какво ни чака в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

какво ни чака в Канада

Мнение от monny »

Неотдавна Торонто стар /нещо като Работническо дело/ публикува прогнозите за икономиката на Канада

брутен вътрешен продукт
2.7%......0.5%.....-0.5%.......2.1%
2007.......2008......2009....... 2010

безработица
6.0%.......6.1%.....7.0%.......7.5%
2007.......2008......2009........2010

видно е че икономиката върви надолу, а безработицата нагоре,
но защо ли, през 2010 икономиката тръгва нагоре, но и безработицата продължава да расте, има само едно обяснение - ще внасят китайци които че работят а канадците само ще ядат
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Супер, много ме кефи, "канадската мечта" :-)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: какво ни чака в Канада

Мнение от Koko »

monny написа:Неотдавна Торонто стар /нещо като Работническо дело/ публикува прогнозите за икономиката на Канада

брутен вътрешен продукт
2.7%......0.5%.....-0.5%.......2.1%
2007.......2008......2009....... 2010

безработица
6.0%.......6.1%.....7.0%.......7.5%
2007.......2008......2009........2010

видно е че икономиката върви надолу, а безработицата нагоре,
но защо ли, през 2010 икономиката тръгва нагоре, но и безработицата продължава да расте, има само едно обяснение - ще внасят китайци които че работят а канадците само ще ядат
Големи оптимисти, дано да им се сбъдне прогнозата...
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

ако нямаш кинти или си стиснат 200 либрови каки. :lol:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Глупости,само плачите,вижте как е в бгто,там и прогнози няма,пардон има от гадателите :lol: :wink: :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: какво ни чака в Канада

Мнение от Marto »

monny написа: видно е че икономиката върви надолу, а безработицата нагоре,
но защо ли, през 2010 икономиката тръгва нагоре, но и безработицата продължава да расте, има само едно обяснение - ще внасят китайци които че работят а канадците само ще ядат
Не, има много по-прозаично обяснение :) Безработицата е "а lagging indicator", не знам как е на български... закъсняващ индикатор? "Закъсняването" е от рода на една-две години.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Аз за икономиката не знам, не съм гадател, а и ако можех да предвидя точно какво ще се случи след 3 години щях да съм милиардер :D
Та какво ви чака със сигурност - много студени зимни дни и доста дискриминация и лицемерие, скрити зад любезни усмивки. За тези неща се подгответе непременно, защото няма да ви се разминат. :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Pepon написа:Аз за икономиката не знам, не съм гадател, а и ако можех да предвидя точно какво ще се случи след 3 години щях да съм милиардер :D
Та какво ви чака със сигурност - много студени зимни дни и доста дискриминация и лицемерие, скрити зад любезни усмивки. За тези неща се подгответе непременно, защото няма да ви се разминат. :D
Аз за зимата не знам, обаче със сигурност знам какво ще се случи след 3 год. в БГ. Та какво те чака със сигурност-нищо няма да се случи, ше се забатачите още повече, каквото не сте разрушили и на него ще му таковате таковата, а вместо любезни усмивки ще гледаш тъпи балкански мутри. Пък и ако останеш жив след посещение на кръчма трябва да си щастлив. За това се подготви, щото е доста вероятно да не ти се размине. Демек, стой си в къщи и пиши по форумите за по=безопасно.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Pepon написа:Аз за икономиката не знам, не съм гадател, а и ако можех да предвидя точно какво ще се случи след 3 години щях да съм милиардер :D
Та какво ви чака със сигурност - много студени зимни дни и доста дискриминация и лицемерие, скрити зад любезни усмивки. За тези неща се подгответе непременно, защото няма да ви се разминат. :D
В провинция ВС няма никви зими, та камо ли студени ...
А дискриминация съвсем няма толкова колкото си мислиш, а колкото има е СУПЕР, аз благодарение на тая дискриминация сега ям от въздух, ако я нямаше сега щях още да гърбя за жълти стинки, та аз скандирам "ДА Е ЖИВА & ЗДРАВА ДИСКРИМИНАЦИЯТА В КАНАДА" !!!
А иначе по-гот любезни усмифки от колкото да ти надават сурати като в България, дава ти добро настроение, поне мене ме кефи като млади кожи ми е усмихват и ми говорят с нежни гласчета (па аз може и да съм изключение, нещо да съм повреден) ...
Та има добри и лоши неща насякаде, аз лично съм избрал кои лоши по ме кефят от тия в България и ако трябваше да избирам пак 1 000 пъти бих избрал пак същото, па за вас не знам ...
Се пак се надявам да си направил добрия избор и да не виеш врат един божи ден.
Явно не ги чака тва сичко със сигурност.
:beer: :beer: :beer:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

