мед. застраховки

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
fifo73
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 2:46 pm

мед. застраховки

Мнение от fifo73 »

Доколкото знам за първите 3 месеца трябва да направя мед .застраховки.Обаче някъде четох в форома,че по добре било ака я сключа в Канада.
За информация на човек за 3 месеца на стойност 25000евро в Бг. се плашта 90лв.Тоест за 4 човека с отстъпките е 300лв.Обаче при евентуално ползване процедурата била ужасно бавна.Какво да правя?
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: мед. застраховки

Мнение от Jim »

Не се занимавай с глупости, сега е лято, вземи си от България някои основни лекарства, които по-често си ползвал или за неща дето ви се случва по-често да боледувате.

През лятото почти не се боледува. А докато дойде зимата вашите застраховки ще са готови. Възползвай се от топлото време и стягай по-бързо куфарите. Защото ако дойдеш точно преди зимата вероятността за започнат да боледуват децата е значителна.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: мед. застраховки

Мнение от pumpy »

Jim написа:Не се занимавай с глупости, сега е лято, вземи си от България някои основни лекарства, които по-често си ползвал или за неща дето ви се случва по-често да боледувате.

През лятото почти не се боледува. А докато дойде зимата вашите застраховки ще са готови. Възползвай се от топлото време и стягай по-бързо куфарите. Защото ако дойдеш точно преди зимата вероятността за започнат да боледуват децата е значителна.
Никога не съм предполагал, че застраховката се ползва за настинка ;), въпреки, че синът ми се разболя от уши, през лятото и понеже няма как да носиш детски антибиотик ( защото е сироп ) получаванрто на рецепта от местен доктор в спешното ни струваше 640 долара. По-правилно казано - струваше на застрахователната компания.
Не ми се мисли колко струва гипсиране на счупен крак, например или десетки други спешни състояния, които нямат нищо общо с леката хрема и температура. Да ви пази Г-д, разбира се, но дори и Той пази, тогава когато и ние сме се погрижили за себе си ;) Апропо, моята застраховка беше от БГ и те си платиха всичко директно на болницата, което не е препоръка да си вземете застраховка от там. Само споделям мнение, решенията всеки си ги взима сам ;) Успех.
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: мед. застраховки

Мнение от rolyd »

Jim написа:Не се занимавай с глупости, сега е лято, през лятото почти не се боледува.
Ако случайно ти се наложи да ползваш услугите тук на бърза помощ без да имаш застраховка ти искат 450CAD (само за това, че си отишъл), отделно плащаш за преглед около 100CAD и отделно плащаш за изследвания ако се налага...... пък ти си прецени. (за периода преди да получиш здр.карта)

ПС. Изпатил с изкълчен крак на дете, но при всеки е различно.
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: мед. застраховки

Мнение от ablood »

Jim написа:Вземи си от България някои основни лекарства, които по-често си ползвал или за неща дето ви се случва по-често да боледувате.
Защо само основни лекарства? :? Нека изкупят цялата аптека хората, че тук в тази дивотия и липса на фармацефтика ще си умрат без самолечение.

ПП Лекарство срещу отит (болки в ушите, в следствие на настинка) се продават навсякъде, без рецепта. По спешните е пълно с уплашени емигранти. Местните знаят какво да правят.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: мед. застраховки

Мнение от kapitan »

според мен е необходимо да си направите мед.застраховка за 3 месеца докато дойде квебекското мед.осигуряване.Просто сте 4-ма човека,2 деца,риск има,не се знае,какво може да се случи....не дай си боже!така,че,по-добре е да си направите мед.застраховка,не са чак толкова скъпи,а ако се наложи да ги ползвате все пак,разходите си заслужават за здраве нали?!
Наистина без мед.застраховка всички мед.прегледи и манипулации се плащат и никак не е евтино.
Аз си направих такава мед.застраховка за 3 месеца при Даниел Кътев.За 91-92 дни беше към 115$ за 1 човек.Дано не Ви се налага да разберете дали мед.застраховка "работи",тоест дали изплащат после коректно направените разходи,но според мен е по-добре застраховката да е местна.Не пестете пари от здраве!3 месеца не са чак толкова малко време,всичко може да се случи!поне аз така мисля.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: мед. застраховки

