брак и permanent resident или ...

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
bamboo forest
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 11:18 am

брак и permanent resident или ...

Мнение от bamboo forest »

здравейте!
прегледах форума, но не намерих отговор на повечето от въпросите ми... ще се радвам ако някой от 'старите кучета' ми разясни за какво иде реч... моля, имам нужда от това.
та така... историята е дълга, но не е нужно да бъде разказана цялата...
преди известно време с приятелката ми,канадка, сключихме брак, а скоро след това тя замина обратно за дом-къща за да започне отново на старото си работни място и т.н.
за мен, а и за нея, сега идва трудният момент... документи, интервюта, доктори и още още...
смятате ли, че по - бързо ще стане просто туристическа виза/на които изисквания не отговарям за заплати,имоти и т.н./ работна виза или permanent resident ? кое от изброените ?
и тъй като си нямаме идея какво точно трябва да бъде направено,моля за съвет от вас... започвам от документите, които тя трябва да подпише представи.прочетох мнения от 'подпис на документа за споносорство на съпруг' до целия набор документи изпратен до торонто след това върнат при нея и изпратен до българия при мен, след което аз заедно с моите документи ги пращам до букурещ... а това е самото начало... при целия тоя миш-маш въпросът ми е: има ли някой от вас, който може да ми даде по-най-точен отговор какво трябва да се направи в моя случай... от документи, които двамата трябва да изпратим до ... края. смятате ли, че е по - добре да се плати на фирма да се занимава с цялата тая работа? аз трябва ли да имам IELTS или TOEFL?
моля ви, помогнете ми за да започна по - най - бързият начин да си оправям документацията и да бъдем заедно с нея възможно най-скоро.
благодаря ви предварително
в.христев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от pumpy »

Не съм специалист, но моето мнение е следното:
1. туристическа виза ми звучи невъзможно - там трябва да докажеш, че ще си в Канада временно, а ти нама да си
2. permanent resident - сложна процедура по самостоятелно имигриране, колко е като време по новите правила и критерии за федералната заст - не знам
3. спонсориран съпруг - вижда ми се единственият правилен избор - ти си точно в тази категория. времето е относително, но би трябвало да е най-бързата процедура. Фирма не виждам за какво ви е ? Прочетете си указанията в сайта на CIC и жена ти да подаде необходимите документи.

TOEFL and IELTS няма да са ти необходими при вариант 3.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от kill_u »

poumpy написа:Не съм специалист, но моето мнение е следното:
1. туристическа виза ми звучи невъзможно - там трябва да докажеш, че ще си в Канада временно, а ти нама да си
2. permanent resident - сложна процедура по самостоятелно имигриране, колко е като време по новите правила и критерии за федералната заст - не знам
3. спонсориран съпруг - вижда ми се единственият правилен избор - ти си точно в тази категория. времето е относително, но би трябвало да е най-бързата процедура. Фирма не виждам за какво ви е ? Прочетете си указанията в сайта на CIC и жена ти да подаде необходимите документи.

TOEFL and IELTS няма да са ти необходими при вариант 3.
Подкрепям вариант 3.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от valioiko »

И аз подкрепям вариант 3.

Ето ти линка от официалната страница: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... spouse.asp

Отваряш, четеш и действате стъпка по стъпка. Ако имате възможност, можете да се консултирате просто с емиграционен адвокат.

Успех!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
bamboo forest
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 11:18 am

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от bamboo forest »

аз доколкото разбирам за спонсориран съпруг аз подавам документи за пърманент резидънт...?

може ли само да ми кажете тя какви документи трябва да подаде в канада, какво трябва да ми прати на мен и аз какво трябва да подам в букурещ(по - добре ли е да отида до букурещ лично или няма никакво значение?) мерси предварително

пс. а и има още един проблем/въпрос/съвет...
осъден съм на 3 месеца с 4 години условно (или май беше 4 месеца с 3 години) за грубо нарушаване на обществения ред (чл.325. ал2) както и да е колкото и време да е все още е в сила. мислете ли, че това е проблем и дали ако е мога да 'кандидатствам' за рехабилитация?
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от hadministratora »

bamboo forest написа:аз доколкото разбирам за спонсориран съпруг аз подавам документи за пърманент резидънт...?

може ли само да ми кажете тя какви документи трябва да подаде в канада, какво трябва да ми прати на мен и аз какво трябва да подам в букурещ(по - добре ли е да отида до букурещ лично или няма никакво значение?) мерси предварително

пс. а и има още един проблем/въпрос/съвет...
осъден съм на 3 месеца с 4 години условно (или май беше 4 месеца с 3 години) за грубо нарушаване на обществения ред (чл.325. ал2) както и да е колкото и време да е все още е в сила. мислете ли, че това е проблем и дали ако е мога да 'кандидатствам' за рехабилитация?
По която и процедура да поемеш резултата е все същия - permanent resident. Въпроса е какво трябва да се направи за да стигнеш до този резултат. И аз смятам че трябва да заложите на вариант 3. Прочетете внимателно сайта на CIC - там всичко е много добре описано. Тук можете да намерите съвет как да се справите с едно или друго нещо от процедурата, но никой няма да ви даде готова рецепта. Всеки случай е индивидуален и няма универсален съвет (освен този да прочетете инструкциите).
Колкото до това че си осъден, предполагам че пак ще получиш виза (все пак не си военопрестъпник), но може би ще те разглеждат под лупа и ще ти е по-трудничко....
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от def34 »

