моля за съвет-недостиг на точки

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
dino.bg
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 6:25 am

моля за съвет-недостиг на точки

Мнение от dino.bg »

Здравейте ,
Решихме и ние да се пробваме за Квебек,но се сблъскахме с редица препятствия.Ровихме се из форумите и малко се разочаровахме,
защото всъщност установихме,че не ни достигат точки.
Аз(30г.)съм завършила средно проф.-техн.у-ще оператор в шевното производство;Висше-Начална училищна педагогика,но нямам стаж
през последните 5г. Стажът ми е само 2г.като шивачка и то преди 10г.Работила съм в Гърция.Юни месец 2009 завършвам курс за В2-френски,за което ще си пиша 10т(8/7),англ.до края на (2009)-2 нива-2т.
Съпругът ми(34г.)е завършил Техникум по нефтодобив,специалност-сондажна елктромеханика.Той не си намира специалноста ,за която незнаем дали ще вземем точки.Не е работил по специалноста си,а в близка до нея,като ел.техник-монтаж на кабели и ел.вериги,
от която може да докаже до 9г.стаж-2г.в България и 7г. в чужбина-Гърция.Все още си работи.Има разряд за ел. монтьор,а не за ел.техник.Незнаем дали ще му признаят и стажа. Има малки познания по френски-А1, но не е много по езиците. Учи го на място така беше и с Гръцкият език
Не ни достигат точки и се чудим какво можем да направим(до края на 2009г.)за да ги увеличим-да наблегнем на езика
или да запишем някакви професионални курсове(но дали ще се признаят),или да родим дете?Приемам всякакви съвети!
Благодария ви предварително
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Re: моля за съвет-недостиг на точки

Мнение от kurta007 »

dino.bg написа:или да родим дете?Приемам всякакви съвети!
Благодария ви предварително
тва е добра идея а ако излезнат и близнаци ще стане перфектно --> 8 точки :lol:
англиския е добре да пишете повече,за френския "В2 10т(8/7)" тва са големи нива няма на къде нагоре почти ,но ако ви викнат на интерю с тоя френски минавате...не съм чул да има върнат с такива нива....а аз съм чувал доста случаи :lol:
колко точки не ви достигат?
dino.bg
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 6:25 am

Мнение от dino.bg »

в момента не мога да преценя дали 6те му признаят специалноста и колко точки щте му дадат и дали щте му признаят стажа .Не мога да преценя същто и кои да е водещият кандидат.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Има малки познания по френски-А1, но не е много по езиците.
Юни месец 2009 завършвам курс за В2-френски,за което ще си пиша 10т(8/7)
при тея данни определено ти си водещ!
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

но сега гледам че стаж нямаш...без стаж ще е трудно ! понеже има оценяване от точка 1 до 6 също така /без 2-ия кандидат
нека някои по компетентен даде съвет :roll:
dino.bg
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 6:25 am

Мнение от dino.bg »

Това е резултата ако аз съм водеща
Фактор 1
1.1 Ниво на образование - 11
1.2 Диплома от Квебек - 0
1.3 Област на образованието - 0
Фактор 2 Трудов опит
2.1 Продължителност на стажа - 0

Фактор 3 Възраст - 18

Фактор 4 Езикови познания
4.1 Френски език - 10
4.2 Английски език - 2

Фактор 5 Престой и роднини
5.1 Престой в Квебек - 0
5.2 Роднини в Квебек - 0

Фактор 6 Характеристики на съпруг
6.1 Ниво на образование - 2
6.2. Диплома от Квебек - 0
6.3 Област на образованието - не мога да преценя
6.4 Втора специалност - 0
6.5 Продължителност на стаж - не мога да преценя
6.6 Възраст - 3
6.7 Езикови познания - 2
dino.bg
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 6:25 am

Мнение от dino.bg »

ако съпругът ми е водещ
Фактор 1
1.1 Ниво на образование - 6
1.2 Диплома от Квебек - 0
1.3 Област на образованието - не мога да преценя

Фактор 2 Трудов опит
2.1 Продължителност на стажа - не мога да преценя

Фактор 3 Възраст - 18

Фактор 4 Езикови познания
4.1 Френски език - 4
4.2 Английски език - 1

Фактор 5 Престой и роднини
5.1 Престой в Квебек - 0
5.2 Роднини в Квебек - 0

Фактор 6 Характеристики на съпруг
6.1 Ниво на образование - 3
6.2. Диплома от Квебек - 0
6.3 Област на образованието - 0
6.4 Втора специалност - о
6.5 Продължителност на стаж - 0
6.6 Възраст - 3
6.7 Езикови познания - 4 или 5
резултат-40 без двата критерия за които не мога да преценя
snoopy
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 1:26 pm
Местоположение: bg

Мнение от snoopy »

