За пътищата в Квебек (отделена тема)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

bibco написа: Даже в така наречения Булгаристан пътищата са по-хубави! За телевизиите вече говорих по-горе :wink:
аре не се излагаи вече :lol: явно носталгията те е стиснала яко и се е получило така нареченото замъляване на съзнанието.
Канадаски тв гледам и от Булгаристан ,както и знам в какво състояние са им улиците така че недеи ! Нашенските хралупи ги няма никъде ! и нашата тв простотия и скапаната нагаждаческа платена журналистика също !
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Явно нямаш ясна представа - поне що се касае пътищата в Квебек...
Нема лошо - ще дойдеш, ще видиш :wink:
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

bibco написа:Явно нямаш ясна представа - поне що се касае пътищата в Квебек...
Нема лошо - ще дойдеш, ще видиш :wink:
може и да нямам чак толкова ясна ,но имам ПЕРФЕКТНА предства за нешенските :wink: 15+ години активен шофъор , така че някоя и малка табарнашка дупчица не ме плаши !
но не затова беше темата де....
Аватар
MoHTpeal_boy
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 12:47 pm
Местоположение: далеч от родината!

Мнение от MoHTpeal_boy »

kurta007 написа:
bibco написа: Даже в така наречения Булгаристан пътищата са по-хубави! За телевизиите вече говорих по-горе :wink:
аре не се излагаи вече :lol: явно носталгията те е стиснала яко и се е получило така нареченото замъляване на съзнанието.
Канадаски тв гледам и от Булгаристан ,както и знам в какво състояние са им улиците така че недеи ! Нашенските хралупи ги няма никъде ! и нашата тв простотия и скапаната нагаждаческа платена журналистика също !
Ти изобщо в Кебек бил/а ли си? За пътищата с една дума - Ужас!!! В БГ , каквото и да ми казваш аз също съм шофъор , пътищата там са много по-добре спрямо тук.Отностно телевизия и на двете места и "+" и "-".
Двама интелигентни хора, единия, от които е българин, имат много повече общо, отколкото двама българи, единия, от които е интелигентен
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

MoHTpeal_boy написа:
kurta007 написа:
bibco написа: Даже в така наречения Булгаристан пътищата са по-хубави! За телевизиите вече говорих по-горе :wink:
аре не се излагаи вече :lol: явно носталгията те е стиснала яко и се е получило така нареченото замъляване на съзнанието.
Канадаски тв гледам и от Булгаристан ,както и знам в какво състояние са им улиците така че недеи ! Нашенските хралупи ги няма никъде ! и нашата тв простотия и скапаната нагаждаческа платена журналистика също !
Ти изобщо в Кебек бил/а ли си? За пътищата с една дума - Ужас!!! В БГ , каквото и да ми казваш аз също съм шофъор , пътищата там са много по-добре спрямо тук.Отностно телевизия и на двете места и "+" и "-".
Щом ти казваш че е така няма начин да не е .След като бяха представени желязни доводи край.....убеди ме напълно и коренно си промених мнението :lol: :rotfl:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Пътищата в Квебек наистина са лоши, но просто нема место за сравнение със София.Не знам как е в други градове в БГ , но онзи лунен пеизаж от софето тука нема къде да го видиш. Относно телевизийте откак си пуснах кабел в бг през '98 година не съм гледал българска телевизия освен инцидентно.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

kurta007 написа:
bibco написа: Даже в така наречения Булгаристан пътищата са по-хубави! За телевизиите вече говорих по-горе :wink:
аре не се излагаи вече :lol: явно носталгията те е стиснала яко и се е получило така нареченото замъляване на съзнанието.
Канадаски тв гледам и от Булгаристан ,както и знам в какво състояние са им улиците така че недеи ! Нашенските хралупи ги няма никъде ! и нашата тв простотия и скапаната нагаждаческа платена журналистика също !
Не става дума само за дупките по пътищата, тях горе долу успяват да ги позакърпят, но какво да кажем за пропадналата кола по магистралата, където жената загина и по чудо нямаше други изпопадали в зейналата дупка от единия до другия край на банкета. Как ти се струва докато си караш и надлеза да ти се стовари на главата или заедно с тебе да полети надолу, жертвите бяха повечко както и смачканите коли. След този инцидент започнаха да поукрепват надлезите с мрежи, защото докато минаваш ти падат камъни върху колата. Арматурата отдавна се вижда и е ръждясала, цемента явно когато са ги строили е бил нещо дефицитен. Цяло чудо е че още не са се сринали.
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

Божеее, как ми се иска да се спусна по глаааадкого и равно Цариградско... а не като тукашните офроуд приключения по 40-ката примерно, само дето лосове не тичат по платното :evil: .
Ех, мечтииииии :roll:

