Заминаване първо на основен апликант

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Заминаване първо на основен апликант

Мнение от bttm »

Здравейте сигурно е обсъждано, но след издаването на визата, какъв е срокът за влизане в Канада на основния кандидат и до колко време след това може да го последва семейството му. Дали това е добра идея. Споделете опита си. При вас как беше, цялото семейство ли заминахте или те ви последваха след това?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от Linko »

Всеки трябва да влезе до изтичането на срока на визата му. Основният кандидат може да влезе сам, но не и придружаващият или децата. Срокът, в който останалите могата да го последват основният кандидат, се определя от датата на изтичане на визите им.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от bttm »

А срокът на визата от издаването й колко е обикновено?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от Linko »

Срокът на визата не тече от датата на издаването й а от датата на извършване на медицинските изследвания и този срок е 1 г. (12 месеца). Така че при кандидати, чиято процедура е била по-кратка и са получили визите си по-бързо, то срокът за влизане в Канада ще е по-дълъг. Докато за тези които са имали някакво забавяне от съоветното имиграционно бюро и са получили визите си по-късно, срокът за влизане в Канада може и да се окаже само месец или два, че и по-малко.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от anibani »

Разбирам те bttm. Аз също изпитвам силни притеснения ако замина с цялото си семейство. Най - вече се притеснявам за децата си. Знам в началото ще ми бъде много трудно. А в България имам сигурен човек на когото мога да ги оставя. Наистина дайте съвет - първоначално с или без децата е целесъобразно да се замине.
Какви са плюсовете ако децата заминат в началото заедно с нас?
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от leaf »

Най-големия плюс е че са с вас.
Ако има кой да ви посрещне и не тръгвате с 2000$ по-добре да са с вас.
От тях ще черпите морални сили да продължите да работите. :)
Почти забравих за детските, ще са ви от голяма полза в началото, ако са две деца това са около 800$. Не са за пренебрегване ако работиш на минимална заплата. Всъщност разликата в разходите не е толкова голяма, ако си с деца или без тях. (Тук обаче не отчитам разходите за детска градина, ако са в тази възраст разбира се :) .)
Въобще всичко е индивидуално. Не забравяйте за допълнотелните разходи ако ги оставите в България. Аз лично се чувствам по-добре когато са с мен. Иначе щях да ги мисля постоянно и това нямаше да ми помогне с адаптацията.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от bttm »

да обаче няма кой да ме посрещне. имам много приятели в САЩ, но не и в Канада. Дайте съвет, възможно ли е да се намери квартира или поне договорка за оглед предварително по Интернет. Как е по удобно. Трябва ли за получаване на документите за самоличност както в САЩ да имаш посочен адрес предварително?
Изобщо пътуването направо със семейството има много повече неизвестности когато няма кой да те посрещне там. така мисля аз.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от koceto77 »

Ако нямаш уредена квартира и няма кой да те посрещне наистина е по-добре да дойдеш сам. Ако си живял в САЩ ще се ориентираш бързо. Да трябва ти адрес за документите за самоличност. Ти накъде си тръгнал?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от pumpy »

Ako се притесняваш за квартира в началото - ела сам. Децата и майка им/баща им може да е последват след 2-4 седмици, достатъчно време да осигуриш квартира и елементарни условия в нея.
Аз лично дойдох 2 месеца преди семейството си и после се върнах да си ги взема.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от dea »

Можеш да се свържеш с хора от форума, които искат някой да пренаеме тяхната квартира или отиват в Бг и търсят хора за месец-два да ползват жилищата им. Вторият вариант би ти осигурил обзаведено жилище за началото и достатъчно време да потърсите подходящ апартамент за по-нататък. Какво точно те притеснява, че искаш да тръгнеш сам?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от anibani »

Ох dea, какво ли не ме притеснява. На първо място не знам къде отивам и какво да очаквам. Пътувала съм много и с децата и без тях, но само на екскурзия. А тук нещата са много по - различни. Липсата на работа, неизвестността, ... Много са нещата, които ме притесняват. Може би ако дойда сама или само със съпруга ми ще се чувствам по - спокойна да подредя новия си живот.
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от ablood »

За децата ще е най-лесно от всички. Тъпо е точно този, за когото ще е най трудно в началото, да дойде сам, без никаква подкрепа.

Елате заедно, изберете си квартал заедно, харесайте си квартира заедно, обикаляйте детските градини заедно, опознаите Канада заедно...

Не се страхувайте толкова! Не идвате в джунгла. Идвате на по-добро място.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от Linko »

anibani написа:Ох dea, какво ли не ме притеснява. На първо място не знам къде отивам и какво да очаквам. Пътувала съм много и с децата и без тях, но само на екскурзия. А тук нещата са много по - различни. Липсата на работа, неизвестността, ... Много са нещата, които ме притесняват. Може би ако дойда сама или само със съпруга ми ще се чувствам по - спокойна да подредя новия си живот.
Ако към тази неувереност и притеснения се прибави и липсата на присъствие и подкрепа от любимият човек, а и релаксиращата детска усмивка и гримаса, то нещата стават още по-трудни. Съгласен съм с ablood, че заедно всичко става по-лесно или поне ти изглежда, че е така. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от mima++ »

ablood написа:За децата ще е най-лесно от всички. Тъпо е точно този, за когото ще е най трудно в началото, да дойде сам, без никаква подкрепа.

Елате заедно, изберете си квартал заедно, харесайте си квартира заедно, обикаляйте детските градини заедно, опознаите Канада заедно...

Не се страхувайте толкова! Не идвате в джунгла. Идвате на по-добро място.

Точно така, и аз така смятам.Ние дойдохме всичките и не сме имали проблеми.Абсурд да си оставя децата.Вижте обявите за квартири,може пък и да се намерят хора да ви посрещнат,ние посрещахме 2 сем, без да ги познаваме,сега сме добри приятели.Не си оставяйте децата,според мен,но вие си знаете.
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Заминаване първо на основен апликант

Мнение от anibani »

Искрено благодаря на всички изразили своето мнение във форума. То наистина е много полезно защото вие вече сте минали по пътя, който на нас ни предстои да извървим. Наистина идеята да правим всичко заедно с децата е много добра и ще я приложа. Още веднъж благодаря на всички.
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
Публикувай отговор