въпрос за излизане от канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
jexi
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 12:38 pm

въпрос за излизане от канада

Мнение от jexi »

здравеите изкам да питам при излизане от канада с бг паспорт дали искат задължително да си покажеш лендита.благодаря
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

не
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Понеже не обичам да редактирам постингите си, затова ще добавя. Никой нищо не ми е искал при излизане от Канада, освен паспорт и самолетен билет.

На връщане после са ми искали само ПР картата.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Не , ама да. Аз ходих до Мексико и НА ИЗЛИЗАНЕ ми поискаха да покажа ПР картата.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Павел написа:Не , ама да. Аз ходих до Мексико и НА ИЗЛИЗАНЕ ми поискаха да покажа ПР картата.
Къде и кой ти я поиска ?
Не питам поименно, кой служител, а от коя служба ?
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Павел написа:Не , ама да. Аз ходих до Мексико и НА ИЗЛИЗАНЕ ми поискаха да покажа ПР картата.
така или иначе трябва да си я носиш, за да влезеш, не е проблем да ти я поискат и като излизаш :)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

poumpy написа:
Къде и кой ти я поиска ?
Не питам поименно, кой служител, а от коя служба ?
Когато чекираш багажа могат да ти я поискат...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

ivanko13 написа:
poumpy написа:
Къде и кой ти я поиска ?
Не питам поименно, кой служител, а от коя служба ?
Когато чекираш багажа могат да ти я поискат...
Не случайно попитах "къде и кой". На мен са ми я искали при чекиране, защото изигра роля на "входна виза" за дестинацията ми. Това обаче е частен случай: пътувах за Бермуда, за която за българи трябва виза, а за канадски резиденти, до 21 дни престой не трябва.
Ако си заминавам за БГ, обаче, не виждам сила която да ме задължи да имам карта на излизане, затова и питам за конкретен случай, а не "на ухо" Спорд официалната информация на сайта на CIC, картата служи за влизане в Канада със самолет или автобус. Ами ако си идвам с кола през щатите, пак ли ще ми я искат на излизане ???
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Re:

Мнение от pepino »

poumpy написа:
ivanko13 написа:
poumpy написа:
Къде и кой ти я поиска ?
Не питам поименно, кой служител, а от коя служба ?
Когато чекираш багажа могат да ти я поискат...
Не случайно попитах "къде и кой". На мен са ми я искали при чекиране, защото изигра роля на "входна виза" за дестинацията ми. Това обаче е частен случай: пътувах за Бермуда, за която за българи трябва виза, а за канадски резиденти, до 21 дни престой не трябва.
Ако си заминавам за БГ, обаче, не виждам сила която да ме задължи да имам карта на излизане, затова и питам за конкретен случай, а не "на ухо" Спорд официалната информация на сайта на CIC, картата служи за влизане в Канада със самолет или автобус. Ами ако си идвам с кола през щатите, пак ли ще ми я искат на излизане ???
Ако излизаш с кола няма как да ти я искат, защото не минаваш канадска изходяща митница а само УСА. Ще ти искат паспорт с виза за щатите. Аз имам следния въпрос - ако паспорта ти изтича септември а искаш да влезеш в щатите за 2-3 дена през август дали има проблем. Нека някой с опит да сподели. Май писах в грешния форум.
Публикувай отговор