Мнение от pumpy »

ablood написа:ПП Лекарство срещу отит (болки в ушите, в следствие на настинка) се продават навсякъде, без рецепта. По спешните е пълно с уплашени емигранти. Местните знаят какво да правят.
Майка му стара....ако не бяхме ДВАМА лекари в нашето семейство, да ми разправяш небивалици за otitis media. Със сигурност имам повече познания по УНГ от теб, за да трябва да коментирам необходимостта от антибиотик и/или болкоуспокояващо при такава диагноза. Нека имигрантите да пълнят спешното при отит, а не да се лекуват с демонстрации в youtube. Освен това местните ти съседи са последни критерии за правилно отношение към здравето, във всичките му форми. Дентални примери мога да ти изброявам до утре, за общата медицина е същото....
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: мед. застраховки

Мнение от anxeli »

Не за да споря с пумпи :idea:, а като съвет, аз винаги си взимам от бг детски антибиотици на прах и АДД сироп на прах, или пък ми ги изпращат по пощата преди зимния сезон, между 1 и 3 седмици отнема. Миналата зима не се наложи, но предишни години съм давала 1-2 пъти. Познавам си детето, пипва вируси от градината, съсипват му имунната система за 3 дена и после бактериалната инфекция не ни мърда, то бяха уши, гърло, кашлици :? ... Антибиотици тук дават трудно и леко късно, затова е добре да си имаме запаси.
Циганите - на Сатурн !
fifo73
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 2:46 pm

А СЕГА ДА СЕ ПОСМЕЕМ МАЛКО!!!!!

Мнение от fifo73 »

За някой може да се стори маитап ама за мен хич!Какво мога да помъкна от Бг?Иде реч да речем-Домашно кино ,което е доста скъпо,термо кана,ПРИБОРИ за храна,НЕ СЕ СМЕЙТЕ може би и чаршафи за децата?Кажете моля да купува ме ли бельо и дрехи от тук,НАЙ вече детски.Ако някой може примерно да ми каже някоя цена-нее лошо.НАЗДРАВЕ тук е вече 22ч.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: мед. застраховки

Мнение от ablood »

ablood написа:
Jim написа:Вземи си от България някои основни лекарства, които по-често си ползвал или за неща дето ви се случва по-често да боледувате.
Защо само основни лекарства? :? Нека изкупят цялата аптека хората, че тук в тази дивотия и липса на фармацефтика ще си умрат без самолечение.

ПП Лекарство срещу отит (болки в ушите, в следствие на настинка) се продават навсякъде, без рецепта. По спешните е пълно с уплашени емигранти. Местните знаят какво да правят.
poumpy написа:
Майка му стара....ако не бяхме ДВАМА лекари в нашето семейство, да ми разправяш небивалици за otitis media. Със сигурност имам повече познания по УНГ от теб, за да трябва да коментирам необходимостта от антибиотик и/или болкоуспокояващо при такава диагноза. Нека имигрантите да пълнят спешното при отит, а не да се лекуват с демонстрации в youtube. Освен това местните ти съседи са последни критерии за правилно отношение към здравето, във всичките му форми. Дентални примери мога да ти изброявам до утре, за общата медицина е същото....
Интересно, защо западните медици си губят времето да изучават педиатрия и фармацефтика, след като просто могат да се обърнат за помощ към някой по-отракан, български зъбар. Щяха да си спестят милиарди от създаване на грешни лекарства. :roll:

Всъщност poumpy какво препоръчваш при болки в ушите? Спешно отделение? Частна клиника? Естествен подбор?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: А СЕГА ДА СЕ ПОСМЕЕМ МАЛКО!!!!!

Мнение от Jim »

Не знам какво му е смешното, но ако всеки новопристигащ откриваше по 10 теми за всяко нещо, което го вълнува - вероятно целия тоя форум щеше да е пълна бъркотия.
Някой вече спомена за култова тема какво да се сложи в куфарите. Трябва и да се чете отвреме на време.
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: мед. застраховки

Мнение от 7George »

Канадските процедури по застраховките са не по-малко бавни. Та разтърсете се за някоя изгодна застраховка в стабилна компания. Ние бяхме сключили комбинирана, покриваща щети и от изгубен/забавен багаж и тя ни свърши работа.
Embrace your climate change!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: мед. застраховки

Мнение от pumpy »

ablood написа:Интересно, защо западните медици си губят времето да изучават педиатрия и фармацефтика, след като просто могат да се обърнат за помощ към някой по-отракан, български зъбар. Щяха да си спестят милиарди от създаване на грешни лекарства. :roll:

Всъщност poumpy какво препоръчваш при болки в ушите? Спешно отделение? Частна клиника? Естествен подбор?

