Цени на недвижимите имоти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от optics »

Nick(olov) написа:И аз не харесвам зима като тази, но немога да разбера защо хората от другите провинции са го захапали този Кебек. Ясно ни е вече, че сме се минали яко.....пу, язък ;)
Аз нямам впечатление хората от другите провинции да са захапали Кебек, но щом казваш - вероятно е поради националната черта на българина да се цепи на групички и да се заяжда с другите групички. По каквито критерии ти дойдат наум. Малко като "и сам да съм у рейсо, па че се бутам" :P
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Nick(olov) »

Захапали са го и то яко. На един магистралите са му криви. На друг френския не му харесва. На трети дупките му били много. Не живеят тука, но за нашите неволи мислят. Аама ха :rofl: :rofl: :rofl:
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от haimana »

Nick(olov) написа: Виж чушките са скъпи. Всяко лято си купувам от един унгарец. По спомен бяха $1.25 за либра. Ама пък са вкусни ;) (както и доматите, и всичко що е расло на почва и под слънце)./quote]

Че то има ли слънце там, при 250 дъждовни дни в годината???
Чушките които споменавам са малко навътре в сушата.

Първото което намерих, извинявам се че не е от официален сайт.
Kelowna receives over 2,000 hours of sunshine annually and just over 11 inches of rain. Total annual precipitation is 366.4 mm. (280.7 mm. of rain and 105.5 cm. of snow).
Лятото дори е прекалено сухо, често има горски пожари. Всичко което се отглежда като плодове и зеленчуци се полива.

Намекнах го на Ябълката, ама има и други със синдрома "новобранец-всичкознаец". Просто Канада е шибано голяма и клишетата които сами си изграждаме ни подвеждат.

П.П.: имам две години в Монреал.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от MrGeek »

haimana написа:Намекнах го на Ябълката, ама има и други със синдрома "новобранец-всичкознаец". Просто Канада е шибано голяма и клишетата които сами си изграждаме ни подвеждат.
Абослютно! Всички обобщители на канадската действителност, за които тази най-западна част е символ на безкрайния дъжд и липсата на слънце най-вероятно изобщо не знаят, че British Columbia has the only true desert in Canada complete with sagebrush, cacti and tarantulas. :)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от apple »

Очевидно е много трудно да се схване идеята за съществуването на утвърден пазар на недвижими имоти, когато човек идва от един край на света, където дълги години пазара като механизъм е бил заклеймяван и е съществувал едниствено в някаква твърде ограничена степен при продажбата на плодове и зеленчуци от личното стопанство. Основната функция на пазара е да намери пресечената точка между интересите на продавача и купувача. Пазарът е механизъм, който не се интересува от и не се подчинява на личните предпочитания, виждания, претенции и философски възгледи на отделния индивид. Затова талашитени бараки могат чудесно да намират купувачи, както и всяко на пръв поглед странно нещо, включително и гнили ябълки да речем. Някакъв образ например беше обявил за продан дух затворен в буркан на Ибей, като наддаването стигнало до $50,922. Друг пък беше продал пак на Ибей дъвка, дъвкана и изплюта от Бритни Спиърс на някакъв концерт за $14,000. Пазар, какво да го правиш. :D
Аз пък смятам да се пробвам да продам форумните лекции по Икономикс за начинаещи на MrGeek! Начална тръжна цена за парче 10 долара има ли желаещи да наддават? Добре, че ме светна, че търсенето определя предлагането...щях да си умра като невежа "гнила ябълка" без твоите безценни уроци по "Вижте ме кой съм..." :?:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от MrGeek »

apple написа:Аз пък смятам да се пробвам да продам форумните лекции по Икономикс за начинаещи на MrGeek! Начална тръжна цена за парче 10 долара има ли желаещи да наддават? Добре, че ме светна, че търсенето определя предлагането...щях да си умра като невежа "гнила ябълка" без твоите безценни уроци по "Вижте ме кой съм..." :?:
Ябълке, надявах се, че все пак ще възприемеш това мнение с необходимото чувство за хумор. Исках само да изкажа мнението, че така или иначе, когато някой проявява несъгласие с един развит пазар, би трябвало причината да е в недоволстващия, а не в пазара, защото пазара не споделя ничии чувства. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от apple »

