ЕС обмисля визов режим за Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от prace »

В Холандия има повече от 1000 джамии. Не знам как са разпределени по градове. В Амстердам е най-голямата. Там само 20% от населението са холандци. През последните 6-7 години тема номер 1 по медиите в Холандия е радикалният ислямизъм. Това се случи след като бях убити показно политикът Пим Фортаун и режисьора Тео ван Гог. Последният го заклаха като прасе посред бял ден на една от най-оживените улици. Убиецът е роден в Холандия мароканец.
Убедена съм, че и в Канада има много чалми и алкайдовци. Може би са по големите градове. Торонто, Монтреал....И в двата града не съм била.
Но тук не усещам такъв проблем като в Холандия. Мисля, че така е и в Германия, Белгия, Франция (много мароканци) и др.
Когато питам канадците имат ли проблем с мюсюлманите тука и усеща ли се напрежение между християни и мюсюлмани, те не могат да разбера за какво говоря.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от prace »

Обаче е истина и това, че когато се качвахме на самолета за Торонто, ние бяхме единствените бели. Мъжът ми ме попита дали наистина съм убедена, че искам да отида в Канада....
Щото ако е същата цигания, по добре да си седим в Холандско... :D
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от smotan »

Една от причините да не си стоя в БГ е, че искам да ми е шарено.
Все се оплакаме, че ни третират като хора нинам си коя ръка, а в същото време - маса изказвания кой бил с чалма, кой бил маймуна и какво ли още не...
Радвам се, че късметът досега е бил на моя страна и ме срещна с много стойностни хора от всякакви раси и националности. Някои от тях дори напълно оправдаха доверието ми.
Гадове също се срещат без ограничение на цвят и религия.
Свят широк - хора всякакви.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от prace »

smotan написа:Една от причините да не си стоя в БГ е, че искам да ми е шарено.
Все се оплакаме, че ни третират като хора нинам си коя ръка, а в същото време - маса изказвания кой бил с чалма, кой бил маймуна и какво ли още не...
Радвам се, че късметът досега е бил на моя страна и ме срещна с много стойностни хора от всякакви раси и националности. Някои от тях дори напълно оправдаха доверието ми.
Гадове също се срещат без ограничение на цвят и религия.
Свят широк - хора всякакви.
Това е така. Свят голям хора разни. В Дубай съм виждала и общувала с много свестни и добри хора. Само, че когато имаш дъщеря и живееш в Холандия, а мароканското момче и казва, че е бяла к...ва, защото няма забрадка, а ходи с къса пола и къси панталони и че не струва повече от козата му, тогава няма да си толкова широко скроен и ще се чудиш как да намериш училище без марокански момчета.
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от smotan »

prace написа: ... когато имаш дъщеря и живееш в Холандия, а мароканското момче и казва, че е бяла к...ва, защото няма забрадка, а ходи с къса пола и къси панталони и че не струва повече от козата му, тогава няма да си толкова широко скроен и ще се чудиш как да намериш училище без марокански момчета.
Почва се полемика тука.
А къде по света не се чудиш? В БГ, в УСА, в Тувалу? Чудене голямо по всякакви въпроси ...
Отвратителни са тези с промитите мозъци, ама лошото е, че нямам идея как да ги променим. :(
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Ivan1007 »

Наталка горя като факла...

И в Чехия антициганизмът е масова мода. Четирима расистки мотивирани подпалвачи скоро бяха осъдени на 86 години затвор. Присъдите поляризираха обществото, а някои политици извадиха популистката карта, пише Елена Никлева

През април 2009 година, в навечерието на рождения ден на Хитлер, расисти хвърлиха запалителна бомба срещу ромска къща. Двегодишната Наталка пострада изключително тежко и само по чудо оцеля с 80-процентни изгаряния. В продължение на година детето претърпя близо 100 пластични операции на стойност над 40 хиляди евро. И днес лицето му е рана до рана, ще остане цял живот обезобразено, с всички психологически проблеми от преживяното. Неслучайно присъдата включва и обезщетение в размер на близо 700 хиляди евро, защото някой трябва да плати и разходите за болничното лечение. Макар че нападателите нямат средства, тъй като не работят и едва ли някога ще обезщетят Наталка.