Разбирам тсе сте работили в Grece!!!Понеjе и аз такa от 13 години сум v Grece и все още сaм тук и аз кандидаствах за Quebec и искам само да ви каjа тсе ако немате документи с които да докаjете тсе сте работили в Grece ЛЕГАЛНО вaобще не го споменаваите никаде в докуметите до Виенна!!! На интервуто ми вситски грatски документи за стаjа ми беха така подробно разгледанi, тсе ми се разгони фамилята да обеснявам кое и как (добре тсе с френскя немам проблеми да обеснявам лист по лист кое какво е, независимо от преводите които беха прилоjени кум вситски грatски документи!) Ако сте работили легално се пригответе да ви изискат АБСОЛУТНО вситски документи като, ;право за престои;, ;право за работа;-за всяка година и т.н и т.н.
Izviniavam se za pravopisa, no ......s tazi klaviatura na grutski mi
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Мнение от m.m. »

не че съм голям експерт, но това с децата няма да оправи положението - трябва да имате 57 т за въпроси от 1 до 6.

моят съвет е да си набавиш трудов стаж по специалността за 1 година назад-напред и да понаучиш още малко английски и френски
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Мнение от dimatrif »

По специалността трудно ще си намери работа /личен опит/. Според мен стажът може да не е по специалността, но длъжността да е на по-високо ниво от ниво Д на NATIONAL OCCUPATIONAL CLASSIFICATION MATRIX 2006. Мисля, че това беше условието, поправете ме, ако греша, защото и аз съм с "не по професията" стаж.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Значи да се включа и аз компетентно :wink:
Дино, ти за водещ кандидат си супер! Освен всичко друго, имаш доста привлекателна професия по документи (педагогика - тук има търсене, обещавам ти!).
Това за стажа не е проблем - моята приятелка нямаше и грам трудов стаж. Наредих я при един познат да му е секретарка за около година време, след което пуснаха документи и вече 3та година са тук.
Само да отбележа, че никой не иска от вас да сте завършили география, примерно, и да сте работили като географ!!! Т.е. търси се просто трудов стаж (ако някой оспорва, ще се заяждам до дупка).
Прост пример - в БГ съм завършила френска филология (за по-лесно). Целият ми трудов стаж там е бил в текстила... :wink:
И тази блаблабла с "търсени професии" ми е много непонятна. Като стигнете на интервю и, ако някой има наглостта да изтъкне това с професиите като проблем, не пропускайте да подчертаете колко сте гъвкави и каква готовност имате да работите каквото и да е, докато прирявнявате дипломи и се квалифицирате според местните стандарти.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Лельо Екимке, не бъркай изискванията за селекция с изискванията на реалния пазар на труда в Квебек. Жената правилно се ориентира в обстановката засега и съвсем трезво и обективно си преценява, че за момента кандидатурата им е слаба.
Дори и да натрупа 12 месеца стаж, то общият им брой точки ще станат 57 т., т.е. точно колкото е елиминиращия минимум за професионална мобилност (EMP) но с 3 т. по-малко от изискващия се минимум от 60 т. за предварителна селекция.
Значи трябва или да натрупа повечко стаж, или да повиши нивата по езиците като не просто изкара курс за определено ниво а издържи тест за това ниво, или всичките тези неща за да е напълно сигурен успехът.
Съпругът не става за водещ кандидат и това няма смисъл дори да се обсъжда. Също така няма значение, че той може да докаже много на брой години трудов стаж. От 6 м. нагоре все си е 1 т. по този фактор, та ако ще и 100 г. стаж да има.
Съгласен съм само, че не трябва да гледат трудовият стаж да е по специалността от дипломата. И то защото професиите не са им в Списък 2006 и няма да бъдат оценявани като търсени специалисти а просто като квалифицирани работници.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Ми значи следва да не бързат толкова, ами да понатрупат стаж, като го съчетаят с изучаване на френски език. Това последното определено ще им е от голяма полза.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
dino.bg
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 6:25 am

Мнение от dino.bg »

Благодаря за съветите.За уточнение имаме още 1г.10 месеца докато съпругът ми навърши 36г.Ще бъдем благодарни и на още мнения.Ние в момента живеем в Атина.Искаме да направим добра подготовка ,за да няма после разочарования, от прибързани действия.Благодарим ви предварително.
Аватар
montrelcho
Мнения: 104
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 10:38 am

Мнение от montrelcho »

Linko написа:общият им брой точки ще станат 57 т., т.е. точно колкото е елиминиращия минимум за професионална мобилност (EMP) но с 3 т. по-малко от изискващия се минимум от 60 т. за предварителна селекция.
колко точки трябва да имаме за да ни приемат документите? 57 или 60

имаме сигурни 58 (0т 1 до 6). тъй като не сме сигурни дали ще ми празнаят стажа от 11 месеца( ако го признаят ще станат 60)

имаме 58 . това стига ли.
Публикувай отговор