какво ви в мнението за west island

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

Lub0 написа:Уест Айлънда може само да го сънуваш... по-добре събирай чековете, може да ти стигнат след 2-3 години за трейлър в Сеинт Юбер, може да ти прилегне на колата...
Ще го туря трейлъра в парка на ил бизард до твоя, че по-тънки наемите :) Ще берем боровинки и къпинки и ще ловим риба да се препитаваме :)
А къщата ще продам и ще сложа едно РРСП да го глътне Ърл Джонс.

Хайде , запасвай пищовите и бегай дома, че път те чака.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

pamelaa написа:Истината е, че високо платените специалисти не живеят в квартали тип ил бизар на 2 часа от центъра с 3 рейса и метро.
Защо някои хора продължават да се заблуждават, че "Делаверата е у центаро. Там преа да съ бачка и живеи!" Всъщност сравнително малка част от работните места в голям Монреал са концентрирани в Downtown
pamelaa написа:А високоплатените специалисти блъскат здраво, по 12-14 часа на ден, и ги интересува да са близо до работата си.
Всъщност обикновенно е точно обратното - колкото е по-ниска ставката на човек, толкова повече часове работи и толкова по-близо до работата си иска да живее. Изключения разбира се има, но работохолиците в Монреал не са много.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от survivor »

Jim написа: Забелязвам обаче че милионерските имения по западния остров се повече минават в ръцете на ливанци, китайци, тук таме италианци и гърци.
Или както ще каже Блъди, паплач :lol:

Само да спомена, че при менаджерските позиции и някои други доходоносни професии като адвокат, лекар и т. н., няма работно време и няма 8-часов работен ден, както няма и overtime :) То и затова цените на имотите в хубавите централни квартали са толкова високи.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

Не, не бих!
Е, разходи ли се край метростанциите?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от krimon »

Изображение
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от pamelaa »

МИлионерски имения има покрай реките не само на на уест айлънд, а и на север и на юг. Просто довода с именията е смешен :) Почти всеки може да каже , че в радиус 5 км от къщата му има милионерско имение и голф. Аз очаквах да се каже нещо от типа готина атмосфера, по читави хора, по богати квартали и т.н. .
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от survivor »

Блъди, абе към синята линия на метрото нямам път скоро, ама си спомням добре че там започва най-баровската част на Утрамон (защото Утрамон си има и втора спирка на метрото), а пък другите най-скъпи квартали които споменах ги познавам доста добре и е факт че са с много удобен публичен транспорт.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

survivor написа:Блъди, абе към синята линия на метрото нямам път скоро, ама си спомням добре че там започва най-баровската част на Утрамон (защото Утрамон си има и втора спирка на метрото), а пък другите най-скъпи квартали които споменах ги познавам доста добре и е факт че са с много удобен публичен транспорт.
ОК, както кажеш. Ти ги знаеш всичките. Еднак'ви са и около метростанциите, и навътре при баровските къщи.
Спорейки в стил McGeek ти извърташ нещата сякаш твърдим, че всички места с достъпен градски транспорт автоматично биват веднага завладявани от бедняци без собствени коли.
Ако погледнеш сателитна снимка на обожаваната от теб метростанция Монпети ще видиш, че на 2 преки от нея са вече само кооперации. Сама знаеш, че този кръг няма да се стеснява, а ще расте. Единствено наличието на достатъчно богати хора, склонни да държат къща с двор, на чието място веднага може да се построи и напълни жилищен блок забавя този процес.
Уви в чистите и спокойни, но не чак толкова баровски квартали не е така.

Още един пример - кварталчето Bois Frank, където умишлено преградиха улицата излизаща директно на бул Marcel Laurin за да не минават излишни досадници през него. Заради това преграждение хората заобикалят 5-6 колометра вместо директни няколкостотин метра, но се чувстват доволни и изолирани от булеварда по който бръмчат множество автобуси. Не са им притрябвали - имат си коли и училищни бусове.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от IvHaydu »

THC написа: Същото важи и за Мотреал Ванка, то не е спора къде е хубаво.
всеки опитва да убеди себе си, че не е сбъркал :lol:
рядко има индивиди, които дори и да могат да си го позволят, биха се изтягали под палмата с коктейл в ръка.
хората по рождение имат таралеж в гащите
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от survivor »

Блъди, две преки са страшно много. И като трябва да се минат две преки от спирката на метрото е страшно недостъпно за бедняци :lol: И какви са тези кооперации? Кондота? Ти не разбра ли че кондо на скъпо място излиза много по-скъпо от барака в Лавал?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

survivor написа:Блъди, две преки са страшно много. И като трябва да се минат две преки от спирката на метрото е страшно недостъпно за бедняци :lol:
Това са първите 2 преки от разрастването. Тепърва радиуса ще се увеличава.
survivor написа:И какви са тези кооперации? Кондота? Ти не разбра ли че кондо на скъпо място излиза много по-скъпо от барака в Лавал?
И съответно 30 пъти по-евтино от бараката в Уестмаунт :lol: , която е била на негово място преди това, нали? И защо реши, че са кондота, а не кооперации с наематели?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от survivor »

Абе каквото и да построят на тази скъпа земя, дори и блок с наематели да е, уверявам те че никак няма да да е евтино, много по-скъпо би било от подобен блок с наематели в Лавал. Просто връзката която правиш - отдалеченост от метро и публичен транспорт се равнява на евтин и ниско качество квартал, никак, ама никак не е вярна.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от ablood »

survivor написа:Абе каквото и да построят на тази скъпа земя, дори и блок с наематели да е, уверявам те че никак няма да да е евтино, много по-скъпо би било от подобен блок с наематели в Лавал. Просто връзката която правиш - отдалеченост от метро и публичен транспорт се равнява на евтин и ниско качество квартал, никак, ама никак не е вярна.
Ама разбира се, че не е вярна!?! :? Ти не четеш нито себе си, нито другите.
И защо намесваш Лавал? Цените на имотите в квартала, в който живея ми позволиха да си купя много по-прилична къща, отколкото бих могъл да си взема в Монреал уест при моя бюджет. Единствено ДДО е евтин, но там категорично не ми хареса. Лавал е по-евтино място и никога не съм твърдял обратното?!? Разбира се и Лавал си има баровски , както и цигански райони.
Тъпо е да се слагат такива огромни пространства под един знаменател.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от Странджата »

Сега , с извинение , че коментарът ми е извън темата(ама нали както обикновенно тя си отиде у ряката) и с безприкословното ми съгласие , че всичко Любово е по-по-най , да си кажа - живея на южния бряг , не мирише , градчето е обявявано за две поредни години ,, Градът на щастието,, в Квебек (по показатели от всякакъв род) ски пистите се виждат от къщата ни , дори и вечер , защото работят до 22ч. , на 5мин . от нас има парк с езеро и безплатно кану , училището на детето се намира почти в гората....И Ги Лафльор ни е почти съсед :wink: Човекът полита в Космоса , е кой съсед на баш барото ще се изстрелва натам? Верно , че на нас ни миришат доста чорапите за совалка , ама пък не мирише чак толкова на южния бряг :beer:
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Re: какво ви в мнението за west island

Мнение от smotan »

Как точно миришат чорапите? :?
Публикувай отговор