[quote="Marginal39]Явно не ги чака тва сичко със сигурност.
:beer: :beer: :beer:[/quote]

Прав си, не всички ги чака лошо, но много няма да видят и добро. Аз моят избор съм го направил - отидох, видях и поживях в Канада и прецених за себе си, че е по-добре да съм бял човек в циганска държава, отколкото циганин в бяла държава.

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Пепон написа:
видях и поживях в Канада
Къде поживя и какво видя Пепон? Не лошо да уточниш.
Щото ако си поживиял добдре в Канада не вярвам да беше напиравил този избор.
Виж ако си поживял в Код де Неж, видял си плацата с шриланковците, видял си някоя поточна линия във фабрика за 8.50 на час според мен не си видял нищо и хич не си поживял.
Кажи отиде ли до Ванкувър, отиде ли до Уистлър, отдите ли Лейк Луиз на ваканция за 2 седмици с някоя засукана мадама?

Сега да ви каже Хълман какво ви чака в Канада.
Ако не сте заблудени овце, отваряте си очите добре, разбирате езика Канада е пълна с възможности.
Ако не виждате такива тогава се обаждате на Хълман изкарвате професионално образователния курс при него и ви чакат следните възможности
- Висок доход
- Собствен имот на престижно място ( срещу къщата на П.М. примерно с невероятна гледка )
- Фирмени глезотии като чисто нова служебна кола, бизнес вечери на свещи с изискани дами с аристократични обноски ( дъщери на дипломати, депутати, интелектуалци )
- Две - Три ваканции на година на екзотични места по света
Ако това не ви харесва Хълман съжелява че няма да може да ви бъде от полза:)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Pepon, ти си знаеш братчед, аз лично в БГ и милиони да ми дават не бих се върнал ...
:beer: :beer: :beer:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Pepon написа:Аз за икономиката не знам, не съм гадател, а и ако можех да предвидя точно какво ще се случи след 3 години щях да съм милиардер :D
Та какво ви чака със сигурност - много студени зимни дни и доста дискриминация и лицемерие, скрити зад любезни усмивки. За тези неща се подгответе непременно, защото няма да ви се разминат. :D
А усмивката на Емата Масларова и Гейчо Станишев са толкова искрени....
И няма никакво лицемерие...
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

има само едно обяснение - ще внасят китайци които че работят а канадците само ще ядат
То тва отдавна върви; въпроса е дали ще си от китайците / или от "ядящите канадци"; 8)

(китайците също много плюскат, ама на тях не им се хваща, сигур от работа... )
Embrace your climate change!
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Hullman написа:Пепон написа:
видях и поживях в Канада
Къде поживя и какво видя Пепон? Не лошо да уточниш.
Щото ако си поживиял добдре в Канада не вярвам да беше напиравил този избор.
Виж ако си поживял в Код де Неж, видял си плацата с шриланковците, видял си някоя поточна линия във фабрика за 8.50 на час според мен не си видял нищо и хич не си поживял.
Кажи отиде ли до Ванкувър, отиде ли до Уистлър, отдите ли Лейк Луиз на ваканция за 2 седмици с някоя засукана мадама?

Сега да ви каже Хълман какво ви чака в Канада.
Ако не сте заблудени овце, отваряте си очите добре, разбирате езика Канада е пълна с възможности.
Ако не виждате такива тогава се обаждате на Хълман изкарвате професионално образователния курс при него и ви чакат следните възможности
- Висок доход
- Собствен имот на престижно място ( срещу къщата на П.М. примерно с невероятна гледка )
- Фирмени глезотии като чисто нова служебна кола, бизнес вечери на свещи с изискани дами с аристократични обноски ( дъщери на дипломати, депутати, интелектуалци )
- Две - Три ваканции на година на екзотични места по света
Ако това не ви харесва Хълман съжелява че няма да може да ви бъде от полза:)
Hull ти да не изпадна в мечти бе братче
Публикувай отговор