Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Deja
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 8:37 am

Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от Deja »

Здравейте,

Живот и здраве кацам в Отава на 9-ти октомври. Работила съм администрация и в Министерсто на икономиката -2 години (за програмата на министъра), и в Ериксон (поръчки, фактури, резервации на хотели и самолети...)- 2 години. Достатъчен ли е този опит за да мога да си намеря подобна работа (ако съм си взела добри препоръки), в смисъл дали ще ми помогне този опит и препоръките.
(Иначе искам да работя с биология, защото това съм учила, но знам, че ще трябва да си доучвам).
Много благодарая предварително!
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от ivanko13 »

Хм... Работа ще намериш ама няма да е много рилейтид с препоръките и образованието... За чистач, мияч, деливъри, продавач, констракшън принципно не ти трябва много опит ама и там ще трябва някой добра дума да каже за тебе най-малкото... За по сериозни позиции флуент английски, местни курсове, сертификати, дипломи, препоръки, волунтерство(по нашенски ангария) много нерви, постоянство и т.н.
Не подценявайте имиграцията и учете английския щото работата е бозук... :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от rolyd »

Хм... Работа ще намериш ама няма да е много рилейтид с препоръките и образованието... За чистач, мияч, деливъри, продавач, констракшън принципно не ти трябва много опит ама и там ще трябва някой добра дума да каже за тебе най-малкото... За по сериозни позиции флуент английски, местни курсове, сертификати, дипломи, препоръки, волунтерство(по нашенски ангария) много нерви, постоянство и т.н.
Не подценявайте имиграцията и учете английския щото работата е бозук... :)
Разбира се че можеш ..... всичко е до късмет, но първо ще трябва да си приравниш дипломата, заради местните изисквания за работа /държавна/, или можеш да се ориентираш към хотелите. Но езика трябва да ти е флуент :D
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от Преуспял »

По принцип е грешка да слушаш муътъ, макар че е вярно това за езика (осъзнал е най сетне, че това е едно от нещата, които не му достигат).

Ако искаш хубава работа, наистина най-важното е това, да говориш най-малкото флуънт.
Deja
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 8:37 am

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от Deja »

Здравейте отново,
Да, флуънт ми е английският - аз от година и половина съм вече логистика в Ериксон и работя само за Италия - цялата ми кореспонденция е на английски, а и във фирмата това е езика, на който се говори, всичките шефове са чужденци. Просто се надявам такава фирма като Ериксон (два пъти повече пазарен дял в сравнение с Нокия) да е предимство за намиране на работа поне в началото да не се налага да мия чинии, а примерно офис администратор в някоя фирмичка...мислите ли, че е възможно?
Аз ще си доучвам по биологията - решила съм го иначе....
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от koceto77 »

Ериксон наскоро купиха голям дял от Нортел. Ако имаш достъп до вътрешен сайт с обяви за работа прегледай дали има нещо в канадските им офиси.

И стига сте с плашили с това миене на чинии, те тука хората са измислили миялни машини за целта :wink:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от filipne »

rolyd написа: Разбира се че можеш ..... всичко е до късмет, но първо ще трябва да си приравниш дипломата, заради местните изисквания за работа /държавна/, или можеш да се ориентираш към хотелите. Но езика трябва да ти е флуент :D
Вярно е че късметът играе голяма роля ама само с късмет не става.

Приравняването не дипломата само по себе си е едно нищо - чиста формалност и работа не намира.
Да не говорим, че държавна работа за новопристигнал имигрант е абсолютна химера.