...
Само за първите 4 дни след огласяването им около 10 000 души са събрали подписи във Фейсбук и едва ли не готвели петиция в защита на нападателите, добавя изданието. Многозначителен е фактът, че тези хора излизат във Фейсбук с истинските си имена и не се свенят да обсипват ромите с раситски и дори вулгарни квалификации.

А какви сигнали изпращат политиците? Лично държавният глава, президентът Вацлав Клаус, беше изненадан от високите присъди

...

Макар че сякаш бяха позатихнали след влизането на Чехия в ЕС през 2004, проблемите набраха нова сила през последните години. Крайнодесни организации проведоха походи през ромски квартали, в много от случаите само намесата на полицията успя да предотврати тежките насилия. В резултат към Канада започна масово преселение на чешки роми, търсещи убежище с мотива, че са преследвани и дискриминирани. Като ответна мярка Канада наново въведе визи за чешки граждани

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6162069,00.html"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от bp_de »

Ми Иване кат са ти толкова мили и драги циганите - е на направи комитет , активираи се , ти знаеш какво може да се направи в Канада като си й гражданин и т.н да ги вземат при вас......
Ще ги храните и поите ,ще си ги гледкате, ще работите и ще им плащате парички а те ще се шматкат натам ,насам ще ви покрадват ... и прочие .
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Ivan1007 »

bp_de написа:Ми Иване кат са ти толкова мили и драги циганите - е на направи комитет , активираи се , ти знаеш какво може да се направи в Канада като си й гражданин и т.н да ги вземат при вас......
Ще ги храните и поите ,ще си ги гледкате, ще работите и ще им плащате парички а те ще се шматкат натам ,насам ще ви покрадват ... и прочие .
Тц ... Не си разбрал. :D

Мисля, че си е много добре с визи в Канада за граждани и на Чехия и на България и на Румъния, независимо от етническата им принадлежност.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от bp_de »

То визите само правят живота на обикновения гражданин крив - иначе НИКОГА не са спирали тия дет искат да се идат някъде.
Сега кат няма визи ,та даже баи мангал е и европеиски гражданин - що няма наплив от мангал да идва в немско например.. простичък отговор - системата е така устоена че баи мангал няма да вземе никакви кинти, няма да може да краде нищо и т.н -ще си навлече само проблеми.
Така че проблема е по принцип при вас - явно системата в Канда е так направена че кат доиде манго и има гювеч и тои затва идва.
Ако манго е дискриминиран -то е от лесно по лесно да мине само в някоя друга близка страна в ЕУ ..ама тои чак в Канада лети що явно само там има какво да намаже....

Специално в тоя случаи ти казах - Чехия е икономически МНОГО силна . Та не върви някакси да и казват че неините граждани требва да се редат на опашка.Та няма начин да не дигнат шум -а какво ще стане ще видим.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Ivan1007 »

Пак не си разбрал. :D

Точно затова ми харесва да има визи, защото това прави живота на "обикновения" гражданин крив.
Така има некакъв шанс да вдене, че ако обижда и тормози други граждани и се държи се като дивак то ще се реди на опашка за визи, ще ходи по интервюта и ще си плаща като азиатец или африканец. :D
Кофти е наистина. :)

Иначе проблемът Канада си го реши. Сега топката е в Чехия и то доста отдавна.

За Германия не знам доколко добре е устроена системата, но май статистиката показва, че повече напускат Германия отколкото отиват там наистина, но напускат високовалифицирани хора, а продължават да идват черноработници.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от bp_de »

Аз много добре знам за какво става дума но се вижда че ти се кефиш на тапотии....видите ли кои съм аз ,имам канадски паспорт и вече съм голямата работа що не се реда на опашки ако требе да ходя някъде..
Тия дет са палили и били и т.н цигани те въобще не ги вълнува дали ще има визи или няма да има.
Също така чехите са си достатъчно добе и на повечето също не им пука - има достатъчно други дестинации дет може да се иде.
С визи може да спереш единствено бедни хора дето нямат пари за фалшив парпорт - 1 паспорт от безвизова страна с Канада е 500евра ....