Това дали аз съм доволна или не и какви чувства изпитвам няма нищо общо със статиите, които коментирахме... Въпроса отново зададен е: Мислиш ли, че един сегмент от пазара може самостоятелно да увеличава цените си до безкрай без това да е следвано от реално адекватно на скока повишаване на доходите на потенциалните купувачи? Чие търсене определя предлагането тук? От това, че някой се набутва с огромен кредит следва ли някаква полза за местната икономика? Всъщност чии интереси обслужва абсурдното оскъпяване на имотите според тебе MrGeek? Наистина ми е интересно да ми отговориш ползвайки анализаторските си способности? Икономикса не ми беше любим предмет признавам си! Така, че продължавай с лекциите... :y:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от MrGeek »

apple написа:Това дали аз съм доволна или не и какви чувства изпитвам няма нищо общо със статиите, които коментирахме... Въпроса отново зададен е: Мислиш ли, че един сегмент от пазара може самостоятелно да увеличава цените си до безкрай без това да е следвано от реално адекватно на скока повишаване на доходите на потенциалните купувачи? Чие търсене определя предлагането тук? От това, че някой се набутва с огромен кредит следва ли някаква полза за местната икономика? Всъщност чии интереси обслужва абсурдното оскъпяване на имотите според тебе MrGeek? Наистина ми е интересно да ми отговориш ползвайки анализаторските си способности? Икономикса не ми беше любим предмет признавам си! Така, че продължавай с лекциите... :y:
Нямам претенциите за никакви анализаторски способности. Просто изказвам лично мнение. Ако се разтърсиш из форума, ще видиш, че много пъти съм изказвал мнението, че няма пазар, в който възходящия тренд да е гарантиран. Рано или късно и канадския пазар, както и в частност ванкувърския ще претърпи сериозни корекции. Всичко обаче зависи от развитието на факторите, които захранват този тренд. Много пъти съм повтарял, че освен специфичната финансова ситуация в Канада, която е доста по-различна от тази в Щатите, сериозен фактор върху цените на недвижимостите тук оказа самия крах на пазара в южните ни съседи. Това предизвика значително пренасочване на капитали от там, което е повече от разбираемо. През последните години инвестициите в недвижимости в САЩ са с почти никаква възвръщаемост. Затова тези капитали допълнително подхранват тренда в Канада, както разбира се и рекордно ниските лихвени равнища. В момента, в който пазарът в Щатите покаже отново стабилен възходящ тренд, нещата коренно ще се променят. Най-вероятно в този момент ще се пяви и нуждата от корекция на лихвените равнища, поради набъбване на инфлацията и ето ти мултипликация на ефекта, който ще обърне сериозно канадския тренд. Кога обаче ще се случи това и в каква степен никой не може да прогнозира. Една от основните причини за тази неизвестност е, че пазара на недвижимости е възможно най-бавния, способен на дълги периоди от пасивно изчакване и пренагласяне, както и сериозно подвластен на регионални различия (пример - значителните разлики между пазарите в Монреал и Ванкувър). Това горното съм го писал и друг път, но в момента не ми се занимава да го търся в коя тема точно беше. Та общо-взето притесненията са най-вече за инвеститорите и тези, които тепърва смятат да купуват. Тези, които отдавна са закупили имот, в който смятат да живеят дългосрочно, нямат никакви основания за притеснения. Дори и да настъпят сериозни корекции на пазара, тях това едва ли ги бърка, най-вече поради факта, че моргиджа им би трябвало да е съвсем поносим.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от apple »