За туристическа виза забрави-с канадска съпруга, както факта че си осъден мисля че няма да ти дадат виза.
За спонсориране е по добре да се обърнеш към някой адвокат по имиграционни въпроси.По принцип в Канада не се допускат криминално проявени лица.Според канадските имиграционни закони най краткият срок в който можеш да търсиш реабилитация е 5 години след изтърпяване на присъдата, като в твоя случай е 3 години, тъй като по всяка вероятност си осъден на 4 месеца лишаване от свобода с три години изпитателен срок.Провери си каква ти е присъдата и кога е влязла в сила.По принцип ако ти е изтекъл изпитателният срок и не си извършил друго престъпление, може да искаш реабилитация от съда който ти е наложил присъдата.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от teomat.com »

Официален сайт
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... spouse.asp
Това е мястото където ще намериш и информация и документи за попълване.

Ако имаш сключен граждански брак, остава съпругата ти да подаде в Канада документите за спонсориране на съпруг/а. Ако си извън Канада процедурата е от 6 до 12 месеца, ако си вътре в Канада процедурата е от 12 до 18 месеца, така пише в официалния сайт.
Всички останали варианти за пристигане освен спонсорирането са безсмислени. Съпругата ти подава документи до федералните, след това получава документите които ти трябват за да подадеш за перманент резидент.
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от Пламен Петков »

bamboo forest написа:аз доколкото разбирам за спонсориран съпруг аз подавам документи за пърманент резидънт...?

може ли само да ми кажете тя какви документи трябва да подаде в канада, какво трябва да ми прати на мен и аз какво трябва да подам в букурещ(по - добре ли е да отида до букурещ лично или няма никакво значение?) мерси предварително

пс. а и има още един проблем/въпрос/съвет...
осъден съм на 3 месеца с 4 години условно (или май беше 4 месеца с 3 години) за грубо нарушаване на обществения ред (чл.325. ал2) както и да е колкото и време да е все още е в сила. мислете ли, че това е проблем и дали ако е мога да 'кандидатствам' за рехабилитация?
Здравей bamboo forest:

Относно присъдата най-добре е да се посъветваш с имиграционен адвокат защото присъдата може да е проблем при молбата ти за имиграция в Канада.

Поздрави,

Пламен
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от ivalin »

bamboo forest написа:... а и има още един проблем/въпрос/съвет...
осъден съм на 3 месеца с 4 години условно (или май беше 4 месеца с 3 години) за грубо нарушаване на обществения ред (чл.325. ал2) както и да е колкото и време да е все още е в сила. мислете ли, че това е проблем и дали ако е мога да 'кандидатствам' за рехабилитация?
Това е голям проблем, защото свидетелството ти за съдимост трябва да е чисто. Рехабилитация незнам как ще получиш, ако присъдата ти е още в сила?! Канадские власти страшно много държат на тези неща и това би трябвало да е най-основателна причина да ти откажат разглеждане на документи за каквато и да е виза. Съжалявам, но фактите са такива...
bamboo forest
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 11:18 am

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от bamboo forest »

а това не е ли до лична преценка на имиграционния служител в посолството
и ако не ме допуснат... какви варианти имам ? да се разведа? да се преместим в шотландия където незнам от къде да започна? кофти работа, кофти постъпка съм направил, но тва е нарушаване на обществения ред по дяволите, не е тероризъм.
както и да е благодаря за отговорите. надявам се още някой да пише и да ме посъветва, какво да направя.
... а как ми се искаше някой, който е бил в моето положение да ми пише ...
всички тук ли сте херовимчета бе хора ? (не се бъзикам) :twisted:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от valioiko »

Едва ли всички за херовимчета, ама не мисля, че някой от тук пишещите е дотолкова брутален, за да стигне до съд за нарушаване на обществения ред.

Ти какво толкова направи?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
bamboo forest
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 11:18 am

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от bamboo forest »

football violence
+лъжа от страна на орган на реда.
както и да е ... това не е важно...
помощ!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от tonich »

bamboo forest написа: помощ!
Казаха ти вече - обърни се към адвокат!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: брак и permanent resident или ...

Мнение от kill_u »

tonich написа:
bamboo forest написа: помощ!
Казаха ти вече - обърни се към адвокат!
Или пък опитай сам.

В първия случай за консултация ще дадеш пари но поне ако се обърнеш към свястен адвокат ще ти каже става или не става твоята работа. Във втория случай пак ще дадеш пари но тоя път самите имиграционни власти ще ти кажат ставаш ли или не ставаш. Ама после не знам на какво чудо трябва да се надяваш да те пуснат някога май.

Между другото как си с английския?
Ако си добре задай си и тук въпроса http://www.canadavisa.com/canada-immigr ... tion-b4.0/. Тук се събират доста народ от целия свят и има доста невероятни истории.

Само ще ти кажа, че бях чел за следния проблем на някакъв пакистанец не можели да му проверят криминалния статус и му отказвали виза поради простата причина, че полицейския офис към който се водел бил взривен седмица или две по - рано и още нямали намерение да го оправят.
Публикувай отговор