни епитези/изкуствени гърди/, ортопедични ортези и др. подобни . Дано някой да има иформация, понеже тук имаме добър пазар на тези продукти.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Собствен бизнес във Ванкувър?

Мнение от myhata II »

Направи им запитване и ще си наясно !! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Собствен бизнес във Ванкувър?

Мнение от Independent »

Освен ортопеди, тук има и т.н. chiropractors. Те не са медицински лица, по-скоро от сорта на специални масажисти. Те също биха могли да служат като мрежа за разпространение на подобни продукти. За най-сугурно обаче може да се свържете с някоя Chamber of commerce
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Собствен бизнес във Ванкувър?

Мнение от MrGeek »

aquamagic написа:Здавейте,
Пиша Ви от Варна. Със съпругата ми обмисляме да кандидатстваме по федералната процедура.
Много ме гложди въпроса с работата в Канада и виждам че ситуацията е доста разноцветна по този въпрос.
Направи ми впечатление,че всички тук пишат как са кандидатвали на по няколко места за да започнат работа.
Силно ме интересува, толкова ли е трудно да стартира човек собствен бизнес. Ще бъда по-конкретен. Възможно ли е човек с търговски опит в България/Собствена търговска фирма/ да започне собствен бизнес във Ванкувър?/Имаме намерение да се установим там, ако ни излезе късмета/. Пазарът наситен на всичко ли е, че да не можеш да си намериш подходяща ниша за търговия? Ще кажа, че осем години съм се занимавал със собствен внос и търговия с медицинска техника и консумативи/ ортопедични артикули, гипсове и др., както и поддръжката й. Имам директни контакти с доста производители от цял свят и мога да ги използвам евентуално. Ще Ви бъда признателен, ако дадете стойностни коментари. Благодаря Ви предварително за отделеното време и Ви желая успех в професионален и личен план. П.С. Друго с което се занимавам от четири години вече са спекулациите на финансовите пазари, ако това е актуално в Канада.
Лично според мен е далеч по-удачно да заложиш на спекулациите на финансовите пазари. Най-малкото защото управлението на риска там е изцяло в твоите ръце. Търговията иначе е плътно заета в почти всички възможни ниши, като принципно най-трудна е борбата с братята китайци и големите акули, държащи потока от/към Азия. При всички случаи ще ти трябва доста време на местна почва докато изобщо се ориентираш в ситуацията. Не забравяй, че основният проблем не е какво и на какви цени ще успееш да внесеш, а на кого и колко бързо ще успееш да го продадеш тук (нещо изключително трудно за някой без изградена репутация). Затова заложи на спекулациите и проучването на пазара, поне за първите години. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Собствен бизнес във Ванкувър?

Мнение от kikolilokiko »

aquamagic написа:П.С. Друго с което се занимавам от четири години вече са спекулациите на финансовите пазари, ако това е актуално в Канада.
като се занимаваш толкова време с това би следвало да ти е ясно дали е актуално ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Собствен бизнес във Ванкувър?

Мнение от ablood »

За да излезеш на абсолютно непознат и вече рзработен пазар, конкурирайки фирми с репутация и изградени връзки ще ти трябва:

съвсем нов, атрактивен продукт, до който другите нямат достъп,
или
изключително влиятелен тъст,
или
гениална находчивост,
или
огромен, собствен капитал,
или
късметът няколко от конкурентите да се преориентират безпричинно към нещо друго, или фалират.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Собствен бизнес във Ванкувър?

Мнение от 7George »

Всички по-горе изказали се са прави. Освен това, като си нов, дребен и неизвестен, знам че и банките не ти давали кредити. А как става това със собствен капитал, не знам даже. По-скоро първо да работиш за някого в тая сфера. Докато един ден не решиш да се отцепиш, с част от клиентите - ако те оставят. А в тая криза аз само слушам за сливания и фалити. :wink:
Embrace your climate change!
aquamagic
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 12:18 pm

Re: Собствен бизнес във Ванкувър?

Мнение от aquamagic »

Здравейте отново,

Всичко казано по-горе е абсолютно вярно и се отнася за всеки пазар.
С тази фирма работя от осем години и винаги са защитавали интересите ми.
Аз се поразрових тук там из нета, но не открих фирма базирана в канада, която да предлага подобни продукти.
Става въпрос за наколенки, шийни яки при фрактури, колани за дископатии и т.н. Ако някой е ползвал или видял такива продукти, ме интересува в какви обекти се предлагат те. Ортопеда ли ги изписва или клиента си ги копува по собствена оценка. Как предпочитат да пазаруват в Канада, в магазина или поръчват по Интернет. Какво пазаруват по Интернет. Благодаря Ви предварително.
aquamagic
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 12:18 pm

Re: Собствен бизнес във Ванкувър?

Мнение от aquamagic »

Забравих да попитам, как се прикрепя файл към съобщение?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Собствен бизнес във Ванкувър?

Мнение от speedy »

Ако става въпрос за подобни неща - http://www.shoppersdrugmart.ca/english/ ... races.html - няма да е лесно. Пазарът е много утъпкан и дори Wal-mart се намесват.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Собствен бизнес във Ванкувър?

Мнение от radkoT »

Биснесът в бг (или казано по просто пре-продажбата с 100,200,300% надценка ) и този тук са малко по различни.
Не искам да ти секвам устрема но ми се види да фалираш още на 1 месец като те слушам как говориш .
Наистина ли си мислиш че ти ще си единствения които ще ги вкарва тези работи и единствено твоята фирма с която работиш от 8г е единствения производител в световен мащаб :lol: :lol: :lol:
Конкуренцията тук е убийствено силна а да не забравяме че сега има и криза.
Все пак успех пожелавам,наи важното е мерак да има човек ,но само с него не става повечето пъти .
А, да не забравя, ако искаш да правиш сериозни маркетингови проучвания този форум не е най подходящото място за целта :lol:
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

И аз да кажа нещо.

Мнение от BMO »

Едно нещо съм забелязал в Канада-Имаш ли цел и работиш ли в тая насока упорито - то се постига. :roll: :)
aquamagic
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 12:18 pm

Re: Собствен бизнес във Ванкувър?

Мнение от aquamagic »

speedy написа:Ако става въпрос за подобни неща - http://www.shoppersdrugmart.ca/english/ ... races.html - няма да е лесно. Пазарът е много утъпкан и дори Wal-mart се намесват.
Здравейте,

Благодаря на Speedy за неговия пост. Точно от това се нуждаех. Retail kомпания със развита търговска мрежа. Що се отнася до конкурентните продукти, това което видях да предлагат не е на особено добро ниво като качество, а предполагам че цените им са доста над това, което мога да им предложа за по-качествен продукт. Всичко е въпрос на предварителна подготовка и правилна презентация пред подходящите хора. Пак казвам, ако някой ползвал ортопедични продукти от веригата, която speedy е постнал, нека да си каже мнението. Успех на всички в начинанията им.
Публикувай отговор