Съвет?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
commotion
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 6:35 am

Съвет?

Мнение от commotion »

Здравейте. Някой може ли да ми даде съвет по следния проблем? Аз съм на 27 г. от Бургас, завършил съм магистратура по финанси преди 3 г. и имам диплома за професионална квалификация техник (технолог) /монтьор на електронна техника/ от преди 9 г. Английският ми е доста добър, работил съм в международна компания година и 10 месеца. В момента завършвам 3-то ниво френски език към Алианс Франсез. Правя си предварителния тест, но не успявам да се класирам. Може би неточно попълвам някои неща. Мисля, че имам някакви шансове, за да премина програмата за имиграция, но според теста не излиза така. Четох информация относно попълването, но не се получават нещата отново.
Моля, ако някой може да ми даде полезна информация за това, ще му бъда много благодарен.
Добре ли е да се ползват консултанти при попълването и ако да, някой може ли да препоръча подобни фирми?
Всякаква информация по темата ще ми бъде от полза.
Дайте ми съвети, моля, може ли да има успешен завършек евентуална моя кандидатура и дали да ползвам консултанти. Предварително благодаря на всички, които ще изкажат мнение.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Мнение от demococcus »

Ако изчетеш това (включително линковете) ще си доста наясно.
Всички нормативни документи ги има онлайн, а хората в този сайт и форум са се постарали максимално добре да ги разяснят.

Ако си изчел всичко това и все още онлайн теста не те класира, тогава напиши точната формулировка на специалността си от дипломата и точната функция, която си изпълнявал в международната компания и ще проверим защо така не те класира..
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

Може би си си подценил нивата на владеене на английски и френски. Пробвай с по-високи нива и не се притеснявай.
Ако поназнайваш малко френски или английски е абсолютно безсмислено наемането на посредник за процедурата по емиграция. Единственото нещо което посредника ще извърши е да ти попълни документите, което един средно грамотен човек може да направи и сам. Започнал процедурата с посредник няма отърване от него защото цялата кореспонденция минава през него. Процедурата е много опростена, а ако има неясноти може да питаш тук и все някой ще ти помогне.
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Да ти кажа честно на нас госпожата която ни преподаваше френски го направи предварителния тест като доста си поигра с различни възможности и нива на езици за да достигнем максимума. Това е доста важно и според мен трябва да се остави в ръцете на опитен професионалист, защото познавам хора, който много си напатиха от недоизпипани неща.
Изображение
taki_f
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:33 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от taki_f »

Нако то и аз да ти кажа поназнайвам бая хора дето дадоха по една чанта пари на неграмотни посредници и си напатиха от това яко Във форума е обяснено като за деца ,вземи си направи документите сам има и кого да питаш по всяко време ако пък не успееш вземи си помисли малко кой ще ти е посредника тука Винаги може да разчиташ на едно рамо на приятел но без да го яхаш!
commotion
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 6:35 am

Мнение от commotion »

Здравейте отново. Благодаря на всички, които изказаха мнение по поставения от мен проблем. Съжалявам, че малко късно отговарям, но нямах възможност по-рано. Искам да кажа, че изчетох информацията за условията и изискванията за селекция, поместени във форума, но въпреки това, попълвайки теста, не успявам да се класирам. Напълно е възможно да подценявам знанията си по френски, но пък и не искам да се представям за нещо, което не съм. Това, разбира се, е субективен фактор, въпреки че се старая да съм обективен максимално. Точната формулировка на специалността си от средното образование съм я дал по-горе. А в международната компания бях ръководител звено (отговарях за четири души) според българското наименование, а на английски team leader. Занимавах се с уреждане на ипотечни кредити за чуждестранни граждани (99% англичани и ирландци). Също така е възможно неправилно да отбелязвам съответствието на специалностите си според квебекските стандарти.
Опитах се да завиша познанията си по френски, като отбелязах ниво напреднал, и тогава вече ме класира. Опитах и с фактора уредена работа - тогава също се класирам, но от прочетеното става ясно, че това е почти невъзможно.
Сега карам курс за диплома ДЕЛФ Б1, но тъй като кандидатствам сам, нямам деца или придружители, явно общият ми брой точки се оказва недостатъчен.
Ако някой може да препоръча нещо след тази информация, ще се радвам.
Още веднъж благодаря на всички, писали по моя проблем.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Моето лично мнение е, че имаш време, т.е. откъм възраст си много добре. Ако 1г и 10м ти е единственият стаж, помисли за натрупване на още. Едно време (2005-2006-та) максимум точки се даваха за 4г и нагоре стаж. Мини още нива на френски, за да можеш да посочиш нива над средните (колкото по-добре го владееш, толкова по-добре и за процедурата, и за живота ти в Канада по-късно). Желая ти успех, изглежда сериозно си се захванал, въпрос на време е да постигнеш, каквото искаш.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dea »

Здравей!
Трябва да провериш дали ще ти признаят допълнително 2 точки за втора специалност. Понеже в твоя случай двете ти професии се различават съществено, мисля че може да ти дадат по фактор образование 11т. за Финанси и още 2т. за Монтьор на електронна техника. Това е до 10 год. след придобиване на специалността. Напиши писмо до Виена с питане по този въпрос. Напиши в писмото точните години на завършване, степен на образование и придобита специалност. Подробности за втора специалност има тук:
http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... cle&id=114
Счетоводство и счетоводни науки попада от област на образование, за която се дават допълнителни 5 т. Проучи добре това!
За трудов стаж от 24 до 36 мес. се дават 6 т. Съветът ми е да си набавиш липсващите 2 мес. трудов стаж преди да подадеш документите.
Езиковите познания се развиват динамично докато чакаш покана за интервю. Ако сега имаш завършени 3 нива в Алианса, то до интервюто те ще са примерно 6. В документите до Виена вписваш нивото, което считаш че ще имаш към момента на явяване на интервюто, а не към момента на подаване на документите. На самото интервю носиш документи за всички завършени нива. Разбира се, подготовката по френски е по-важна от количеството завършени нива! 8)
Примерни точки за френски език:
- нива 6/5- 8 точки
- нива 7/6- 12 точки
За английския критериите не са особено високи, ще ти зададат 2-3- въпроса. Смятай си направо 6т.- това отговаря на 9-то ниво.
Публикувай отговор