Вино на достъпни цени в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Lyulinka
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 6:16 am
Местоположение: Монреал

Вино на достъпни цени в Монреал?

Мнение от Lyulinka »

Здрасти, от 3 месеца сме в Монреал и разбрахме, че алкохола е на доста вискоки( спрямо българските) цени. Интересуваме се може ли да се намери някъде наливно или бутилирано вино ,но да е с по-народни цени,че 10$/литър идват малко множко, а зимата вече е тук и без вино не може. Кажете как/откъде се снабдявате с вино или тук то се пие само на празници?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Може Lyulinka, ма ако си го правиш сам е бая по тънко.
Ако те интересува щи дам инфо :-)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Мнение от Yahoo! »

Marginal39 написа:Може Lyulinka, ма ако си го правиш сам е бая по тънко.
Ако те интересува щи дам инфо :-)
:beer: :beer: :beer:
Правенето е супер идея само че за хора с време и условия.

Тя зимата може и да свърши докато направите първата "добра" партида, затова е хубаво да се знае и място откъдето да се купи готово вино (не оцет) на добра цена.

Моля знаещите да споделят. Мерси !
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ти от компютри на правене на вино ли стана отварячка?
Първата добра партида ше е готова слес не повече от месец, ма по гот е да отлежи още един след тва.
Ти каде си та зимите ти са толкова кратки?
Дали ше направят добро вино или не зависи само от това дали ше спазват инструкциите, ОТ НИЩО ДРУГО.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Мнение от Yahoo! »

Marginal39 написа:Ти от компютри на правене на вино ли стана отварячка?
Първата добра партида ше е готова слес не повече от месец, ма по гот е да отлежи още един след тва.
Ти каде си та зимите ти са толкова кратки?
Дали ше направят добро вино или не зависи само от това дали ше спазват инструкциите, ОТ НИЩО ДРУГО.
:beer: :beer: :beer:
Два месеца на сухо е дълъг период ... Ти кафе пи ли тази сутрин ?
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Това евтиното на 100% е кръстено винце.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

На кръстовището на Жан Талон и Вио има един италиански магазин откъдето можеш да си купиш една бака /около 20л/ за 46 долара. Но това е нещо като шира или не знам как му се вика и трябва да стои още за да преври и после го слагаш в хладилника. Цялата работа мисля отнема около 3 седмици.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Yahoo! написа:Два месеца на сухо е дълъг период ... Ти кафе пи ли тази сутрин ?
Кафе не пия.
Erin
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 9:21 pm

Мнение от Erin »

Ние купуваме вино и друг вид алкохол в SAQ DEpot.Виното варира от 6 до 13$ на бутилка (наливно). На мен ли4но ми харесва.


Coordonate : Montréal - 23326

SAQ - Dépôt
1001, rue du Marché Central - Local A-1
H4N1J8
Phone number : (514)383-9954
Fax : (514)383-4157

Director : André Perreault
Opening hours Sunday 11:00 à 17:00
Monday 09:30 à 19:00
Tuesday 09:30 à 19:00
Wednesday 09:30 à 21:00
Thursday 09:30 à 21:00
Friday 09:30 à 21:00
Saturday 09:30 à 17:00
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

100% е хубаво виното на SAQ DEpot, ма тия ужасни данъци които му се плащат не ме кефят.
Не знам що (а може би знам, ма не ми се обсъжда), ма съм супер стиснат на данъци, иначе харча като невидял ...
Айде наздраве и да ви е сладко :D :D :D
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Bubi написа:На кръстовището на Жан Талон и Вио има един италиански магазин откъдето можеш да си купиш една бака /около 20л/ за 46 долара. Но това е нещо като шира или не знам как му се вика и трябва да стои още за да преври и после го слагаш в хладилника. Цялата работа мисля отнема около 3 седмици.
Бубка, най вероятно говориш за Mosti Mondiale 2000, той е МНОГО як, има сичко и на добри цени.
Напоследък зех комплекти за бира от него с изтекъл срок и бирата е СУПЕР.
Купувал съм си и оборудване от там, за съжаление е доста далече от мене ...
Айде наздраве :beer: :beer: :beer:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

хммм, това е точно където живее гаджето. На седмицата спирам няколко пъти точно пред входа на тоя магазин. Ще трябва да си купя една бака.

Моля знаещите да кажат как да я съхраня, ако нямам хладно. Каква температура и тн.
Може ли на тераса? Може ли в хладилник?

Може ли в кутии от сок от по 1.89л? Трябва ли да ги мия преди това и как?

Мерси!
:lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Кан, зависи кво зимаш, ако зимаш от естествения сок се съхранява в хладилник (където го съхранява и продавача), иначе ако зимаш от комплектите които са в картонена кутия се съхраняват на стайна температура, за предпочитане на хладно и сухо място.
Готовото вино се държи на стайна температура, аз бях купил чак електрическа изба която го охлажда, ма не ме кефи па и нема сми и я продадох ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

В Ружмонт също има изба с наливно вино. Предлага се дегустация + сирена, салами. Купуваш си шишета, коркови тапи (има избор от качествени или некачествени), даже май има етикети, ако искаш да си залепиш на бутилката. Бутилирането е страшно забавно, особено след дегустацията :nut:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
danielle

Мнение от danielle »

krimon написа:В Ружмонт също има изба с наливно вино.
Колко ви излиза 1 liter наливно? Аз в такива винарни не съм ходила, ама съм чувала, че не вземат скъпо. Лично аз си правя от готови китове; за 21 дена имам около 22-23 бутилки вино... излиза ми към има - няма 2$ на бутилка. Иначе в Liquor Store са едни цени... трепач...само за бати Сънибойко бизнесмена-хотелиера :wink:!
Публикувай отговор