PS: За тези които не са били в Канада (Mонтреал), 40-ката е тукашна магистралка, една от основните градски артерии и част от Trans-Canada Highway... ма за кво ли съм тръгнал да сравнявам Цариградското с тази квартална уличка.
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

kurta007 написа:Кои модератор пак си е играл и ми е вадил,трил ,коригирал и т.н. мнения от къде ли не ?
и ква е тая тема аджеба ,аз не съм отварял такава :lol:
Е не се ядосваи - все пак има някакво развитие- обикновено кат се пусне някакво негативно инфо за Канада или се забърсва, или се плюе по адрес на написалия го.... така че дори тоя факт че някои е ехтрахирал в отделна тема такова инфо е напредък в развитието на форума според мене.
Fireman

Мнение от Fireman »

Курта007,защо се палиш и ти като мен :),няма смисъл.
Не виждаш ли на някой колко им е питето и кои всъщност пиша из форумите.Или са някой социалджий или хора,на които работата им е пред компютъра и си чешат изиците.
Изключвам само някои,които ми се струват по-сериозни.
Това е абсурдно,което казват за пътищата в България и пътищата там,а и Квебек не е Канада,има и други градове.
Те тези дето много знаят да разгледат сайта,който си посочил http://absurdi.com/ и тогава да говорят.
Но виж Курта007,пак казвам безсмислено е да се коментира с една шепа хора от тези форуми,защото те са или без семейство,или с разпаднат брак,знаещи само себе си и избиващи комплексите си и болните си амбиции в тези форуми.

послеслов:Живота не са тези форуми или мнението на някои хора,затова ги оставяй да си вървят по течението и си гледай своя Живот.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Че са зле, зле са тук, няма 2 мнения, ама в БГ са по зле... а ако климата в БГ беше като тукашния, щеше да има само черни пътища и пътеки...
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Моето мнение е че тук пътищата не са от най-хубавите но това е не защото имат дупки,има но не са като у булгаристан,но инжинерната мисъл създала тези "детелини" е за затвор,неверочтно е как се създава трафик заради тях....просто на човек му се скъсява живота по висене на входове и изходи където от три или 4 ленти те вкарват в една?!За сметка на това в Бъл. джунгла наречена пътна мрежа да си шофьор си е геройство,направо се чувстваш като герой на някой екшан...то там правилото е че няма правила....ужас...последния път като си бях в Бъл.
след 5 мин. в София и отбих,оставих колата и се прибрах с градцкия транспорт,после баща ми ходи да си я докара?!егаси хората ,егаси карането...то не беше бибибкане то не беше псуване...абе страшно,така че няма две мнения...
http://bgtheatreadventure.weebly.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Fireman написа:Курта007,защо се палиш и ти като мен :),няма смисъл.
Не виждаш ли на някой колко им е питето и кои всъщност пиша из форумите.Или са някой социалджий или хора,на които работата им е пред компютъра и си чешат изиците.
Изключвам само някои,които ми се струват по-сериозни.
Това е абсурдно,което казват за пътищата в България и пътищата там,а и Квебек не е Канада,има и други градове.
Те тези дето много знаят да разгледат сайта,който си посочил http://absurdi.com/ и тогава да говорят.
Но виж Курта007,пак казвам безсмислено е да се коментира с една шепа хора от тези форуми,защото те са или без семейство,или с разпаднат брак,знаещи само себе си и избиващи комплексите си и болните си амбиции в тези форуми.

послеслов:Живота не са тези форуми или мнението на някои хора,затова ги оставяй да си вървят по течението и си гледай своя Живот.
Обикновено темите за Канада се превръщат в учене на тия които сте в България, какво е в Канада.
Сайтове с абсурди има за всяка страна и най-добре е първо да дойдеш да се запознаеш и тогава да даваш генерални мнения!

Иначе става познатата история - много ентусиазъм, а после идване в Канада, 5-6 месеца и смяна на ника и плюене против Канада.

Който е свикнал да плюе и е негативен, той трудно се отучва ;)

Пожелавам ви на всички да ме оборите!!
Лек път
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Fireman

Мнение от Fireman »

Bgmotreal,не плюя по-скоро изразявам мнение и заставам напълно зад него.
Но това няма значение,всеки да си върви по пътя.
Аз няма да живея Живота на никой,нито някой ще живее моя Живот тъй че кой каквото иска да си мисли,да прави.
Утрешния ден като пристигнем в "тръстиката" от работа и семейни дела едва ли ще имам време за тези или други форуми.
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

gazara написа:Моето мнение е че тук пътищата не са от най-хубавите но това е не защото имат дупки,има но не са като у булгаристан,но инжинерната мисъл създала тези "детелини" е за затвор,неверочтно е как се създава трафик заради тях....просто на човек му се скъсява живота по висене на входове и изходи където от три или 4 ленти те вкарват в една?!
Гъзар екстра са си детелините. Проблемът е в разни индивиди, които се включват в движението с 31.5км/ч при ограничение 100 :lol: или чакат да им направиш място за 2 тира за да се престроят.
Публикувай отговор