Иначе ivanko13 е дал много добро описание на ситуацията.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от Koko »

Deja написа:Здравейте отново,
Да, флуънт ми е английският - аз от година и половина съм вече логистика в Ериксон и работя само за Италия - цялата ми кореспонденция е на английски, а и във фирмата това е езика, на който се говори, всичките шефове са чужденци. Просто се надявам такава фирма като Ериксон (два пъти повече пазарен дял в сравнение с Нокия) да е предимство за намиране на работа поне в началото да не се налага да мия чинии, а примерно офис администратор в някоя фирмичка...мислите ли, че е възможно?
Аз ще си доучвам по биологията - решила съм го иначе....
Тук следва въпроса - защо си се насочила към Отава? В Отава е държавната администрация, но бизнеса е в Торонто и Калгари, но не и във федералната столица. Що се отнася до работа в държавната администрация - обикновенно хората се местят към Отава когато вече имат осигурена работа в системата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от ablood »

Според мен:

Нищо не е въпрос на късмет - има ли атрактивно работно място на пазара, има и конкуренция за него. Кесмет е ако се уредиш без мястото да е обявено.

Изобщо не държат на местен опит. Естествено, ако имаш конкуренция с местен опит и подобни на твоите квалификации нямаш шанс.

Шансовете ти са да започнеш с пост, за който повечето кандидати макар и с местен опит не могат да се мерят с твоите квалификации. Когато натрупаш няколко месеца експириънс и направиш добро впечатление - скачаш на следващото стъпало.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Deja
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 8:37 am

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от Deja »

Здравейте пак,
Аз не съм писала, че искам да работя в държавната администрация (там трябва и френски сигурно) - просто работата да е административна...Дано успея...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от THC »

Deja написа:Здравейте пак,
Аз не съм писала, че искам да работя в държавната администрация (там трябва и френски сигурно) - просто работата да е административна...Дано успея...
1ви съвет е да не четеш филипинеца
и 2ро някой по-горе ти каза ериксон купиха нортел, виж си вътрешните обяви и земи мястото на някой канаЛски некадърник
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от Koko »

Deja написа:Здравейте пак,
Аз не съм писала, че искам да работя в държавната администрация (там трябва и френски сигурно) - просто работата да е административна...Дано успея...
Да, точно за това си мисля че Отава не е най-добрият избор.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от filipne »

THC написа:
Deja написа:Здравейте пак,
Аз не съм писала, че искам да работя в държавната администрация (там трябва и френски сигурно) - просто работата да е административна...Дано успея...
1ви съвет е да не четеш филипинеца
и 2ро някой по-горе ти каза ериксон купиха нортел, виж си вътрешните обяви и земи мястото на някой канаЛски некадърник
Преди този първи съвет, има друг - не чети хора пишещи под въздействието на трева :lol:

Освен това, в конкретния случай мнението ми съвпада с това на ivanko13 (в случай, че въобще си забелязал де) . И него ли да не слуша или как?
Последно промяна от filipne на Пет Авг 28, 2009 3:54 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от filipne »

ablood написа:Според мен:

Нищо не е въпрос на късмет - има ли атрактивно работно място на пазара, има и конкуренция за него. Кесмет е ако се уредиш без мястото да е обявено.
Да бе хич не е ! При положение, че 80% от работните места не се обявяват никъде си иска доста късмет да си "на точното място в точното време"
Ако се уредиш е по скоро връзкарство, не късмет. Много върви иначе.
ablood написа: Изобщо не държат на местен опит. Естествено, ако имаш конкуренция с местен опит и подобни на твоите квалификации нямаш шанс.
Нали? Ми то почти няма позиция за която второто ти твърдение да не е вярно. Следователно първото е почти винаги невярно.
ablood написа: Шансовете ти са да започнеш с пост, за който повечето кандидати макар и с местен опит не могат да се мерят с твоите квалификации. Когато натрупаш няколко месеца експириънс и направиш добро впечатление - скачаш на следващото стъпало.
Ами да - само за няколко месеца ? Или по-скоро за няколко години ? Е, ако става въпрос за бачкаторска позиция може и така да е.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Дали с опит в международна фирма ще успея да намеря работа?

Мнение от Преуспял »

filipne написа: Преди този първи съвет, има друг - не чети хора пишещи под въздействието на трева :lol:
Мисля, че той и надрусан до полукома пак ще звучи 100 пъти по-интелигентно от много народ тука ;)

(то 'надрусан' не е баш правилния глагол като се говори за онова на картинката, ама ю гет май дрифт)
Публикувай отговор