академична справка

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
valery
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 5:28 am

академична справка

Мнение от valery »

Здравейте,
искам да си извадя академична справка от ИУ-Варна (дипломата ми ще е готова октомври или ноември 2009, а аз летя за Канада на 04.09.09), но там ми казаха че трябва да пиша пред къде или кого да ми послужи тази академична справка. Имате ли някаква идея или ако сте се сблъскали с подобрен проблем моля споделете какво сте писали.
Благодаря Ви предварително!
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

За какво ще ви трябва тази академична справка?
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

на времето, като си вадих и мен ме питаха същото. Казах им да пишат да послужи пред "там, където е необходимо" и те се съгласиха. После с един добър превод, нещата се изгладиха и придобиха смисъл
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

Валери/Валя,

Аз също ще вадя академична справка, но за службата по акредитация в BC (http://www.bcit.ca/ices/).

Открийте точно кой ще я разглежда за Онтарио и какви са му изискванията!

След това, задължително осведомете университета за точните изисквания, както и пред кой да послужи. Подайте заявление, платете самата справка, както и за изпращането от университета до Канада преди да напуснете България. След като сте в Канада само ще чакате да я изпратят.

Успех!
polinpo
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 6:50 am
Местоположение: Стара Загора -Vancouver

Мнение от polinpo »

[quote="tonich"]Валери/Валя,

Аз също ще вадя академична справка, но за службата по акредитация в BC (http://www.bcit.ca/ice

Според мен е излишно да вадиш справка преди да тръгнеш освен ако не е безплатна.Според това за коя организация ти трябва приравняването в ВС е пълно /академичната справка трябва да е от университета/или частично/искат копие на дипломата/Когато дойдеш тук и решиш за къде ще я ползваш тогава някой от вашите ше ти извади и ще я прати на ICES.Аз си извадих преди да тръгнем но като дойдехме не подадох веднага и понеже на нея има дата след 6 месеца си вадих нова.
DCS Виена - 06.12.06
покана за интервю - 05.04.07
Интервю - 16.05.07 успешно
Визи 20.09.
Ванкувър 18.03.2008
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

polinpo написа:...тогава някой от вашите ше ти извади и ще я прати на ICES.
Ще я прати, ама друг път!
ICES изрично изискват да се прати директно от университета до тях.
Няма ваши, няма наши! :lol:


И справката не е безплатна, защото вече не съм студент. :wink:
polinpo
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 6:50 am
Местоположение: Стара Загора -Vancouver

академична справка

Мнение от polinpo »

Може би си учил в по цивилизован университет или си завършил наскоро щом имат и услуга за изпращане.Аз имах големи разправии с габровския университет защото там академичната справка се издава на български и аз трябваше да търся преводач да я превежда после ми я затвориха в плик който подпечатаха и аз трябваше да си го пратя.Освен това 2 пъти връщах справката защото имаше грешки и бяха пропуснали да ми пишат стажа и проектите.
DCS Виена - 06.12.06
покана за интервю - 05.04.07
Интервю - 16.05.07 успешно
Визи 20.09.
Ванкувър 18.03.2008
valery
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 5:28 am

Re: академична справка

Мнение от valery »

Здравейте на всички и благодаря за отговорите.
Вземам академична справка, защото все още нямам диплома която да преведа (тя ще е готова чак октомври или ноември). Затова ми трябва някакъв документ да имам че все пак съм завършила магистратура в ИУ-Варна и ми се стори, че академичната справка е най-добрия вариант ( тя ми е безплатна), но секретарките в университета ме забиха с този въпрос "А пред кого да послужи?". Ами .... за чужбина, но не може така. Днес ще отида пак да видим какво ще стане.
Още веднъж ви благодаря!
Публикувай отговор