И маи четеш някакви калпави статистики - в немско има нови закони и всички от новите страни на ЕУ които имат висше могат да работят по специалноста си от дипломата без ограничения, без да им се налага да стават членове на незнам си какви ордери ,без да ги питат дали имат немски опит без коитоако нямаш не те взимат на работа, не трябва да работят и без пари (ангария му се вика на това ) само и само и само да натрипат опит , дипломите са признати ,дори доктор може да си работи като доктор.
Идеята е доста по обратна на тая в Канада - дават разрешение на всички с дипломи да работят само и единствено тва дето е дипломата - демек по специалноста ,за да може да използват способностите на човека ,а не кат при вас дет уж си добре дошъл,уж си от списъка на '' търсените професии и специалисти '' ама послети викат - беж да разнасяш пици ,да си доучваш ,с 2 думи да доказваш че сестра ти не е гейша а пак то въобще нямаш сестра...
Така че маи Канада се пълни с бялоработници дет бачкат помиярна работа. :D :D :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от roumensp »

bp_de написа:И маи четеш някакви калпави статистики - в немско има нови закони и всички от новите страни на ЕУ които имат висше могат да работят по специалноста си от дипломата без ограничения, без да им се налага да стават членове на незнам си какви ордери ,без да ги питат дали имат немски опит без коитоако нямаш не те взимат на работа, не трябва да работят и без пари (ангария му се вика на това ) само и само и само да натрипат опит , дипломите са признати ,дори доктор може да си работи като доктор.
Идеята е доста по обратна на тая в Канада - дават разрешение на всички с дипломи да работят само и единствено тва дето е дипломата - демек по специалноста ,за да може да използват способностите на човека ,а не кат при вас дет уж си добре дошъл,уж си от списъка на '' търсените професии и специалисти '' ама послети викат - беж да разнасяш пици ,да си доучваш ,с 2 думи да доказваш че сестра ти не е гейша а пак то въобще нямаш сестра...
Така че маи Канада се пълни с бялоработници дет бачкат помиярна работа. :D :D :D
Всичко това за Германия звучи много хубаво, но си остава само на книга. На практика предполагам че се получава същото каквото и в Канада - кандидатства БГ инженер за дадена позиция и след време получава отговор: "Ценим високото ви образование и голям опит, но в крайна сметка решихме да назначим кандидат с германски опит". А докато го е писал си е мислил: "От какъв зор да назначавам някакъв тъмен балкански субект след като има германци, кандидатствали за позицията".
Така че трябва да правим разлика между "могат да работят" и "работят" в Германия. :D
Последно промяна от roumensp на Пет Ное 05, 2010 1:56 pm, променено общо 1 път.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от MrGeek »

bp_de написа:И маи четеш някакви калпави статистики - в немско има нови закони и всички от новите страни на ЕУ които имат висше могат да работят по специалноста си от дипломата без ограничения, без да им се налага да стават членове на незнам си какви ордери ,без да ги питат дали имат немски опит без коитоако нямаш не те взимат на работа, не трябва да работят и без пари (ангария му се вика на това ) само и само и само да натрипат опит , дипломите са признати ,дори доктор може да си работи като доктор.
И сега ако ми обясниш с какво тези твои митове и легенди за Германия се отличават с нещо от митовете и легендите за Канада, срещу които толкова настойчиво пискаш, цена няма да имаш? Както и друг път съм казвал, една от отличителните черти на нашенеца е разнасянето на митове и легенди из кръчмите, като модернизирания вариант на това е замяната на масата в кръчмата с онлайн форум. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от 7George »

bp_de написа: С визи може да спереш единствено бедни хора дето нямат пари за фалшив парпорт - 1 паспорт от безвизова страна с Канада е 500евра ....

:D :D :D
Е, спри се малко да лъжеш де, богатите няма да си изкарат нормална виза, а ще си купуват фалшиви паспорти... :D Или говориш за циганските барони?
Embrace your climate change!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от prace »

В думите на bp_de за съжаление има много истина...
Публикувай отговор