КРИЗА

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Как ви се отразява финансовата криза в Канада?

Анкетата свършва на Пет Дек 26, 2008 7:24 pm

Мен не ме е засегнала негативно (бензина поефтиня :-))
22
52%
Усеща се, но нищо сериозно за сега
8
19%
При мен е реален проблем
12
29%
 
Общо гласове: 42
i.m.
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Авг 14, 2006 6:31 pm
Местоположение: Calgary

КРИЗА

Мнение от i.m. »

Имам приятели, които ще летят за Канада (нови имигранти). Питат ме "Как ви се отразява кризата?".

Във фирмата, за която работя не се усеща осезаема криза. Може би има някакво задържане, но според мен е по-скоро от предпазливост, отколкото някакъв реален проблем. В работата на жена ми също не може да се каже, че се усеща криза.

Моля да споделите вашата гледна точка.
Аз работя като Геолог (Gas), а жена ми е държавен служител.
Последно промяна от i.m. на Пет Дек 12, 2008 1:09 am, променено общо 1 път.
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

.

Мнение от Optimist Creed »

Ами зависи къде ще установят в Канада. То Алберта е едно , ама я да пробват да кажем в Кебек - там по мои впечатления кризата започна още през началото на 2008 . :wink: . Всъщост там по начало си е криза. :roll: .
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Никва криза не мога да видя в Кебек, примерно никой от моите познати или приятели не са го уволнили...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

Lub0 написа:Никва криза не мога да видя в Кебек, примерно никой от моите познати или приятели не са го уволнили...
радвай се, че е така ...
пак сме тук :-)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Бе бая сичко поскъпна, с изключение на бензина ...
:beer: :beer: :beer:
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

В строителния сектор във Ванкувър се усеща осезателно

Мнение от BMO »

За сега зная за 7 строителни обекта които са замразени поради липса на кредитиране-става въпрос за Ванкувър.
Доста строителни фирми са с намалено работно работно време.
Работниците от латинска америка -по вечето са съкратени. Има фирми на които шефа (обикновенно до сега седял в централния офис) става техник на обекта, а техника става нещо като бригадир.
Проектантските фирми са свити доста.
С две думи кризата в строителството във Ванкувър се усеща яко.
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Ми аз понеже съм близко до работническата класа, мога само да ви кажа, че фабриките за преопаковане тип "Маде ин Чайна - Фабрик о Канада" са в доста лошо положение и има доста затворили цехове. Поне това разказаха бачкатори, занимавали се в този отрасъл на местната икономика.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Разбира се, че се усеща кризата. Тази година няма да има нито коледни бонуси, нито увеличение на заплатите при нас. Американска компания, все пак... :cry:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Сектора в който аз работа - инвестиционни фондове - беше ударен много сериозно, клиентите ни понесоха сериозни загуби от срива на борсата и някои или ликвидираха инвестициите си или ги намалиха чуствително. Като резултат от това в момента повечето компании или съкращават хора или са спрели назначенията. Прогнозите за следващата година за сектора като цяло са че ще е повече борба за оцеляване, отколкото за ръст.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Аз съм един от уволнените в Квебек от началото на 2008 :evil:
Иначе цената на бензина сега е ОК :wink:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Lub0 написа:Никва криза не мога да видя в Кебек, примерно никой от моите познати или приятели не са го уволнили...
В твоята фирма плановете, поне през лятото, бяха за 2500 съкратени. Голяма част са в Кебек и Онтарио. Аз лично познавам хора които си търсят работа след като са били засегнати.

Няма какво да се заблуждаваме. Фирмите, които за зле, ще съкращават хора, защото нямат избор. Фирмите които не са зле също ще съкращават хора, защото могат да си го позволят, без да дават много обяснения.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

В Canada като цяло има негативни последствия, особенно в Онтарио, които са силно засегнати от кризата на американското автомобилостроене.
В Алберта и в Calgary криза засега не се усеща. На практика безрабoтицата е намаляла от 3.7 на 3.4 % на провинциално ниво и от 3.8 на 3,7 % за Calgary и са най ниските в Canada (6,7 % средно за страната)

http://www.canada.com/calgaryherald/...9-a0aa05960b31

Фирмата, в която работя наема нови хора не само тук, но по цял свят, инвестира и се готви за времената, когато рецесията свърши.
Тук рецесията засега се усеща по-скоро като охлaждане на нагрятата до червено икономика вследствие на неимоверно високите цени на нефта и това май е за добро за сега.
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

-

Мнение от emodonkov »

Малко не по темата, но за някой хора може да е интересно да разберат - в УК положението никак не е розово, всъщнот си е направо трагично, за 4 месеца смених 2 работи не за друго, ами компаниите фалират една след друга. Наложи се да се преместя в провинцията за да продължа да работя, т.к. финансовото ми положение никак не е добре - предстои ми да плащам данъци, а след няколкократната смяна на работа останах без спестявания. Тук доста сънародници останаха без работа, други са с намалено работно време и припечелват колкото да си плащат сметките. Много нашенци се набутаха с моргиджи и заеми и в момента треперят за поста си. Тези, които останаха без работа се изнесоха обратно в БГ в очакване на по-добри времена, които по моя прогноза нито ще бъдат много добри, нито ще настъпят скоро. Аз също смятам да се изнасям към БГ в момента, в който ми посочат вратата, защото се уморих, вече не издържам на стреса.
Manage the expectation
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

speedy написа:
Lub0 написа:Никва криза не мога да видя в Кебек, примерно никой от моите познати или приятели не са го уволнили...
В твоята фирма плановете, поне през лятото, бяха за 2500 съкратени. Голяма част са в Кебек и Онтарио. Аз лично познавам хора които си търсят работа след като са били засегнати.

Няма какво да се заблуждаваме. Фирмите, които за зле, ще съкращават хора, защото нямат избор. Фирмите които не са зле също ще съкращават хора, защото могат да си го позволят, без да дават много обяснения.
Да поясним ситуацията: съкращенията бяха защото фирмата се беше нагрухала с повече служители отколкото и трябваха на мениджмънт ниво, заради възможна стачка от страна на синдикатите и когато синдикатите си подписаха контракта се случиха и съкращенията, да не забравяме също, че това се случи преди да се зафовори за т.нар криза.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

С уточнението, че мениджмънт ниво не са директори, а най-вече хора, които не са членове на профсъюза. Обявяването на определени позиции за мениджмънт е начина да се ограничи обсега на профсъюзните пипала. А големите съкращения ги направиха заради приватизацията.След това имаше още (по-малки) през ноември.

Във вашия случай става въпрос, не за фирма, която го е закъсала, а такава която използва момента. И честно казано, това сигурно ще е от полза за фирмата...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор