Съотношение заплати-цени в различните провинции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Съотношение заплати-цени в различните провинции

Мнение от ablood »

Моята математиката е много проста:

Ако ще живеете двойка работещи, ви трябва място с по-висок стандарт и по ниски данъци. Високите цени ще ги преживеете.

Ако обаче има вероятност един в семейството да работи, а четирима да харчат, то тогава ви трябва щат с ниски цени. Данъците драстично падат при многочленно семейство. Да не подценяваме и размера на детските помощи.

Така може да се окаже, че в "по-бедна" провинция ще разполагате с няколко пъти повече излишни пари за харчене, след като платите най-необходимото.

Какво е вашето мнение?
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Съотношение заплати-цени в различните провинции

Мнение от 7George »

ablood написа:Моята математиката е много проста:
Ако ще живеете двойка работещи, ви трябва място с по-висок стандарт и по ниски данъци. Високите цени ще ги преживеете.
==============
Какво е вашето мнение?
Математиката може и да е вярна, но в живота нещата не са толкова прости. Можете ли да сменяте провинцията, всеки път, когато единият загуби или намери работа? А от друга държава, преди Канада, представите за това как ще си уредите живота са доста смътни.

Освен тва, хората ги вълнуват доста определящо фактори като: език дето ще говорят, малък/голям град, близко до Европа/Азия/планините/морето; климат, работен пазар и други подобни.
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Well, идеята не е да се местим насам-натам при всяка промяна на семейното положение, а да разясним предимствата и недостатъците на провинциите с по-висок/нисък стандарт като дестинация за бъдещите емигранти.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

Я кажете с по няколко думи за стандарта в различните провинции/територии.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

hadministratora написа:Я кажете с по няколко думи за стандарта в различните провинции/територии.
Тайна е! В смисъл всеки гледа от собствената си камбанария и там където Сульо е добре, Пульо е зле и обратно. Средни стойности най-добре в статистика Канада.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ние двамата работим общо 65 до 70 часа седмично на ниски позиции, без стрес и без високи заплати, плащаме си моргиджа, колите и разходите с едната заплата а другата отива за глезотии.
Не ми трябва по-висок стандарт. Сега имам толкова много време за децата и хобито си, че не искам да си спомням времето БГ.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

ablood написа:...65 до 70 часа седмично ...... без стрес ...... разходите с едната заплата а другата отива за глезотии ........ Сега имам толкова много време за децата и хобито си

Ами за мен това е най-добрия стандарт, който човек може да търси. Дай Боже и аз някой ден да го постигна :)
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Ето ви тука и малко цифири за заплати...
http://www.payscale.com/research/CA/Cou ... y/show_all

Казват, че данъците (облагането е семейно) са най-ниски в БС и Албърта.

Ето къде може да сравните цените на бензина:
http://www.calgarygasprices.com/retail_price_chart.aspx
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ми то разликите били мизерни!
Изображение
Като от тези доходи извадим евтините застраховки, имоти/наеми, храни и услуги, добавим детските и други социални помощи излиза, че сме най-разглезената провинция! :shock:
Ще преживеем някакси $2 седмично за по-скъпия бензин.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ако се вземат в предвид цените на недвижимите имоти, Монтреал е Н1 град за живеене в Канада...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Lub0 написа:Ако се вземат в предвид цените на недвижимите имоти, Монтреал е Н1 град за живеене в Канада...
Ми закона за търсенето и предлагането действа
:D
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

ablood написа:Ние двамата работим общо 65 до 70 часа седмично на ниски позиции, без стрес и без високи заплати, плащаме си моргиджа, колите и разходите с едната заплата а другата отива за глезотии.
.
Ми и аз работя на две места и правя 65 - 80 часа седмично. Съпругата е на 40 часа и си ги прави без овъртайм. Мойте доходи плюс кеша (не съм деливъри) са по-високи от разходите ни. Тази година ще ходя два пъти до ЕС, плащам 5 самолетни билета и се оглеждам за инвестиции в БГ. Смятам до 10 години да съм финансово независим и да прекарвам поне 180 дни извън Канада. Цените на недвижимите имоти в БГ само ме радват и се надявам тенденцията да се запази. Що се отнася до спомените ми за БГ, то там работех по 300-360 часа месечно и бях роб на Енерго, топлофикация и т.н. Искренно се надявам, това да остане само спомен.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

KVS написа:Ми и аз работя на две места и правя 65 - 80 часа седмично. Съпругата е на 40 часа и си ги прави без овъртайм. ... и се оглеждам за инвестиции в БГ.
Това не го разбирам - работиш като отчаяно зависим, а в същото време имаш излишни пари за инвестиране? :?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

според мен, най-важното е, че след 80 часова работна седмица на човека му остава време да пише и в бгканада :)

много е глупаво да се обсъжда общ стандарт на хора, които имат различни ценностни системи: един иска да пътешества, да спортува, да се забавлява, друг да направи от къщата си златна крепост, трети ще инвестира в развитието на децата си, четвърти ще ги изпие в някоя кръчма и даде по нощни клубове ... един ще живее в кочина, друг в идеален дом, един ще носи само маркови дрехи, другия ще се облича от Армията на спасението, трети ще си купи последен модел Ауди срещу старата каравана на съседа и т.н.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

KVS написа:
ablood написа:Ние двамата работим общо 65 до 70 часа седмично на ниски позиции, без стрес и без високи заплати, плащаме си моргиджа, колите и разходите с едната заплата а другата отива за глезотии.
.
Ми и аз работя на две места и правя 65 - 80 часа седмично. Съпругата е на 40 часа и си ги прави без овъртайм. Мойте доходи плюс кеша (не съм деливъри) са по-високи от разходите ни. Тази година ще ходя два пъти до ЕС, плащам 5 самолетни билета и се оглеждам за инвестиции в БГ. Смятам до 10 години да съм финансово независим и да прекарвам поне 180 дни извън Канада. Цените на недвижимите имоти в БГ само ме радват и се надявам тенденцията да се запази. Що се отнася до спомените ми за БГ, то там работех по 300-360 часа месечно и бях роб на Енерго, топлофикация и т.н. Искренно се надявам, това да остане само спомен.
a сега искаш да станеш роб на бг недвижимост :) виж какво се случи с англичани и т.н. накупили "евтини" имоти ;) не подценявай пазарната оценка
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Публикувай отговор