2 годишен престой

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
_datal_
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 4:38 am
Обратна връзка:

2 годишен престой

Мнение от _datal_ »

Искам да попитам ако имаш две години престой в Канада имаш ли право на постоянно пребиваване и от къде може да се издаде съответнато разрешение ?
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: 2 годишен престой

Мнение от valioiko »

Какъв ви е бил статуса на пребиваване през тези две години?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
_datal_
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 4:38 am
Обратна връзка:

Re: 2 годишен престой

Мнение от _datal_ »

permanent resident
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: 2 годишен престой

Мнение от speedy »

Permanent resident означава, че имате статут за постоянно живеене в Канада. Затова се казва "permanent".
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: 2 годишен престой

Мнение от optics »

:lol: :lol: :lol:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Fireman

Re: 2 годишен престой

Мнение от Fireman »

Мисля,че човека се интерсува за Канадско гражданство,но се е изразил по друг начин.

Има разлика между постоянен канадски жител и канадски гражданин. Визата, която се издава след успешно преминаване на този имиграционен процес, Ви дава статут на "постоянен канадски жител с право на работа". Ако отговаря на определени условия, постоянният жител има право да подаде молба за гражданство. Ако тя бъде одобрена, той става канадски гражданин. Като притежатели на такъв статут Permanent resident Не Ви се разрешават единствено следните 2 неща - да работите в спец службите и армията, и да гласувате в някой от изборите в Канада. Лице, което в момента е постоянен канадски жител, и което е живяло като такъв в Канада три от последните четири години на жителството си там, може да стане канадски гражданин. Годините се броят назад от деня на получаване на молбата в службата по гражданството, до същата дата преди четири години.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 2 годишен престой

Мнение от pumpy »

Fireman написа:Годините се броят назад от деня на получаване на молбата в службата по гражданството, до същата дата преди четири години.
От деня, в който си подписал молбата ;)

PS. Не е зле, когато някой пита да знае какво пита. Иначе е много трудно да му се отговори.....
_datal_
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 4:38 am
Обратна връзка:

Re: 2 годишен престой

Мнение от _datal_ »

аз имах в предвид друго като зададох въпроса - живял съм 2 години в Канада като перманент резидент , но се налага да замина в друга държава - интересува ме дали мога да си запазя статута след няколко годишно отсъствие от страната.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 2 годишен престой

Мнение от pumpy »

_datal_ написа:аз имах в предвид друго като зададох въпроса - живял съм 2 години в Канада като перманент резидент , но се налага да замина в друга държава - интересува ме дали мога да си запазя статута след няколко годишно отсъствие от страната.

Ти си permanent resident докато спазваш условието към всеки един момент да си живял 2 от последните 5 години в Канада. Това ти се налага и да доказваш, когато ще си подновяваш ПР картата. Друг по-специален документ няма да ти издадат. Повече инфо ТУК
Keeping your permanent resident status

Your permanent resident status allows you to live in Canada, but there is also a time limit on how long you can live outside the country. To keep your status as a permanent resident, you must live in Canada for at least two years within a five-year period.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Re: 2 годишен престой

Мнение от monny »

да допълня, става въпрос за 730 дни в рамките а 5 години независимо дали са последователни или не
така може да си подържате сатуса на перманент резидент, но за всеки случай проверете на официалния сайт дали няма промени
Публикувай отговор