Да Ви питам и Вас същото

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

драмата търпи развитие :)

следващ момент в сценария - благоверният съпруг се връща в Канада, за да прибере опърничавата :beer: :beer:

силни моменти в серията: да живеят интернет, лонг дистанс и телефонията :beer:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Еййй, май пернишката драма ще има хепи енд :rotfl:

Сега трепетно очакваме тема как да се казва отрочето, щото и това е нещо, което се решава по форумите. :lol:
Let it go...
danielle

Мнение от danielle »

Sunny boy написа:
:lol: Ти си втората дама ТУК която не прави разлика между двете думи ПЪК и ПАК :wink:
Aбе Sunny-tyyy, ти сега за едното пак ли си, да го е..а? Oткъде да ти го измъкне това "ъ"... :lol: :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Айде Маргаритке, не ни дръж в напрежение че скоро идва нощта и да не стане така че да не можеме да заспиме цяла нощ а и после да ни се наложи да посещаваме редовно психолог :-)
Казвай как се разви разговора, сички тайно се надяваме да плеснете с ръце, па да се прегърнете :-)
:beer: :beer: :beer:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

ninka83 написа:абе еми ти с мозъка ли си мислиш или с подметките :shock:
ми момичето може другия месец да си намери някой, който да бъде прекрасен баща, не мислиш ли?
откъде щее го намери този прекрасен баща в Ка? то там хетеросексуални са само черните и арабите, и българите ама тях кой ги брои въобще? за вариант - баща хомосексуален въобще не ми се мисли - имаше един странен филм мисля с мадона с една такава ситуация, ама и там не се разви никак добре;
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

по-добре хомо отколкото български чалгаджия

Питър, ти уреди ли се вече, че тръгна да даваш и съвети къв да бъде бащата :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

krimon написа:по-добре хомо отколкото български чалгаджия

Питър, ти уреди ли се вече, че тръгна да даваш и съвети къв да бъде бащата :wink:
за мен не се беспокой - винаги съм бил уреден;), и не давам никакви съвети, само се опитвам да нализирам демографската ситуация на потенциални кандидати и не съм виновен аз че стигнах до това заключение;
точно така мисля по въпроса:)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

krimon написа:по-добре хомо отколкото български чалгаджия

Питър, ти уреди ли се вече, че тръгна да даваш и съвети къв да бъде бащата :wink:
Верно, тъкмо ше може да си праска детето по стар канадски обичай :-)
Ако е женско па може да се прежали за блудство или нещо от сорта ...
После ако детето спечели от тотото и не му даде пари той ше го съди и ако някой ден му даде пари на заем, после ше ги връща детето с лихви (по малки от колкото ако ги би било зело от банката, нали се пак трябва да се разбере че сме роднини) както правят тука по правило.
Та супер баща ше му намери Маргаритчето от тука ...
:beer: :beer: :beer:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