Този "отракан, български зъбар" ( това показва колко добре се асимилираш в местната простотия ) е изкарал 45 часа УНГ, 60 часа Детски болести, 180 часа Фармакология ( а не фармацефтика - това е специалност на хората, работещи в аптеките ). За анатомия, физиология и патология няма да изброявам. Средното ухо се намира на базата на черепа и е в контакт с назофаринкса и устната кухина - все области, които са в полето на работа на български стоматолог, каквато е моята специалност. Този "отракан, български зъбар" кандидатсктва и е приет в местен университет, при съотношение 20 към 1 за място, за да "изучи" необходимото и да получи и местна диплома. Приема е на основа и на резултата от следването ми в БГ, освен TOEFL, NBDЕ, професионален опит, практически изпит и интервю.

При болки в ушите препоръчвам консултация със специалист, но не по ветеринарна медицина или по лепене на плочки, смяна на тоалетни, задни спирачки и подобни, а по медицина. Къде ще го намериш този специалист си е твой избор, но в събота вечер обикновенно това става в спешното на някоя болница, освен ако не ти е съсед и не сте много добри приятели....Разбира се ти можеш да почакаш и до понеделник сутрин и да отидеш в първата walk in clinic, но това си е пак само твой избор. Точно както и зачеркването на българския език и други подобни бисери....

Между другото, никъде, никога не съм казал нищо за грешни лекарства или напразно учене. Съществува "грешна диагноза", при което и най-доброто лекарство е безсилно, а един невежа/неспециалист може много лесно да постави грешна диагноза, ако изобщо може да постави каквато и да е диагноза.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: мед. застраховки

Мнение от anxeli »

Наистина е по-добре да се потърси темата за куфарите.
Сако 2 неща незнам дали се повтарят, детски комплекти чаршафи аз наистина си донасям от бг периодично не защото тук няма, а защото предпочитам памучните тип фру-фру материя, не намирам тук, не значи че няма сигурно де :).
Детски дрехи тук има за всеки вкус и ценови предпочитания, за момичета не пазарувам но ми се струва че има повече неща. За момчета единствено не намирам потници :), нося си от бг. Може и да има някъде, претърсила съм гап-мап, олд нейви и т.н., само женски ... За качеството не мига да кажа със сигурност, от бг съм купувала тениски, много красиви, турски всъщност за 10-12 лв, със страхотно качество, не се мачкат и променят при пране. Тук съм купувала за 5 лв от Зелърс - разтягат се :), за 15 лв от Чилдрен'с Плейс - не се разтягат :P. Така че и тук и там за каквато цена - такова качество. Чорапи за момче - вече само спортни Томи Хилфигър взимам - много издържат :shock:. Българските се скапват за 1 месец.
За посудата е дъвкано много, в долар стора има за стотинки, в сиърс, уинърс и т.н. се намират красивки комплекти за $30-50.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: мед. застраховки

Мнение от ablood »

Poumpy, тъй като каквото и да напиша го приемаш като повод да се похвалиш с това колко велик учен си, приемам че защитаването на простите квебекарски приоми само ще доведе до още такива самоизтъквания. Не, че имам нещо против, ама го правиш по груб начин.

За това съм склонен да се съглася, че местните се отнасят прекалено нехайно към този явно толкова опасен според теб проблем. "Потърсете лекарска помощ!" е твърде лесно да се каже и те го знаят.

Явно и в медицинските среди има спорове по въпроса, защото четох че над половината от случаите на отит оздравяват сами без никакво лечение, така, че самолечението с лек антибиотик (с което и някои лекари биха започнали) е приемлив вариант в сравнение с 12 часово висене в спешното, или раздяла със солидна част от семейния бюджет. Ако не се подобри, тогава се взимат такива мерки.

Извинявам се за термина "зъбар", но как се казва съкратено на "зъболекар"?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор