mestene ot US v Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
alpha theta
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 15, 2003 9:24 pm

mestene ot US v Canada

Мнение от alpha theta »

Zdraveite,

Nie smiatame da se mestim ot US v Canada i vqprosqt ni e glavno kqm drugi bqlgari, koito sa migrirali v tazi posoka. Chuvala sqm ot maika mi i bashta mi, koito se premestiha ot BG v Canada, che e slojno da se nameri pqrvata rabota v Canada s trudov staj samo ot BG. Vqprosqt mi e dali hora, koito sa se premestili ot US v Canada sa sreshtali podobni trudnosti ili US experience pretty much counts as Canadian experience? Po-spetzialno v IT sferata... az sqm PhD studentka taka, che niama da si tqrsia skoro rabota, no mqja mi e ot 5 godini systems administrator v malqk internet start-up i shte si tqrsi podobna rabota v Toronto.

Merci!

AT
Niki
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 11:40 am

Re: mestene ot US v Canada

Мнение от Niki »

alpha theta написа:Zdraveite,

Nie smiatame da se mestim ot US v Canada i vqprosqt ni e glavno kqm drugi bqlgari, koito sa migrirali v tazi posoka. Chuvala sqm ot maika mi i bashta mi, koito se premestiha ot BG v Canada, che e slojno da se nameri pqrvata rabota v Canada s trudov staj samo ot BG. Vqprosqt mi e dali hora, koito sa se premestili ot US v Canada sa sreshtali podobni trudnosti ili US experience pretty much counts as Canadian experience? Po-spetzialno v IT sferata... az sqm PhD studentka taka, che niama da si tqrsia skoro rabota, no mqja mi e ot 5 godini systems administrator v malqk internet start-up i shte si tqrsi podobna rabota v Toronto.

Merci!

AT
Tuk ne vaji amerikanski, nito evropeiski experiance.Samo kanadski.Taka, che dali e samo s bulgarski ili s amerikanski niama pochti nikakva razlika. :( :( Da ne govorim , che ima hora s amerikanski diplomi, koito paz uchat tuk. :x
alisa
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 1:10 am

Мнение от alisa »

Ako me slushate mene, napravete vsichko vazmojno da ostanete v US. ako doidete tuka shte sajaliavate. mnogo e slojno da se obiasni s dve dumi, no za sajalenie shte go razberete edva kato doidete tuk, zatova ne idvaite. drapaite tam na vsiaka tsena.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

да бе, обикновено хората драпат в обратната посока, помислете пак...

А ако все пак сте решили да идвате тук, май шансовете да си намерите работа в Торонто или в Ню Йорк са все тия - трудно е, май еднакво е трудно....
Вие къде (в кой щат) сте апропо?...
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Hi!

Az ne iskam da ti kazvam da idvate li tuk ili ne, reshenieto si e vashe i vsichko zavisi ot tova, kakv nachin na jivot predpochitate. Ako drjite samo na dobra zaplata, to v USA opredeleno shte vzemate po-dobri zaplati, no ako predpochitate po-dobra socialna sistema, po-niska prestapnost i ne vi prechi zimata, koyato moje da bade dosta studena tuk, to togava Canada e za predpochitane. Az, kogato byah v USA mi haresa standartat, no da jiveya tam... no, thanks. No, tova e lichen izbor.
Ti edva li shte imash problemi da si namerish rabota s PhD, a your husband sashto bi tryabvalo da moje da nameri neshto. Drug e vaprosat, che moja da mu otneme izvestno vreme dokato nameri tova koeto iska, a i moje naistina da mu se naloji da priravnyava dilploma, shtoto kanadcite se zahvashtat i s amerikanski diplomi. No, vapreki vsichko Ottawa e palna s kitaicy po IT firmite, a ne vsichki sa uchili v Canada, taka che, sami si pravete izvodite.
Kolkoto do samiyat imigracionen proces, ne e losho da kandidatstvate za QC chrez kanadskoto konsulstvo v NY, a posle si otivayte v Toronto. Prosto e po-brz procesat za QC i po-malko pari iskat na bankova smetka- 2,300CA$ na chovek, a za Federalnata chast- pone 10,000CA$ na chovek. Osven tova pri imigraciya v QC se nabirat po-lesno tochkite, po-malko tochki iskat i minimuma za staj e samo 6 meseca. No ako ne vi se zanimava s frenski i federalnata sistema v Buffalo moje da probvate. Az prosto vi davam your options, bez da se opitvam da vi nalagam mnenie.
Good luck whatever your choice is! :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
G_Rosi
Мнения: 714
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 5:35 pm

Мнение от G_Rosi »

Sueddeutsche Zeitung: Американец уби шестима свои бивши колеги
Американец загубил службата си преди шест месеца, защото закъснял за работа. Сега той нахлул с пистолет в склада, в който работел, и започнал да стреля по бившите си колеги, пише германският вестник Sueddeutsche Zeitung. Около 45 минути колегите му се опитвали да принудят да спре стрелбата, преди полицията да нахлуе в склада и да го застреля. Общо седем души са загиналите при инцидента.

http://www.focus-news.net/news/news.php ... &cat_id=81
Заключено