ако бях на мястото на мъжа който е заминал за БГ и я обичах щях да се жертвам заради нея и да остана в Ка; в крайна сметка жертвата може и да е голяма, но ще си струва - човек все трябва да има за какво да се жертва в тоя живот, а един мъж женейки се за една жена би трябвало традиционно да се опита да и осигури комфорт, дори това да е за сметка на неговия дискомфорт; без съмнение една самотна майка в Ка е далеч по-осигурена защото на българската държава не и пука за нищо освен за джоба на управниците и; от тази гледна точка ако майката трябва да избира, Ка изглежда по-добър избор за отглеждане на детето от БГ; що се отнася до бащата, според мен той вече е направил своя избор както казаха и други съфорумци; според мен ако майката иска да остане в Ка, намирането на заместител на бащата няма да е лесно, но това не е толкова важно; ако майката иска да е инстински независима, Ка може да и даде тази възможност; всичко друго зависи от нея самата; дали трябва да каже на бащата за детето - за това не съм сигурен по следната причина - след като той се е завърнал в БГ и е отправил ултиматум на майката за това какво да избира тя - него или Ка, той е показал отношението си към нея и дори и да не е вярно това че майка му го крие или какво точно е казал като си е тръгвал, приемаме за факт че го няма и че реално е изоставил майката да се оправя сама в Ка, а това е напълно достатъчно; с други думи, честно казано, може би е по-добре да не му се казва за това дете по следните причини:
- след като веднъж е изоставил жена си и не може да понася Ка, как би се върнал при нея- заради детето и да живее живот който не може да понася? когато споменах жертва в името на нещо, трябва да се разбира че тази жертва е естествена и нормална и дори тя би трябвало да осмисли живота на един баща, но ако се случи тук, ми се струва че това ще е само компромис, а с компромиси не се стига далече;
- ако бащата научи за това дете и е в БГ и реши въпреки всичко да не се връща, което може и да е правилното решение за него ако както казах- не иска да се жертва за жена си, той ще се измъчва постоянно от факта че детето му израства без него далече от него и той дори не може да го види;
- ако не му се каже за детето, той може и да не разбере, може и да разбере след много време - това е доста драматична развръзка, но освен огромната изненада и може би огорчение, друго лошо няма да му се случи;
- последен вариант - майката решава да се върне в БГ - в тази ситуация тя би трябвало да каже на бащата защото той ще има реалния шанс да участва в живота на това дете както той прецени - това е реален шанс да може да вземе решение как да се държи;
точно така мисля по въпроса:)
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

peter_pan написа:
ninka83 написа:абе еми ти с мозъка ли си мислиш или с подметките :shock:
ми момичето може другия месец да си намери някой, който да бъде прекрасен баща, не мислиш ли?
откъде щее го намери този прекрасен баща в Ка? то там хетеросексуални са само черните и арабите, и българите ама тях кой ги брои въобще? за вариант - баща хомосексуален въобще не ми се мисли - имаше един странен филм мисля с мадона с една такава ситуация, ама и там не се разви никак добре;
незнам за кой филм става въпрос, ама в едно си прав - на никое бг девойче тук не му се гледа БГ муви :wink: ето на на дейзито мувито :wink:

та на темата: под прекрасен баща се разбира човек, който да уважава - дейзито и детето и който е готов да поеме съответните отговорностти. има си хора за всичко, винаги и навсякъде :wink:
за сексуалната му ориентация - бна прекрасния баща изобщо не става на въпрос :wink: дейзито ако пита мен, трябва да е по ниска от тревата и да няма никакви претенции, освен по-горе изброените :beer:
danielle

Мнение от danielle »

Sunny boy написа:Говорех за ПЪК и ПАК и сестри Кушлеви :lol: :wink:
Aз пЪк/пАк си мислих за Надка Караджова...:lol: :wink:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Да се върна две страници назад и да ви припомня ,че за едно изядено шоколадче то небеше драма ,а цяла сага . :lol:
Харесаха ми съжденията на Питър Пан ,но само с едно не съм съгласен.Ако бащата направи този компромис със себе си с връщането си в Канада проблемът няма да се разреши,а даже напротив ще се задълбочи.Единственната правилна постъпка според мен е маргаритка да последва мъжа си в България,което няма да е кой знае какъв компромис от нейна страна ,защото тя така и така до преди месеци си е живяла там и канадската авантюра по смисъла си единственно може да ги сплоти за в бъдеще и да пренареди ролите ,т.е. да направи степенуване на приоритетите ,кой тъща ,кой сват и кой на булката брат.
Е ,това важи само в случая ,че Маргаритка е чела много дълго форума и се е повлияла от него ,но силните чувства на любов и привързаност м/у тях са се запазили и единственното което и е позамъглило очите е безрезервната вяра на тук пишещите относно разбирането им за щастието. :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Е, забрави ни Маргаритчето.
Тя явно е от ония които се сещат за нас само когато те имат нужда от нас.
Да се надяваме поне че се е сдобрила и събрала с мъжа си и за1 и щастливо чакат раждането на наследника :-)
:beer: :beer: :beer:
Заключено