Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Калгари

Мнение от ivanko13 »

myhata II написа:Ванче ,"C" !
Колега :beer: .... Тия откачалки могат обаче да те съдят ако им направиш CPR ... Тука ми разправяха за един случай животоспасяване на баба ... Всичко минало добре и бабата пратила писмо с благодарности и най отдолу призовка за съда щото човека дето я спасил и счупил ребро ....
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Калгари

Мнение от todorovi »

myhata II написа:
Fireman написа:Той щото мухата знае и някога е кандидаствал хахаха :lol:
На него му дай черноморски мацки :)
Мухата има сертификат и разрешително за белезници за бърза помощ и за носене на оръжие, Пожарна изкарах ги преди 3 г. майна ,трябва да ти кажа ,тук бая се въоражих с документи :lol:
А ползвал ли си ги тези сертификати и разрешителни? И може ли малко повече инфо за тези курсове. В сайта на полицията към изискванията е посочено само сертификат за бърза помощ :?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

todorovi написа:
myhata II написа:
Fireman написа:Той щото мухата знае и някога е кандидаствал хахаха :lol:
На него му дай черноморски мацки :)
Мухата има сертификат и разрешително за белезници за бърза помощ и за носене на оръжие, Пожарна изкарах ги преди 3 г. майна ,трябва да ти кажа ,тук бая се въоражих с документи :lol:
А ползвал ли си ги тези сертификати и разрешителни? И може ли малко повече инфо за тези курсове. В сайта на полицията към изискванията е посочено само сертификат за бърза помощ :?
Не изобщо,захвърлил съм ги в чекмеджето ,за полицията не знам,само знам че там като кандидатстваш ,те обръщат с хастара надолу,правят ти се проверки за миналото ти -това трае за около 3 до 6 месеца ,в бгто се изискват от нащо МВР документи за цялото ти семейство,и само ако някой брат ти или братовчед са откраднали и копче или имат некаква катастрофа или нещо кофти записано там ,гърмиш !!!
1000 пъти съм им казвал че ти отговорност за семейството не си носиш ,ама тъпаци са тука ,ако искаш повече инфо имам познат който познава тук в Торонто, полицай българин
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

Сега за курса ,беше около 3000 д ,сега не знам колко е ,трае 2 месеца имаш изпити по арест ,първа помощ,пожар и малко право /което включва Права при арест и 20 кода при ситуации
След като ги вземеш ,което е бая трудно да ти кажа защото започнахме 30 и изкарахме 14 ,се държи изпит с 1200 въпроса ,на който трябва да имаш 85% верни /включва цялата правна материя от арест до права за собственност и взъемодействие със полиция,преди да отидеш на изпита ,трябва и да си лицензиран -тоест да си проверен от тукашните ,че си чист и нямаш криминално минало и забележи да не си и финансово длъжен :lol:
Тея тук са голям смях да знаеш :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

ivanko13 написа:
myhata II написа:Ванче ,"C" !
Колега :beer: .... Тия откачалки могат обаче да те съдят ако им направиш CPR ... Тука ми разправяха за един случай животоспасяване на баба ... Всичко минало добре и бабата пратила писмо с благодарности и най отдолу призовка за съда щото човека дето я спасил и счупил ребро ....
Могат ,ама тука законите им се интерпретират както си искат и не са точно обосновани всичко е въпрос на факти ,аз сега ще ти кажа ,че лично аз мога да те пребия ,ако ми правиш номерца по време на арест,знаеше ли го това ?!? :lol:
Тук всичко е относително,да си чул да са осъдили полицай или някой охранител ? :lol:
А за бабито ,хванала си адвокатче и решила да изкара некой лев ,подкокоросана от гладното адвокатче,ако мине :lol:
Между другото и в този курс точно за такива случей те подготвят,даже имахме 2 дни в Съда на Онтарио :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Калгари

Мнение от leaf »

todorovi,

един съвет от мен.
Ако в Канада искате да успеете в нещо четете официалните сайтове и следвайте правилата.
Не се подвеждайте по емоциите на другите. Слушайте истории ама не страшилки и се опитайте да вземете рационалното от тях.