Нещо взехме да сближаваме позициите! Да не излезе накрая, че говорим за едно и също нещо, но обясняваме по различен начин? :?:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от MrGeek »

apple написа:Нещо взехме да сближаваме позициите! Да не излезе накрая, че говорим за едно и също нещо, но обясняваме по различен начин? :?:
Не знам какво точно имаш предвид, но репликата ми беше единствено в отговор на изразеното възмущение от състоянието на пазара и по-специално текущите цени на талашитените бараки. Та пазара си е просто пазар - отражение на баланса между търсене и предлагане. В този баланс могат да намерят място както талашитени бараки за половин милион, така и употребени дъвки за 15 бона, минали през устата на Бритни Спиърс. :)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от myhata II »

Точно така,затова С.Америка са на това диридже,барака с земята струваща 20 бона,оценена от банката на 200 бона и оп балониии и мушенгии,пък после хайванчето да му мисли :D
Ябълке не ги слушай,ако някой ден искаш да си купиш имот в Канада,ориентирай се да е кондо от тухли или стъклопакет,там цените са по реални ,но с тези бараки и педя земя в най убавата ерия ги остави за баламурниците
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Bistra »

Сега обаче като се замисля за онази барачка, струваща 500К (от линка на nick(olov)),прехвърляйки си наум картинката ми дойде идеята, че всъщност тя беше заобиколена от доста високи сгради. Тоест, собственикът навреме се е усетил, че продавайки я на такава висока цена на някой контрактор, ще удари 6-ца от тотото. А, за контарактора няма да представлява затруднение да си избие цената, бутайки я и построявайки блок с кондоминиуми.Само не зная защо не се отваря вече линка? Може би са я продали? (Не можах дори да я покажа на Мосю Архитекта...Пфу! :( )
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Nick(olov) »

Bistra написа:Само не зная защо не се отваря вече линка? Може би са я продали? (Не можах дори да я покажа на Мосю Архитекта...Пфу! :( )
Продали..... едвали, по-скоро ги е срам :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от ivandaman »

Ябълке може ли да задам хипотетичен въпрос?

Ако къщите във Виктория и Ванкувър бяха на средностатистически цени за Северна Америка (около 130К) какви щяха да ти бъдат отзивите??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от apple »

Ако къщите във Виктория и Ванкувър бяха на средностатистически цени за Северна Америка (около 130К) какви щяха да ти бъдат отзивите??
Ти как мислиш Иване? Да кажем, че това ми е мнението в такъв случай: Къщите тук са талашитки и не могат по никакъв начин да се сравнят с масивните европейски къщи! Нооо тъй като цените им са оправдани и възможни за изплащане с лекота...си струва да си закупите такава. Стандарта на живот е добър и позволява качествена жизнедейност...бля, бля...в този род...То така е и било преди не чак толкова много години... Но откакто тарикати от цял свят са се изсипали тука с надеждата да правят лесни кинти от закупуване и препродаване...така стоят днес нещата. То си има поговорка за това: "Лаком ***, глава затрива!" По-тъпото е, че още има шарани, които скачат на същата стръв... Понеже конкретно нямам намерение да обиждам никого ще си спестя примери. И между другото това се случва и в БГ имам достатъчно познати, които изплащат жилища с 30 годишен срок за погасяване при положение, че в края на срока ще са старци и не знам как точно смятат да плащат...мисля, че идеята е същата - да продадат на печалба и с прибраната разлика да си живуркат охолни старини... /при това говорим за изплащане на два или повече имота едновременно/ Не знам в БГ какво точно ще се случи, защото там все още цените не са така раздути и може би има накъде да порастат още малко или повече... :?: Но за Ван и острова вече много "напрегнат" ми се вижда балона...аха да цвръцне, както казва Алф! Не е въпроса само да имаш, а каква е цената, която плащаш, за да го имаш! И това важи не само за имотите. доволен ли си от отговора?
Публикувай отговор