Ето малко сайтове за образование по програми които може да ви заинтерисуват.

http://postsecondary.humber.ca/21701.htm

http://postsecondary.humber.ca/11071.htm

http://postsecondary.humber.ca/22201.htm

Тези проверки за които говори един от съфорумците са си просто нещо като Свидетелство за съдимост, тук го наричат Police check record. В канада за много професии се изисква този рекорд дори за работа в счетоводство понякога. Зависи от отговорностите.

Първа помощ сертификата също е изискване за много професии тук и има различни степени според професията. Това е курс за един ден.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

leaf написа:todorovi,

един съвет от мен.
Ако в Канада искате да успеете в нещо четете официалните сайтове и следвайте правилата.
Не се подвеждайте по емоциите на другите. Слушайте истории ама не страшилки и се опитайте да вземете рационалното от тях.

Ето малко сайтове за образование по програми които може да ви заинтерисуват.

http://postsecondary.humber.ca/21701.htm

http://postsecondary.humber.ca/11071.htm

http://postsecondary.humber.ca/22201.htm

Тези проверки за които говори един от съфорумците са си просто нещо като Свидетелство за съдимост, тук го наричат Police check record. В канада за много професии се изисква този рекорд дори за работа в счетоводство понякога. Зависи от отговорностите.

Първа помощ сертификата също е изискване за много професии тук и има различни степени според професията. Това е курс за един ден.
:lol: Добре ,както искай си го превеждай,казах поне 3 пъти че не е просто свидетелство за съдимост,а е на на цялата ти рода !!!! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от Linko »

Муха, а как проучват цялата рода? Нещо като родово свидетелство за съдимост ли искат или свидетелства на отделните членове на родата до 9-то коляно? :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Калгари

Мнение от becks »

Fireman написа:хайде да играем на една игра "Прееби другарче " :lol:
Странджа,благодаря най-искренно за класирането ми като водещ капитан на "Потъник" (Титаник) :wink: :P
Картофите са хубаво нещо,хранителни и евтини,мога да ги беля ,значи мечтата наполовина ми е осъществена :)
Честито Драго и добре дошъл на тръстиката. Въждам, че си разбрал, че на чужд гръб и 100 тояги са малко ;)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

Имат си начини и не се шегувам,казвам ти го от първа ръка ,става въпрос за "Полицай" !!!
Това което ти го каза преждеговорищия важи за лиценз ,ще ти го напиша на френски да погледнеш и да спреш да ме плюнкаш ,защото си много неосведомен !!! :lol:

Services Prives De Securite Et D'Enquete
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от Linko »

Да бе, сигурно си имат внедрени агенти и шпиони в българското следствие и в правосъдието или плащат на подкупни служители в тези органи. Степента на корумпираност в българската правораздавателна система е всеизвестна.
А списъкът с членовете на родата ти ли го изготвяш или те си го съставят сами? :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

За консултация се заплаща :lol:
Питаш ме неща като малко дете вече ,защо не идеш в Полицията те ще ти обяснят :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от Linko »

Ами защото ти си тоя който се изцепваш с инфо уж от "първа ръка" и то безплатно, на ползу роду един вид. Ама нещо взе да намирисва на дезинформация или източника е н'ам си коя ръка. ;)
А ако е до заплащане и сигурен източник, то аз никога няма да питам тебе за каквото и да било, знам къде да ида и кой да питам. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

:lol:
Хм,ти наместо да ми благодариш пак плюваш,май със тебе трябва да се кара ургулишката ! :beer: :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Калгари

Мнение от ivanko13 »

leaf написа:
Първа помощ сертификата също е изискване за много професии тук и има различни степени според професията. Това е курс за един ден.
Или за два дни ако си health care provider или вземаш и First Aid...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Заключено